531 találat a(z) egyéni vállalkozás cimkére
Értékcsökkenés elszámolása egyéni vállalkozásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018. 01. 10-én feltett kérdésemre adott válasza számomra nem egyértelmű. Kérdésem az lenne, hogy a számítás levezetésében a számok véletlenül lettek-e elírva? http://adozona.hu/kerdesek/2018_1_10_Ertekcsokkenes_elszamolasa_egyeni_ydc Köszönettel.
Megszűnt egyéni vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A problémám, hogy általam könyvelt egyéni vállalkozással kapcsolatban nem volt meghatalmazásom, mivel katás egyéni vállalkozóról beszélünk. A vállalkozást 2017. március 17-én törölték. Az ügyfél erről nem tudott. Most a mai nap folyamán derült ki. A vállalkozás minden hónapban úgy számlázott, mintha az egyéni vállalkozás működött volna, természetesen ráírva a számlára, az egyéni vállalkozás adószámát. A kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehet tenni? Még szerencse a szerencsétlenségben, hogy heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezett a vállalkozás. A számlát befogadónak lehet-e ebből kellemetlensége? Én azt gondolom, hogy önálló tevékenységből származó jövedelemként kellene leadózni és a befizetett havi 25 e forintot pedig az szja-ra átvezetni. Előre is köszönöm a segítségüket.
Szünetelő egyéni vállalkozás – kiutalás Kérdés
Egyéni vállalkozónak többlete van a NAV-folyószámlán 2015. évről, ami az ellenőrzés lezárása után visszaigényelhető lenne. Mire az ellenőrzés lezárult, a vállalkozó szüneteltette a vállalkozását. Kiutalási igényünket a szünetelés miatt elutasították. Hol találom az erre vonatkozó jogszabályt, és mit kell beadnom, hogy a vállalkozó hozzájusson a jogos túlfizetéséhez? A szünetelés 2017. 04. hótól, az ellenőrzés lezárása 2017. augusztus végén történt, a visszaigénylés novemberben. Vagy kihez kellene fordulnom? Köszönöm válaszukat.
Egyéni vállalkozó ausztriai munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy Ausztriában 40 órás munkaviszonyban lévő magánszemély szeretne Magyarországon egyéni vállalkozást indítani. A kérdésem az lenne, milyen igazolást kell bemutatnia, hogy Magyarországon másodállású egyéni vállalkozó lehessen? Bognárné
Egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó január 2-ától szünetelteti a tevékenységét. Most lenne lehetősége egy helyen árulni. Újraindíthatja-e a tevékenységét egy hónapon belül? Ha nem, a férjének is van adószáma, megoldható-e, hogy a pénztárgépét átszemélyesítést követően ő használja, illetve a tevékenység folytatásához szükséges tárgyi eszközöket térítés nélkül használhatja, vagy bérleti díjat mindenképp kell számlázni? De ebben az esetben, hogyan állítható ki számla a szünetelés alatt? Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. Válaszát nagyon köszönöm.
Egyéni vállalkozás öröklése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Öröklés jogcímén az egyéni vállalkozást az örökhagyó gyermeke örökölte. A gyermek az egyéni vállalkozást tovább kívánja folytatni. Az örökhagyó végintézkedést hagyott hátra, ami a következőket tartalmazza: "Az örökhagyó nevén nyilvántartott egyéni vállalkozás "minden jogát, s kötelezettségét" gyermekére hagyta – végintézkedés alapján." Örökös a végrendeletet a hagyatékátadás alapjául elfogadta az alábbiak szerint: Örökös az egyéni vállalkozás körébe tartozó, hagyatékot képező vagyontárgyakat – azaz a leltározott gépjárműveket – és az OTP Banknál vezetett vállalkozói pénzforgalmi számla egyenlegét a végrendelet szerint kérte átadni. A leltározott gépjárművek és bankszámla az egyéni vállalkozás vagyonához tartoztak a halálozás előtt. A fent leírtak alapján különböző vélemény alakult ki arról, hogy a gépjárművek és a bankszámla a hagyaték miatt továbbra is a vállalkozás vagyonát jelentik vagy az örökös magánvagyonához tartoznak. Kérem álláspontjukat. Tisztelettel: Krisztiánné
Egyéni vállalkozás megszüntetése . Kérdés
Egyéni vállalkozás megszüntetése esetén az szja-, az áfa- és az iparűzésiadó-bevallásokon kívül kell-e még más záróbevallást készíteni? Válaszukat előre is köszönöm
Betéti társaság – tb Kérdés
Betéti társaságban a kűltag nyugdíjas munkát végezne. Hogyan kell bejelenteni a T1041-es NAV-nyomtatványon, ha közben egyéni vállalkozó is? 2018-ban ő lesz a beltag, az egyéni vállalkozását megszünteti. Akkor hogyan jelenti be magát, és kell-e a T1041-en jelenteni? Mert én úgy gondolom, hogy akkor ott fizeti a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, amit most az egyéni vállalkozásában fizet. Köszönöm válaszát!
Egyéni vállalkozásból kft. egyéni cégen keresztül: 5 kérdés, 5 válasz Cikk
Egyéni vállalkozó szeretne egyszemélyes kft.-vé átalakulni, több kérdése merült fel az ezzel összefüggő kötelezettségekkel kapcsolatban. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Árubeszerzés és áfalevonás a vállalkozás szüneteltetése idején Cikk
Egyéni vállalkozó tevékenységének szüneteltetése alatt szerezhet-e be árut? Ez gazdasági tevékenységnek minősül-e? A beszerzésről kiállított számlán a teljesítés időpontja a szünetelés idejére a számla kelte már a működés idejére esik. Visszaigényelhető-e a számla áfatartalma? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy nyugdíjas, kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozó, aki 2017.12.31-ével meg kívánja szüntetni vállalkozói tevékenységét. Áfamentes, orvosi tevékenység végzéséről van szó. Milyen bevallások és milyen határidők vonatkoznak a megszüntetésre? Konkrétan milyen bevallásokat kell és milyen határidővel beadni? Van-e egyéb specialitás, amire az adóalap-megállapításnál figyelni kell? Köszönettel
Kisadózó egyéni vállalkozásban II. Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Fenti címmel feltett kérdésemet azzal egészítem ki, hogy az illető a bt. kültagja, és ebben a minőségében végez személyes közreműködést. Kisadózóként be van jelentve. Emellett létesítene egyéni vállalkozást, ahol szintén kisadózóként adózna. Feltett kérdésem arra vonatkozik, hogy mennyit tételes adót kell fizetnie a bt.-ben, illetve az egyéni vállalkozásában. Tisztelettel várom válaszát.
Mikor kell beküldeni a T101-es nyomtatványt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy magánszemély katás egyéni vállalkozást hoz létre. Szükséges-e beküldenie a T101-es nyomtatványt, ha egyébként a kormányablakon keresztüli vállalkozás alapításakor már nyilatkozott arról, hogy főállású kiadózónak minősül? Ugyancsak ez a kérdésem, ha egy bt.-nek, mely 2017. január 1-jétől tért át a katás vállalkozásra, a beltagját be kell-e jelentenie a T101-es nyomtatványon is? Ha ezen bt.-beltag tartósan (egy hónap valamennyi napján) táppénzen volt, mely nyomtatványon tudja bejelenteni a tételes kata megfizetése alóli mentességét? Előre is köszönöm a segítségét!
Egyéni és társas vállalkozó gyed, gyes alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok. Ezen kívül egy kft. egyik tulajdonosa, személyesen közreműködő tagja, egyedüli ügyvezetője. A szülés előtt az egyéni vállalkozásomban a minimális járulékokat fizettem, a kft.-ben tagi bér hiányában semmilyen járulékot nem fizettem. 2015. novemberben szültem. A csed alatt nem dolgoztam, járulékokat nem fizettem, az egyéni vállalkozásomban az alkalmazott dolgozott, a kft.-ben az ügyvezetőségem megmaradt, de személyesen nem működtem közre a tevékenységben. A gyed alatt 2017. augusztusig ugyanígy. 2017. októbertől napi 6 órára bölcsődében helyeztem el a gyermekemet. Ahhoz, hogy ne veszítsem el a hátralévő 2 hónapra a gyedet, keresőtevékenységet kell folytatnom. Több lehetőségem van: az egyéni vállalkozás működhet velem vagy nélkülem, de szüneteltetni is tudom. Az ügyvezetés és a személyes közreműködésem belefér napi 2 órába, ezt akár munkaviszonyban is el tudom látni. Elmehetek máshova dolgozni részmunkaidőbe, teljes munkaidőbe, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként. Melyik megoldással fizetek az egyéni és társas vállalkozásomban a lehető legkevesebb járulékot? Köszönöm.
Meglévő tárgyi eszköz egyéni vállalkozás megszűnésekor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozói igazolvány birtokában működő családi gazdaság elhatározta megszűnését. Mi a teendő a vállalkozásba vásárolt tárgyi eszközökkel? Keletkezik-e utánuk áfafizetési kötelezettség, ha az egyéni vállalkozó tulajdonában maradnak? Ki kell-e számláznia saját magának az eszközöket piaci értéken? Hogyan kell értelmezni az szja-törvényben leírtakat, miszerint bevétel a kisösszegű tárgyi eszközök leltári értéke? Ezek nullára leíródtak. Akkor mi számít ezeknél leltári értéknek? A nagy értékű tárgyi eszközök – például traktor –, amelyeket megtart a tulajdonában, akkor semmilyen összegben nem növelik a megszűnéskori bevételt?