111 találat a(z) de minimis cimkére
Egyéni vállalkozó kisvállalkozói kedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (aki mezőgazdasági tevékenységgel foglalkozik) a 2017. évben egy szénatároló építését kezdte meg, amely üzembe helyezése várhatóan a 2018. évben fog megvalósulni. Kérdésem: A kisvállalkozói kedvezmény, mint egy beruházási adókedvezmény igénybe vehető-e a folyamatban lévő beruházásokra a 2017. évi bevallásban, ha a beruházás folyamatban van még? Mezőgazdasági vagy általános de minimis támogatásnak minősül az adókedvezmény? Köszönettel: Kanizsai Mónika
De minimis támogatás
Kérdés
Tisztelt Cím! Elsődlegesen szőlőoltvány-előállítással és -forgalmazással foglalkozó egyéni vállalkozó kisvállalkozói kedvezmény címén csökkentheti-e bevételeit? Ezen kívül mezőgazdasági szolgáltató tevékenységet is végez. A beruházás, amelyre a kisvállalkozói kedvezményt igénybe venné, mindkét tevékenységét szolgálja. A kisvállalkozói kedvezmény de minimis támogatásnak minősül. Az EU-s rendelet a mezőgazdasági termékek elsődleges termelésével foglalkozó ágazatra nem alkalmazható. A 200 ezer eurós (3 évi) értékhatár nála nem értelmezhető? Tárgyi eszköz beszerzésére felvett hitel után fizetendő kamat mint kisvállalkozások adókedvezménye érvényesíthető általa? Mezőgazdasági vagy általános de minimis támogatás keretében? Válaszukat előre is megköszönve, tisztelettel: Kérdező
2017. évi reklámadó bevallása, megfizetése.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. évi reklámbevétel összesen 10 millió forint alatti. Mikor és hogyan történik a bevallása, és ha a de minimis támogatást igénybe kívánja venni a vállalkozás, hogyan jelentse a NAV felé? (Arra gondolok, hogy nincs adóalap és nincs fizetési kötelezettség.) Illetve ezzel kapcsolatban még mikor és milyen feladatai vannak? Már többször elolvastam a reklámtörvény ide vonatkozó szakaszait, de számomra nem világos a törvény szövegezése. Lehet, hogy velem van a baj és azért nem értem? Köszönettel: takacskonyv
Reklámadó-mentesség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A reklámadóban a 100 millió forint árbevételig mentesség áll fent, olyan formában hogy de minimis támogatásnak minősül. Erről külön nyilatkozatot kell beadni az adóhatás részére. A kérdésem a 2017. évi nyilatkozat megtételére vonatkozó határidő lenne. Valamint jól gondolom-e, hogy ebben az esetben a 1794 bevallási kötelezettség nem terheli az adózót? Válaszát várva tisztelettel
Reklámadómentes összeg
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném az alábbi tájékoztató értelmezésében. "Az új szabályok szerint mentes az adó alól a reklámközzétevő adóalany adóköteles tevékenységéből származó adóévi nettó árbevételéből 100 millió forint [Ratv. 5. § (3) bekezdés]. A mentesség csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül, amely az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1407/2013/EU bizottsági rendelet szabályaival összhangban vehető igénybe [Ratv. 5. § (4) bekezdés]. Ez alapján a három egymást követő adóévben az adórendszeren belüli és adórendszeren kívüli de minimis támogatások együttes összege – általános esetben – nem haladhatja meg a 200 ezer eurót. Ezt a három adóévre vonatkozó korlátot nem adózónként, hanem egy és ugyanazon vállalkozásonként kell számításba venni a rendelet értelmében." Hogyan lehet mentes 100 millió forint, ha a 200 ezer euró el sem éri ezt az összeget? Konkrét példán keresztül is kérném a segítségét: A reklámadó alapja 120 millió forint, a vállalkozás ez évben kapott 30 millió forint de minimis támogatást. Alkalmazhatunk-e, és mennyi adómentességet ebben az esetben? Köszönöm a segítséget.
De minimis és csoportmentességi szabályok fuvarozó cégnél
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi fuvarozó cég a kamionjaira nem vehet igénybe de minimis támogatást, de csoportmentességit igen. Jól gondolom, hogy az új kamionjainak beszerzési értéke (közvetlen támogatást nem kapott rá) ezen a címen 2017-ben az adózás előtti eredmény összegéig csökkenthető? Vagyis 300 millió forint adózás előtti eredmény és 200 millió forintos új kamion beszerzése esetén az adóalapja 100 millió forint lesz. (Mivel középvállalkozó, így az intenzitási hányada 10 százalék, vagyis 200x0,1=20 millió forint a plafonja, az igénybevett adókedvezmény pedig 200x0,09=18 millió forint, ami alatta van a plafonnak.) A pótkocsi-beszerzésre használható a de minimis, vagy erre is csak a csoportmentességi alapján vehető igénybe A csoportmentességinek mi a maximálisan igénybe vehető értéke? Amennyiben raktárt (közvetlenül a vállalkozást szolgálja) épít, úgy az milyen címen vehető igénybe? Döntés kérdése? Iroda helyiség célú beruházásra jól gondolom, hogy nem vehet igénybe? Tehát a tárgyévi új kamion, az új pótkocsi, a raktár és iroda beruházások érvényesítésnek pontos szabályára és korlátjára tekintetében kérnénk iránymutatásukat. Válaszát előre is köszönöm
Reklámadó
Kérdés
Tisztelt Szakértők! A reklámadótörvény szerint mentes az adó alól a reklámközzétevő adóalany adóköteles tevékenységéből származó adóévi nettó árbevételéből 100 millió forint,mely de minimis támogatásként vehető igénybe. Ez 2017. július 1-jétől van érvényben. Ha a reklámadót nem arányosítással állapítom meg 2017. évre, hanem az év első felére könyvviteli zárlatot készítek és a második félévre a tényleges II. félévi árbevétel alapján, akkor is igénybe vehetem a 100 milliós de minimis támogatást, vagy csak 50 millió forintot? Válaszukat köszönöm.
De minimis számítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy melyik az az időpont, amitől számítani kell egy elnyert támogatás csekély összegű értékét? Amikor a támogatási szerződés aláírásra kerül vagy a fizikai befejezés dátumát kell alapul venni? Esetleg a tényleges kifizetés kelte a mérvadó? Ha van lehívva előleg, akkor annak folyósítása már beleszámít? Mivel három év a figyelési időszak, nem mindegy, hogy egy támogatást beleszámítunk vagy sem a 200 000 euróba. A támogatások benyújtása és elbírálása között elég sok idő telik el, sőt a benyújtás után már el lehet kezdeni a projektet. A fizikai befejezésre is adnak 12-18 hónapot, majd a pénzügyi elszámolás is elhúzódhat 1-3 hónapig is. Egy támogatás benyújtásától a tényleges kifizetésig el is telhet 2 év. Válaszát előre is köszönöm!
Gyakorlati teendők a reklámadó módosítása miatt
Cikk
A korábbi években megfizetett reklámadó túlfizetésnek minősül, megszűnik a saját célú reklámok utáni adókötelezettség, nő a reklámadó mértéke. Mindez számos kötelezettséget keletkeztet az érintett adózóknál.
Beruházási kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném szíves válaszát: Egy Pest megyei bt. 2016-ban beadott egy pályázatot, mely regionális pályázat, és 50%-os támogatási intenzitású. Ezt követően a pályázat kimenetelétől függetlenül megvásárolta az új műszaki gépet, és aktiválta is. A kérdés a 2016-os tao-bevallásban érvényesíthető kedvezményre vonatkozik. Jól gondolom, hogy csak általános csoportmentességi támogatásként vehetném igénybe a beruházási kedvezményt, és csak a beszerzési érték 50%-ában? Ha viszont itt igénybe veszem a támogatást, már a beadott pályázatra nem kaphatok támogatást? Vagy esetleg érvényesíthetek de minimist is, ha a keretbe még beleférek? Várom mielőbbi szíves válaszát
Bérköltségre de minimis támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég 2016. évben bérköltség támogatására (GINOP-5.2.1-14-2015-00001) de minimis támogatást kapott. A hatósági szerződés dátuma 2016.10.27. 2016. évben az odaítélt támogatásnak csak egy részét kapta meg, a többi részét 2017. évben. Kérdésem, hogy ez a de minimis támogatás adórendszeren belülinek vagy adórendszeren kívülinek minősül? A 1629-es társaságiadó-bevallásban hol kell szerepeltetni? A 1629-es adóbevallásban a teljes összeget kell-e beírni, vagy csak azt a részt, amit ki is utaltak részére? Köszönöm válaszát!
De minimis
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő de minimis témakörben: 2014.07.15.-ei támogatási döntés dátummal kft.-nek 46 000 e forint támogatást ítéltek meg, mely összeget 2015.12.31.-ével bezárolag utaltak a kft.-nek. 2017.05. hónapban ismét szeretnénk pályázni támogatásra, a kérdés az hogy a 200 ezer euró de minimis támogatásra jogosultak vagyunk-e? Köszönettel.
Pénztárgép-támogatás 1629 bevallásban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás kapott támogatást a pénztárgépvásárláshoz. A 1629 bevallásban fel kell tüntetni mint de minimis támogatást? Ha igen, melyik oldalon kell szerepeltetni? Köszönettel.
Mezőgazdasági termelők tao-kedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás (kft.), amely sertések bérhizlalásával foglalkozik, nagy értékű ingatlan, illetve épületgépészeti berendezés beruházást valósít meg javarészt hitelből. Kisvállalkozásnak minősül. A társasági adó által meghatározott feltételeknek megfelel mind a kamatkedvezmény, mind a 7. (1) zs tekintetében. A törvényt azonban a vonatkozó közösségi jogszabályokkal együtt kell alkalmazni. Ha a közösségi jog nem teszi lehetővé a kedvezmény alkalmazását, akkor nem jogosult a kft. a kedvezményre. Az általános csoportmentességi rendelet, a de minimis rendelet, a mezőgazdasági de minimis rendelet, esetleg egyéb vonatkozó jogszabályok alapján jogosult-e sertés bérhizlalást végző gazdasági társaság tao kedvezményekre? Ha igen, akkor a tao-bevallásban a 02-01 lapon melyik oszlopban kell szerepeltetni a kedvezményt? Hány euro felső korláttal kell számolni, amennyiben jogosult? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Záródó kiskapuk és könnyítések az illetéktörvény módosításában
Cikk
A kormány által beterjesztett adócsomag több javaslatot tartalmaz az adminisztráció csökkentése érdekében, valamint bezár néhány kiskaput a törvények által biztosított jogokkal visszaélők előtt. Ezek a törekvések megmutatkoznak az illetéktörvény módosításában is.