111 találat a(z) de minimis cimkére
De minimis
Kérdés
Cégünk halászati tevékenységet folytató kkv. Tulajdonosai kizárólag magánszemélyek. 2018. évben MVH-támogatással – 50%-os támogatási intenzitással – termelőeszközt szereztünk be. Igénybe kívánjuk venni a tao-törvény 7. § (1) bekezdés zs) pontja szerinti beruházási kedvezményt, figyelemmel a 37/2011. kormányrendelet 25. § (2) pontjára. Kérdésem, hogy a támogatás halászati de minimisnek, vagy általános de minimisnek minősül?
Kkv-k beruházáshoz kapcsolódó társaságiadó-alap csökkentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy élhet-e a vállalkozás – ha egyébként a csekély összegű támogatások igénybevételére jogosult, és a határértékébe belefér – a 7. § (1) zs) ponttal, amennyiben a beruházáshoz igénybe veszi a maximális támogatástartalmú támogatást valamilyen támogatási intézkedésből? Köszönettel: Jászné
Támogatási adatok a tao-bevallásban
Cikk
Milyen adatokat kell szolgáltatni a társaságiadó-bevallásban a csekély összegű (de minimis), a mezőgazdasági- és az általános csoportmentességi támogatásokról, milyen szabályok vonatkoznak az egyes adatlapok kitöltésére? Összefoglaltuk.
Tanyagazdasági támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő, Ügyfél kapott vissza nem térítendő tanyagazdasági támogatást (3 millió forintot, TP-2-2017). A támogatási szerződés szerint de minimis támogatás, melyet fejlesztésre kapott. Hazai forrásból érkezik ez az összeg. A támogatási szerződés tartalmazza az ügyfél adószámát, őstermelői igazolvány számát, mvh reg. számát. Elmondása szerint ennek a pályázatnak a feltétele az volt, hogy működő gazdának kell lenni. Ezen az ingatlanon neki mezőgazdasági őstermelése van. Elmondása szerint ezt a támogatást ő magánszemélyként kapta. Kérdésem az lenne, hogy kaphatta-e magánszemélyként. Be kell-e, ezt vallania? Ha őstermelőként kell bevallania, beszámít-e a bevételbe, illetve járulékot kell-e utána fizetnie, mivel ő biztosított őstermelő? Köszönöm OÁ
Építmény bérbeadása, tenyészállat, számlakiállítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egy kft. 2014. évben magánszemélytől nagy értékű ingatlant vásárolt, mely gazdasági épületekből (állattartásra alkalmas) és udvarból áll. Ezeknek az épületnek egy részét szeretné bérbe adni egyéni vállalkozónak állattartás céljára. Kell-e felszámítani áfát a bérbeadás díjának kiszámlázásakor? A kft. tevékenysége között szerepel a bérbeadás. Az egyéni vállalkozó vásárolhat-e etetőberendezéseket a bérelt ingatlanra? 2. Egyéni vállalkozó tenyészállatot vásárol (szarvasmarha). Az szja-törvény 11. sz. melléklet II. 2.d.pontja alapján, akár egy összegben is elszámolható a tenyészállat beszerzési ára, de választható, hogy értékcsökkenés útján több év alatt számolom el. Ha egy összegben számolom el, akkor az de minimis támogatás? Ha nem, akkor a korábban elkülönített fejlesztési tartalék felhasználható-e a tenyészállat vonatkozásában? 3. Egyéni vállalkozó számlát állít ki áfa fizetésre kötelezett adózó részére. A szolgáltatás díjába pl. vetés beszámítódik a vetőmag értéke is, vagy műtrágyázás esetén a műtrágya értéke. Helyes ez a megoldás, vagy meg kell bontani és külön a vetésről és külön a vetőmagról kell kiállítani a számlát. 4. Mg-i e.v. termőföldet vásárol, de még nem tudja használatba venni 2 évig. A jelenlegi bérlő a bérleti díjat megfizeti. Ez a magánszemély vagy az egyéni vállalkozás bevétele? Van utána valamilyen adófizetési kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm!
De minimis támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott cég telephelyet vásárolt. Év végén adófeltöltés miatt kérdés, hogy igénybe tudja-e venni a beruházási adóalap-kedvezményt. Tudomásom szerint ez az adóalap-kedvezmény csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül. Érdeklődnék, hogy hol tudom pontosan leellenőrizni, hogy a cég az elmúlt 3 évben milyen összegben vett igénybe csekély de minimis támogatást. A társaságiadó-bevallásában az általunk igénybevett kedvezmény világos. Ami esetleg ezen kívül még adódhatott, arról honnan tudnék például egy igazolást kérni? Üdvözlettel: Reinhardt Éva
Finisben a tao-bevallás – ezekről se feledkezzen meg!
Cikk
Sorozatunk harmadik részében a társaságiadó-bevallás egyéb kérdéseivel – az adóról való rendelkezéssel, a növekedési adóhitellel, a csekély összegű támogatással, továbbá az egyes kedvezmények megosztásához tartozó nyilatkozatokkal – foglalkozunk.
Ex ante-nyilatkozat
Kérdés
Társaságunk ausztriai székhelyű osztrák tulajdonosa társaságunknak és más belföldi cégeknek is végez reklámadó-köteles tevékenységet. Bevétele nem éri el a 100 millió Ft-ot, így reklámadó-mentességet kíván igénybe venni. Kérdésem, hogy az ex ante nyilatkozatot az osztrák cégnek is be kell-e nyújtania a NAV-nak, mint igénybe vett de minimis támogatás, vagy rá nem vonatkozik? Ha igen, milyen módon kell benyújtania, kell hozzá adószám? Társaságunknak mint kapcsolt vállalkozásnak, figyelembe-kell-e vennie saját reklámadó-tevékenysége bevételének megállapításakor tulajdonosa árbevételét is? Nagyon szépen köszönöm segítségüket, válaszukat. Üdvözlettel: Kiss Györgyi
Társaságiadó-törvény 7. § (1) zs pontja II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az előző kérdésemben nem kérdeztem, de most már szeretnék teljes mértékben tisztában lenni azzal, mit jelent és a későbbiekben milyen következménnyel jár, illetve teljes mértékben adózói döntés-e az, hogy a beruházási adóalap-csökkentés de minimis vagy bizottsági rendeletben foglaltak szerinti támogatás? További fáradozását előre is köszönöm.
Ezt fontos tudni a reklámadó-mentességről
Cikk
A NAV tájékoztatót adott ki a de minimis támogatásnak minősülő reklámadó-mentességhez kapcsolódó nyilatkozat megjelenéséről.
Őstermelők támogatásai: az adatszolgáltatási kötelezettségről
Cikk
A mezőgazdasági őstermelőknek nemcsak a jövedelmükről kell bevallást benyújtaniuk, hanem bizonyos támogatásokról adatot is kell szolgáltatniuk. Az adatszolgáltatási kötelezettség oka az, hogy Magyarországnak is adatokat kell továbbítania az Európai Unió Bizottsága felé az állami támogatásokról.
Támogatási intenzitási korlát mezőgazdaság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kisvállalkozás a 7. § (1) zs pontja szerint beruházási kedvezményt venne igénybe. Mezőgazdasági vállalkozásról van szó, egyrészt az nem világos, hogy ez melyik típusú kedvezmény (de minimis vagy mezőgazdasági csoportmentességi), ezt mi dönti el? Másrészt a 1729-es bevallás 02-01-es munkalap kitöltési útmutatója támogatási intenzitásokat tartalmaz. Mi a helyzet akkor, ha ez a nyugat-dunántúli mezőgazdasági vállalkozás a tárgyi eszközt 50 százalékos állami támogatással (fejlesztési tám.) szerezte be, ami már eleve nagyobb az intenzitási korlátnál? Igénybe vehető-e a zs) pont szerinti adóalap-kedvezmény vagy nem? Ha igen, akkor a támogatáson felüli bekerülési érték után?
De minimis
Kérdés
Csak tao-kedvezményként kívánunk de minimist igénybe venni A 100 ezer, illetve a 200 ezer euró de minimis korlát az adóalapra vagy a támogatástartalomra (adóra) vonatkozik?
Szakképzési hozzájárulás de minimis tartalma
Kérdés
A szakképzési hozzájárulási kedvezmények közül mi minősül de minimis kedvezménynek? Cégünk jelentős összegű szakképzési hozzájárulási jóváírást kap a tanulók után, amit egyéb bevételként számolunk el. Szeretnénk pályázni, de nem tudjuk, hogy ez beszámít-e a de minimis kedvezmények körébe. Előre is köszönöm.
Reklámadóról szóló törvény, de minimis támogatás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A reklámadóról szóló törvény 5. § (4) bekezdése akként rendelkezik, hogy az 5. § (3) bekezdés szerinti mentesség csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül. Társaságunk a 2017-es adóévben élt a (3) bekezdés szerinti mentességgel. (Az adóköteles tevékenységből származó adóévi nettó árbevétel nem érte el a 100 millió forintot.) Fel kell-e tüntetni ezt a csekély összegűnek (de minimis-nek) minősülő támogatást a 1729-es bevallásban, és ha igen, melyik rovatban? (Ilyen megnevezésű rovatot nem találtam a 1729-es bevallásban a meglehetősen sok de minimis rovat között.) Segítségüket köszönöm: Ecker Dániel