390 találat a(z) biztosított cimkére
A munkanélküli ellátásra regisztrált személy tb-je ? Kérdés
Így kaphat csedet és gyedet az álláskeresési járadékban részesülő kismama Cikk
Milyen összegű egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokra számíthat az az anya, akinek gyermeke születésekor nincs munkaviszonya vagy egyéb jogviszonya, de álláskeresési járadékra jogosult? Ismertetjük a feltételeket és az ellátás mértékét.
Román-magyar kettős állampolgár adózása és társadalombiztosítása munkaviszonyban Kérdés
Társas vállalkozó biztosítása Kérdés
Ekho-s magánszemély jogviszonya Kérdés
EU-s munkavállaló biztosítási jogviszonya Magyarországon Kérdés
Táppénz a karantén idején: emiatt is legyen óvatos a külföldi nyaralással! Cikk
Augusztus 13-ától nem minősül keresőképtelennek, azaz táppénzre sem jogosult az, aki nem hivatalos céllal utazik a kormány által kevésbé súlyos vagy súlyos fertőzöttségi mértékűnek nyilvánított országba, és onnan hazatérve hatósági házi karanténba kell vonulnia – ekként módosult a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról szóló 217/1997. kormányrendelet.
Több kifizetővel kötött megbízási szerződések, biztosítotti jogviszonyok havi elbírálása Kérdés
Gyakori kérdések a külföldi ügyvezetők adó- és tb-kötelezettségéről Cikk
A globalizáció révén és a multinacionális vállalatok terjedésével egyre gyakoribb, hogy a gazdasági társaságok ügyvezetését külföldi illetőségű magánszemélyek látják el. Ennek kapcsán problémaként szokott jelentkezni az adóhatósági ügyintézés során, hogy az említett személyek jellemzően nem rendelkeznek magyar adóazonosító jellel, tajszámmal, ügyfélkapu-hozzáféréssel, sőt, gyakran alig tartózkodnak Magyarországon.
Megbízási jogviszony – biztosított Kérdés
Belföldi és külföldi munkavégzés Kérdés
Távmunka külföldről Kérdés
Családi gazdaság alkalmazottja Kérdés
Bértámogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 105/2020. kormányrendelettel kapcsolatban maradt néhány tisztázatlan kérdésünk. Jól értelmezzük, hogy a 20T1041-es nyomtatványon jelenteni kell a munkaidő-csökkentést, ami ennek megfelelően munkaszerződés-módosítást is maga után von, mind munkaidő, mind pedig munkabércsökkenés tekintetében is? Ezzel párhuzamosan pedig a munkavállaló nyugellátásra jogosító szolgálati ideje is csökken? Korábban megjelent egy másik módosítás is, mely szerint a vészhelyzet kihirdetésének következtében fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállalók esetében nem szűnik meg a biztosítottság, tehát nem kötelezettek egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Ebből következően nem szakad meg a folyamatos biztosításban töltött idejük, és a fizetés nélküli szabadság lejártát követően a táppénzre való jogosultságot úgy tekintjük, mintha folyamatos lenne a biztosítási jogviszonyuk? A 20T1041-es nyomtatványon sem kell jelenteni a biztosítás szüneteltetését? Illetve megjelent a SZÉP-kártyával kapcsolatos módosítás is, mely szerint nincs járulékfizetési kötelezettség szociális hozzájárulási adó tekintetében. Ez a kivás cégekre is vonatkozik, tehát kivát sem kell fizetni? Köszönjük segítségüket! Üdvözlettel: Hegedűs Andrea
Biztosított mezőgazdasági őstermelő járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! 10 éve családi gazdaságban folytatjuk tevékenységünket. Egy vezető, a feleség (nyugdíjasok) és két felnőtt gyermek. Tavaly földterületünk 2/3 részét értékesítettük. A fennmaradó részt bérbe adtuk családi okok miatt, így 2019. évben árbevételünk nem volt. 1 fő családtag továbbra is őstermelőként lenne biztosított, mivel az árbevétel 0 volt, a járulékbevallásban a magasabb összegű befizetést vállalnám. A kérdésem az lenne, hogy van-e erre lehetőségem és a minimálbér összege után fizetendő járulékoktól magasabb összeg megfizetését kell-e vállalnom, vagy kevesebb is választható? Köszönöm válaszát.