196 találat a(z) bértámogatás cimkére

Kérdés

Tisztelt szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy egy evás betéti társaság, mely bevételi nyilvántartást vezet, egy pályakezdő munkanélkülit foglalkoztat, mely után a munkaügyi központ bértámogatást és munkába járási támogatást nyújt. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezen támogatás 37 százalékát vissza kell-e fizetni eva címén az államnak? Ez is bevételnek számít? Jó lenne, ha nem kellene befizetni, mert bár bővítem a foglalkoztatottságot, és kifizetem a bérletét a dolgozónak, és járna érte támogatás, de így is az adhatóhoz képest alig adtak valamennyit, szinte alamizsnaként, mondván, hogy nincs keret, és most meglepve tapasztalom, hogy még ennek a 37 százalékát is vissza kellene talán fizetni? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Távolléti díjba számolandó

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégeladás

Dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Dobos Ügyvédi Iroda

Fizetési határidő szerződéses megállapodása

Dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Dobos Ügyvédi Iroda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink