185 találat a(z) bértámogatás cimkére

Foglalkoztatás csökkentett munkaidőben: a támogatás szabályai Cikk

A 2020. április 10-én, a 71. számú Magyar Közlönyben kihirdetett jogszabályváltozások keretében jelentek meg a csökkentett munkaidős foglalkoztatás állami támogatására vonatkozó részletszabályok. A szabályozás lényegét az alábbiakban mutatjuk be, azzal, hogy a pontos részletek vonatkozásában a 105/2020. (IV. 10.) kormányrendelet rendelkezéseinek megtekintése sem mellőzhető.

Bértámogatás: bírálják a feltételekkel körbebástyázott pályázati rendszert Cikk

A rövidített munkaidőben dolgozóknak a kormány által kedden beígért 70 százalékos állami támogatás kizárólag a kieső munkaidő bérköltségére vonatkozik, a folyósításnak számos – az érintetteknek nem tetsző – feltétele lesz, derült ki a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF).

Orbán Viktor bejelentése: újra lesz 13. havi nyugdíj, speciális bértámogatást ígér a miniszterelnök Cikk

Átvállalják a munkáltatóktól a bérköltség egy részét, ez a bértámogatás speciális magyar formája lesz – közölte Orbán Viktor miniszterelnök a ma bejelentett gazdaságvédelmi intézkedéscsomag első elemeként. A következő négy évben fokozatosan visszahozzák a 13. havi nyugdíjat.

Katabevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Elérkezett a katabevallás ideje és szeretném tudni, hogy a vállalkozó válási, illetve a munkaügyi központ által folyósított bértámogatást bevételként kell figyelembe venni vagy sem. Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel: Pné

Megváltozott munkaképességű alkalmazottak – ekkor kérhet állami támogatást Cikk

Több ösztönző intézkedés is segíti a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását, ilyen például a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó csökkentése, illetve a bértámogatás – hívta fel a figyelmet a Prohumán 2004 Munkaerő Szolgáltató és Tanácsadó Kft. az MTI-nek eljuttatott közleményében.

Kezdő katás vállalkozó vissza nem térítendő bértámogatásának szja-bevallása Kérdés

Be kell-e vallani kezdő katás vállalkozó vissza nem térítendő bértámogatását, ha nem volt más jövedelme a bértámogatáson kívül és a kisadózói jövedelme alapján? Valamint az iparűzésiadó-bevallásban kell-e szerepeltetni?

Katás bevétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó bértámogatásban részesül, a kapott támogatás a bevétel részét képezi? Amennyiben vállalkozóvá válást segítő támogatásban részesül, akkor a kapott támogatás része a bevételnek? Köszönettel.

Nyári diákmunka-támogatás és szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónkat a "Nyári diákmunka program" című támogatással szeretnénk foglalkoztatni. A munkavállaló 18 éves, középiskolás, még nem volt munkaviszonya. Mint mezőgazdasági vállalkozás a munkaügyi központ 75%-os bér- és szochotámogatást nyújt. Igénybe vehető-e a 25 év alatti 180 nap biztosítási idővel nem rendelkező munkavállalók szochotámogatása is ebben az esetben? Mi lehet ennek az alapja, ha a bruttó munkabér 138 000 Ft? A munkaügyi központ a 103 500 Ft-ra ad bér- és szochotámogatást. A fennmaradó 34 500 Ft-ra kérjem majd a 08-ban, vagy 100 000 Ft-ra a szochokedvezményt? Köszönettel: Nagyné

Munkaügyi támogatás katás vállalkozóvá válásához Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata alá tartozó, kezdő egyéni vállalkozó munkaügyi bértámogatást kapott 2017-ben saját maga után, az egyéni vállalkozása elindításához, 6 hónap időtartamra. A munkaügyi hivatal igazolása szerinti 2017-ben folyósított támogatást hol kell szerepeltetni? A 17KATA bevallásban nyilván nem, de a 17SZJA bevallásban igen? Iparűzésiadó-bevallásban szerepelnie kell? Köszönöm segítségét!

39 milliárd forintos bértámogatás a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásához Cikk

Mintegy 39 milliárd forintos bértámogatást nyújtanak jövőre a megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató, akkreditált cégeknek – jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára.

Alanyi adómentesség Kérdés

Jól értelmezzük az áfatörvényt, hogy az alanyi adómentesség értékhatárának számításánál nem kell figyelembe venni a munkaügyi központ által nyújtott bértámogatás összegét? Pl. a bevétel éves szinten: 7 820 ezer Ft, a kapott támogatás 540 ezer Ft, akkor ezzel nem lépte túl a vállalkozás az alanyi adómentesség határát. Válaszukat előre köszönjük.

Kataalanynál az alkalmazott után kapott bértámogatás Kérdés

Kataalany foglalkoztat két dolgozót, akik után bértámogatást kap. A 2012. évi CXLVII. tv. 2. § 12. pontjának (f) bekezdése, valamit a 22. pontja szerint nem bevétel. A NAV szerint ez viszont nem egyértelmű. Szerintük a munkaügyi központot kellene erről megkérdezni, vagy megtalálni a határozatukban az erre való utalást. A Munkaügyi Központ határozatában nem találtam erről semmit. Mi a véleménye? Szerintem ez a költségek fedezetére adott támogatás, ezért nem bevétele a katás vállalkozóznak. Várom válaszát!

Őstermelő bértámogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéseimre szeretnék választ kapni. Őstermelő vállalkozóvá váláshoz minimálbérnek megfelelő bértámogatást kapott. Az őstermelő átalány szerint adózik. Az szja bevalláshoz kapott igazoláson a támogatás összege vállalkozói bevételként jelenik meg. E szerint mint egyéb bevétel a támogatás 15%-a a jövedelem. Az Agrofórum honlapján azt olvastam, hogy csak a területalapú támogatás számít vállalkozói bevételnek, e szerint a bértámogatást (vállalkozóvá válási támogatást) önálló tevékenység bevételeként kell szerepeltetni a bevallásban a főlapon. Ha ez a helyes eljárás, ezzel a bevétellel szemben költségként elszámolható a bérköltség, ill. a járulékok 100%-ban? Illetve ha nem számoljuk el költségként, akkor bevételként sem kell az adóbevallásban szerepeltetni? A másik kérdésem, hogy jól értelmezem-e, hogy a tartós befektetésből származó jövedelem után 10% az adó, ha 3 év 6 hónap után történt a befektetés megszüntetése? Válaszát előre is köszönöm!

Fiatal szakorvosok támogatási programja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk a fiatal szakorvosok támogatási programjában vesz részt (162/2015. korm. rend.), melyet utólag elbíráltak és utólag 2 havi bértámogatást részünkre átutalt az OEP. Ez bruttó 151 000 Ft/hó bért jelent egy szakorvosnak, melyet tovább is utaltunk neki. A bérszámfejtés és a 1708-as bevallás leadása után derült ki, hogy megítélték a támogatást és ezután érkezett meg a támogatási összeg is. Bérszámfejtés és a 08-as bevallás szempontjából vagyunk bizonytalanok: 1. ugyanúgy kell kezelni/leszámfejteni, mint a rendes munkaviszonyos bérét és abba a sorba is állítom be a 08-as bevallásban? Vagy esetleg elkülönítetten máshova? 2. Utólag a következő havi 08-ba állítom be egy összegben, vagy önrevízióval a megelőző 2 havi bevallást javítom? Milyen időszakra vonatkozóan kell néznünk? Válaszát előre is köszönöm!

Bértámogatás mikortól? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bértámogatás lehetőségéről szóló cikkük nyomán az lenne a kérdésem, hogy a bemutatott támogatás mikortól igényelhető? Folyamatosan rendelkezésre áll a kormányhivataloknál erre forrás? Van-e iparágra/ágazatra/cégméretre bármi korlát, feltétel a támogatás igénybevétele során? Köszönöm! Szabó Zoltán

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szerződéskötés

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Közhatalmi tevékenység díjának továbbhárítása – Áfa 2

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink