192 találat a(z) bértámogatás cimkére

Csökkentett munkaidőre járó bértámogatás Cikk

Munkaidő-csökkentés esetén a dolgozó bruttó bérét is a csökkentéshez kell igazítani? Hogyan kell számítani a támogatás miatt a nettó bért? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Ügyvezető társas vállalkozásban, bértámogatás-igénylés és megszűnt 36 órás munkaviszony Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Egy kft. tagja ügyvezetői tevékenységet is végez, de nem munkaviszonyban, hanem mint társas vállalkozó, és ebben a kft.-ben van eladói munkakörben 8 órás, heti 40 órás munkaviszonyos szerződése. A járvány miatt – mivel nincs bevétele a cégnek – a napi 8 órás munkaidőt le kellett csökkenteni napi 3 órásra. A kft.-ben dolgozó összes dolgozóval is ez történt, mivel a cég anyagi helyzete így is két hónapra ad fedezetet a kötelezettségek teljesítésére. A 70%-os bértámogatást is igényelte a cég. A gondom az ügyvezetői (társas vállalkozói) tevékenységgel van, mivel nincs meg a 36 órás munkaviszony. Amennyiben megkapják a dolgozók a bértámogatást, és az ügyvezetőnek nincs meg a 36 órás munkaviszonya, milyen járulékfizetési kötelezettség keletkezik? Mivel nem adóelkerülés a cél, hanem az életben maradás, mit kell tenni, hogy a társas vállalkozó után ne kelljen megfizetni a minimálbér után a kötelező járulékokat, vagy ebben a helyzetben egyáltalán kell fizetni járulékokat? Az ügyvezetőnek van egy másik bt.-je ahol beltag, és mivel nincs 36 órás munkaviszonya, akkor ott meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékokat? (Az sem működik, mivel nincs bevétele.) Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Bértámogatás a vendéglátásban II. Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2020_5_5_Bertamogatas_a_vendeglatasban_xmi Tisztelt Szakértő! Felhívtam telefonon a kormányhivatalt (Győr), az ügyintéző hölgy, aki a bértámogatásokkal foglalkozik, azt a választ adta ugyanerre a kérdésre, hogy a kedvezményezett ágazatokban a magasabb nettó bérre adható meg a támogatás. Nagyon eltérő álláspontokat kapok e téren. Tudna ebben segíteni? Kinek az álláspontja fogadható el?

Tagi jogviszony – járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bértámogatás miatt nagyon sok munkáltató csökkenti a dolgozók munkaidejét heti 30, illetve 20 órára. Munkaidő-csökkentés történik egy olyan alkalmazottal, akinek van egy kft.-je, ahol egyszemélyes tag. Eddig heti 36 órát elérő munkaviszony melletti tag volt. Három hónapig csak heti 30 órás munkaviszonya lesz. Ebben az esetben a kft.-ben meg kell fizetnie a járulékot? Köszönettel.

Bértámogatás a vendéglátásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy vendéglátássál foglalkozó kft., amely a vészhelyzet kihirdetését követően kénytelen volt bezárni. Azóta sem folytatja tevékenységét. Dolgozóit azonban nem küldte el. Közös megállapodást kötöttek a dolgozókkal, hogy április hónapra a bejelentett munkaidejük megtartása mellett az alapbérük 50 százalékát kapják meg állásidőként. Ez meg is történt. Időközben módosult a bértámogatási rendszer és a könnyített feltételek mellett a kft. úgy döntött, hogy május 1-jétől a dolgozókat az eredeti alapbérük szerint fizeti ki és megpályázza közösen a dolgozókkal a bértámogatást, mégpedig úgy, hogy a dolgozók napi munkaidejét 8 óráról csökkenti 2 órára. Kérdésünk az alapbér meghatározása lenne. A rendelet úgy írja, hogy a kérelem benyújtásának napján érvényes alapbért lehet figyelembe venni. A kérelem benyújtásának napján tehát a dolgozók az eredeti alapbérüket kapják meg. Bezavarhat-e , hogy az április hónap az 50 százalékos alapbérrel lett részükre kifizetve? Valamint a nettó bér meghatározásakor figyelembe kell-e venni a vendéglátás területén igénybe vehető nyugdíj- és egészségbiztosítási kedvezményt? Tehát a jelenleg hatályos nettó bérrel lehet számolni a kérelemben?

Csökkentett munkaidőre járó bértámogatás, többszöri munkaidő-csökkentés Kérdés

Tisztelt szakértő! Egy fogorvosi tevékenységet végző kft.-nél március 15-én a munkavállalók munkaidejét 1 órára csökkentették. Május 1-jétől a napi munkaidejüket 2 órára módosították. Van-e akadálya annak hogy a csökkentett munkaidőre járó bértámogatást igénybe vegyék? Válaszát előre is köszönöm!

Koronavírus – bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató megigényelte a bértámogatást, mert most a dolgozót csak heti 10 órában foglalkoztatja. Ezt be kell jelenteni a T1041 nyomtatványon, illetve módosítani kell a munkaszerződést – de gondolom, csak akkor, ha a kormányhivatal ezt a támogatást megítélte, vagy akkor is, ha még nem született döntés? Köszönöm a segítséget.

Bértámogatás vendéglátási adó- és járulékkedvezmény mellett Kérdés

A társaság főtevékenysége vendéglátás, így márciustól a munkavállalók járulékkedvezményben, a munkáltatók adókedvezményben részesültek. 2020. áprilistól egyes munkavállalóknak csökkent az óraidőkeretük, ezáltal az alapbérük. Kérdésem, hogy ezen dolgozók részére igényelhető-e a bértámogatás április 1-jétől.

Csökkentett munkaidőre járó bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét: A 2020. április 29-én hatályba lépett csökkentett munkaidőről szóló kormányrendelet értelmében azoknál a vállalkozásoknál, amelyeknél járulékkedvezményre jogosultak, hogyan történik a nettó bér számítása a támogatást érintve? Szükséges-e vagy választható, hogy a munkaidő-csökkentés miatt a dolgozó bruttó bérét is a csökkentéshez igazítani? Számít-e valamit, hogy a kérelem benyújtását megelőző napig a dolgozó fizetési nélküli szabadságon volt? Válaszát előre is köszönöm.

Bértámogatás nyugdíjasnak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjasként napi 8 órában dolgozom. Most cégünk kénytelen 4 órára csökkenteni a munkaidőt, és a munkabér is a felére csökkent. Kérdésem az, hogy nyugdíjas munkavállalónak is igényelhető bértámogatás?

K+F tevékenységet végző munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagykereskedelmi tevékenységet végző vállalkozásnál több éve kutatás fejlesztés keretében integrált rendszer kidolgozása folyik. A beszámolókban ezzel kapcsolatos események megjelennek, az immateriális javak között elszámolásra kerül az eddig még el nem készült projekt tárgyévi költsége. A munkában több munkatárs is részt vállal, akik munkaköri besorolása különböző, de nem kutató-fejlesztő munkakör. Lehetséges-e a jelenleg hatályos 103/2020. kormányrendelet alapján a K+F feladatokban részmunkaidőben dolgozó munkavállalókra támogatást igényelni? Milyen módon szükséges azt bizonyítani, hogy a munkavállalók a K+F munkát végzik? Segítségüket köszönöm.

Bértámogatás egyesületeknek nem jár? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, erősítse meg, hogy jól értelmezem-e a 105/2020. kormányrendelet 1. § d) pontját, miszerint az egyesületek, alapítványok mint munkáltatók ki vannak zárva a részmunkaidős bértámogatás igénylői köréből! Üdvözlettel: P. Zsuzsa

Szélesebb körben elérhető a munkahelyvédelmi bértámogatás – új formanyomtatvány az igényléshez Cikk

Mától elérhető az új, módosított, egyoldalas formanyomtatvány a munkahelyvédelmi bértámogatás igényléséhez, amelynek segítségével még egyszerűbben kérvényezhető a támogatás – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

141/2020. kormányrendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti rendeletben az általános szabályok szerint megállapított nettó bérről írnak. Van egy ágazati mentességet élvező kivás cégem, ahol az időarányosan csökkentett nettó bér magasabb az általános szabályok szerint megállapított nettó bérnél, de természetesen kisebb, mint a 8 órás bér. A kérdésem az, hogy jár-e nekik támogatás a csökkent nettó bérre, vagy mivel magasabb, mint az általános szabály szerint megállapított nettó bér, nem lehet támogatást igényelni. Előre is köszönöm válaszukat

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azok a vendéglátóipari egységek, szállodák, akik a vészhelyzet kihirdetése óta zárva vannak, nulla forint bevétellel rendelkeznek, de dolgozóikat nem küldték el, állásidőt vagy napi néhány órás bejelentésben bért fizetnek nekik, kérhetnek bértámogatást? Ők jogosultak rá? A nulla forint árbevétel, és az, hogy fizikailag nem tudnak munkát adni kizáró ok?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Területfoglalási díj, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Tervezési szolgáltatás, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink