192 találat a(z) bértámogatás cimkére

Bértámogatás egyéni vállalkozás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a bértámogatás igényelhető-e, ha egy kft.-ben, a munkavállalónak munkaviszony keretében 8 óráról 4 órára csökkent a munkaideje és vele arányosan a munkabére is, de ebben a kft.-ben 50%-ban tulajdonosi jogviszonyban áll. Valamint katás egyéni vállalkozó is, és egy bt.-ben kültag. Válaszát előre is köszönöm!

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 105/2020, valamint a 141/2020. kormányrendelet alapján a személyes közreműködést munkaviszonyban ellátó betéti társaság beltagja és kültagja igényelheti-e a bértámogatást? A munkaidő-csökkenést be kell-e jelenteni a 20T1041-es adatlapon?

Egyéni fejlesztési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A csökkentett munkaidős foglalkoztatás esetén, ha például 8 óráról 4 órára csökken a munkaidő, akkor már nem kötelező megállapodni az egyéni fejlesztési időben? Ez esetben nem kell a munkavállalónak megkapni legalább a támogatás időtartamára a csökkentés előtti nettó bérét? Valamint, ha 6 óráról 4 órára csökken, ebben az esetben viszont szükséges a fejlesztési időben történő megállapodás? Válaszukat előre is köszönöm!

Veszélyhelyzet: jár-e bértámogatás az ekhósoknak? Cikk

Magyarországon számos munkavállaló dolgozik az egyszerűsített közteherviselésre vonatkozó szabályozás (ekho) szerint, amely alapján a munkabér adózására vonatkozó általános szabályok helyett a munkabér minimálbért meghaladó összege után összesen 15 százalék ekhót kell fizetnie a munkavállalónak, személyi jövedelemadó és társadalombiztosítási járulékok helyett. Tipikusan ilyenek a médiában, a sport- és reklámszakmában betöltött állások vagy az előadóművészet, de akár egyes IT-szakemberek is ebbe a körbe tartozhatnak. A járvány okozta gazdasági visszaesés őket is érintheti. Jogosan merül fel, hogy vajon az ekhós munkavállalók után igényelhetnek-e a munkáltatók támogatást a csökkentett munkaidőre? – teszi fel a kérdést közleményében a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda.

Munkahelymegtartó támogatás Kérdés

Mikrogazdálkodó kft. tagja a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el a feladatát. Rajta kívül a kft.-nek egy alkalmazottja van, 6 órás foglalkoztatással. A cég tevékenysége elsősorban futóversenyekre gyártott egyedi pólók és egyéb kiegészítők készítésére szakosodott, mely tevékenységet jelenleg a járványhelyzet lehetetlenné tesz. Az árbevétel-kiesés 70% körüli. Ráadásul a forgalmi szezon legerősebb hónapjai esnek ki. Ebben az esetben van-e lehetőség bértámogatás igénylésére, és ha igen, akkor kinek a bérére?

Bértámogatás a járulékmentességben részesülő munkáltatóknál Kérdés

Vonatkoznak-e a vészhelyzetre tekintettel bevezetett bértámogatási szabályok – 105/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet – az olyan ágazatban működő munkáltatókra és az általuk foglakoztatott munkavállalókra, amely esetekben a munkáltató ténylegesen olyan fő tevékenységet végez, amelyet a 61/2020. (III. 26.) Korm. rendelet 1. § (10) bekezdése tartalmaz, vagyis az előzőekben megjelölt 1. § (1) és (2) bekezdések hatálya alá tartoznak?

Változtak a bértámogatási szabályok, dilemmák azonban maradtak Cikk

Új rendeletével enyhített a kormány a koronavírus-járvány okozta foglalkoztatási nehézségek miatt igénybe vehető bértámogatás feltételein, azonban a szabályozásban továbbra is vannak hiányok és értelmezési nehézségek.

Új hitelkonstrukciók a munkahelyek megőrzése érdekében Cikk

Sokban egyszerűsödött, de a célját tekintve nem változott a munkahelyvédelmi bértámogatás – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.

Bértámogatás: már kétórás foglalkoztatás után is igényelhető lesz Cikk

Egyszerűsödik a munkahelyvédelmi bértámogatás igénylése, és bővül a kedvezményezettek köre, a támogatásokért egyszerűen és gyorsan, a https://nfsz.munka.hu/ holnapon elérhető űrlapok kitöltésével lehet jelentkezni – közölte mai sajtótájékoztatóján György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár. A támogatás napi 2 órás foglalkoztatás után is igénybe vehető lesz, miután a kieső munkaidő felső határa 75 százalékra nő. A vállalkozások ezen felül mindössze 0,1 százalékos kamattal, 9 havi bérre, 2 éves futamidejű, munkahelymegtartó hitelt is kérhetnek majd.

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 8 órás teljes munkaidős foglalkoztatásról 4 órás részmunkaidős foglalkoztatásra módosult a dolgozó munkaszerződése 2020. 04. 01-jétől. Bruttó bére 481 000 forintról 240 500 forintra változik. Számításunk szerint nettó bére az egyéni fejlesztési időre járó bérrel és a maximum bértámogatás összegével összesen 282 858 forint lesz az eredeti 319 865 forint helyett. Van-e a munkáltatónak ezen felül bérkiegészítési kötelezettsége, hogy a teljes munkaidős nettó összeget megkapja a dolgozó?

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 105/2020. kormányrendelettel kapcsolatban maradt néhány tisztázatlan kérdésünk. Jól értelmezzük, hogy a 20T1041-es nyomtatványon jelenteni kell a munkaidő-csökkentést, ami ennek megfelelően munkaszerződés-módosítást is maga után von, mind munkaidő, mind pedig munkabércsökkenés tekintetében is? Ezzel párhuzamosan pedig a munkavállaló nyugellátásra jogosító szolgálati ideje is csökken? Korábban megjelent egy másik módosítás is, mely szerint a vészhelyzet kihirdetésének következtében fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállalók esetében nem szűnik meg a biztosítottság, tehát nem kötelezettek egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Ebből következően nem szakad meg a folyamatos biztosításban töltött idejük, és a fizetés nélküli szabadság lejártát követően a táppénzre való jogosultságot úgy tekintjük, mintha folyamatos lenne a biztosítási jogviszonyuk? A 20T1041-es nyomtatványon sem kell jelenteni a biztosítás szüneteltetését? Illetve megjelent a SZÉP-kártyával kapcsolatos módosítás is, mely szerint nincs járulékfizetési kötelezettség szociális hozzájárulási adó tekintetében. Ez a kivás cégekre is vonatkozik, tehát kivát sem kell fizetni? Köszönjük segítségüket! Üdvözlettel: Hegedűs Andrea

ITM: már igényelhető a bértámogatás Cikk

A Gazdaságvédelmi Akcióterv kiemelt célja a munkahelyek védelme, helyreállítása és újak teremtése, a vállalkozások csütörtöktől pályázhatnak a munkahelyvédelmi bértámogatásra – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-vel.

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenlegi helyzetben a bértámogatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Adott egy napi 8 órás munkavállaló, akinek napi 4 órára csökken a munkaideje a koronavírus-járvány miatt. A cég a támogatott tevékenységet folytat, így csak szja- és 4 százalékos egészségbiztosítási járulék levonásai kötelezettség van. Akkor is lehet igényelni bértámogatást? Vagy az egyik kizárja a másikat? Milyen számítással lehet kiszámolni a bértámogatás összegét, amelyet az állam átvállal, ha például nem tartozik a kedvezményes ágazat alá a cég, és normál járulékokat, szochót és szakképzési hozzájárulást számolunk? Köszönettel.

Csökkentett munkaidős foglalkoztatás: kockázatos a támogatás igénybevétele Cikk

A gazdasági mentőcsomag részeként április 16-án lépett hatályba az a kormányrendelet, amely a csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatásának feltételeit tartalmazza. Mint a nevében is benne van, a támogatást olyan vállalkozásoknál vehetik igénybe, ahol az elkövetkező hónapokban – a járványügyi veszélyhelyzet következtében – a foglalkoztatást csak csökkentett munkaidőben tudják megoldani. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat összegezték a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértői, akik szerint a munkáltatóknak nagyon át kell gondolniuk, hogy részt kívánnak-e venni ebben a támogatási programban.

105/2020. kormányrendelet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A hivatkozott kormányrendelet 1. § d) pontja a munkaadó fogalmát az alábbi kivételekkel adja meg: d) munkaadó: a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény szerinti munkáltató, kivéve az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 1. §-ában felsorolt szervezetek...stb. Kérdésem, hogy a fentiek alapján egy alapítvány munkavállalói esetében nem igényelhető a támogatás, a munkaidő csökkentése okán? Ha nem, akkor van-e egyéb formája az alapítványi munkavállalók kieső bére támogatásának? Köszönettel: Kornél

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink