1060 találat a(z) bérbeadás cimkére

Kata és bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni Öntől, hogy milyen időpont szerint léphet át a kisadózásba egy jelenleg tételes költségelszámolást alkalmazó, személyi jövedelemadó alá tartózó egyéni vállalkozó. Az egyéni vállalkozás főtevékenysége biztosítási üzletkötés, emellett TEÁOR 6820 üzlet bérbeadással is foglalkozik, amely tevékenység szerepel az egyéni vállalkozói igazolványban is. A vállalkozó kisadózó szeretne lenni 2015. év közben, vagy 2016. január 1-jétől a biztosítási üzletkötés vonatkozásában. Megoldás lehetne, hogy például év végén (novemberben) az egyéni vállalkozói igazolványból töröltetné az üzletbérbeadást, és így ettől az időponttól, mint magánszemély folytatná tovább a bérbeadást. Ez után 2016. január 1-jétől már megnyílna a lehetőség a kisadózást választani az egyéni vállalkozásra (biztosítási üzletkötésre)? A bérbeadási tevékenységet pedig továbbra is magánszemélyként végezné. A szíves válaszát előre is megköszönöm, tisztelettel: Strausz Tibor Adózóna előfizető

Fizetendő áfa utólagos csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségüket szeretném kérni. Cégünk ingatlant birtokol és bérbeadja azt. Minden hónapban kiszámlázzuk a négyzetméterre jutó bérleti díjat. Sajnos 5 év után most realizálódott, hogy rossz alapterületet számláztunk ki eddig. Jelenleg azt próbáljuk meg kitalálni, hogy milyen formában tudnánk ezt a lehető legkisebb "macerával" megoldani. Az áfatörvény 2014-ben módosult, pontosan az adóalapok utólagos korrekciójával és azok érvényesíthetőségével, de megítélésünk szerint a jogszabály nem egyértelmű. Önök szerint is szükséges az 55 darab számla utólagos módosítása és 55 darab önellenőrzés beküldése, hisz csökkentjük a fizetendő adónkat? Sajnos nem vagyok jogász, számomra az áfatörvény 153./B § (2) bekezdése talán az irányadó..., emiatt gondoljuk, hogy nincs más megoldásunk. Örülnénk, ha esetleg Önök javasolnának. Köszönöm válaszukat.

Ingatlan-bérbeadás: a közműdíj továbbszámlázása Cikk

Melyik évre számlázható tovább a bérbeadott ingatlan közműdíja? Az elszámolási időszakra, a számla beérkezésének évében, vagy részletfizetés esetén a kiegyenlítés évében? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.

Bérbeadó által kiszámlázott rezsidíjak könyvelése a bérbevevőnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a bérbeadó a gáz-, víz-, áramköltséget változatlan áron továbbszámlázza a bérbevevőnek (az eredeti rezsiszámlák másolatát mellékelve a számlához), a bérbevevő anyagköltségként könyvelheti azt? Előre is köszönöm a válaszát!

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt dr. Szeiler Nikolett! Egy levélíró fenti tárgyban május 4-én írt levelében május 21-én adott válaszában Ön a következőket írta. "Tételes költségelszámolás esetén a jövedelem megállapításánál a bevételből levonhatóak az igazolható költségek legfeljebb a bevétel 50 százalékáig." Kérem, szíveskedjék tájékoztatni, hogy ezt mely jogszabályhely írja elő, ugyanis az én ismereteim szerint a bérbeadás bevételével szemben az éves bevallásban 100 százalékig elszámolhatók a költségek. Ez nem így van? Válaszát előre is köszönöm.

Kft. tulajdonosának háza székhelyként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni: Adott egy kft., aki bérelt egy ingatlant, ami a székhelye volt. Tevékenységét bővíti internetes kereskedéssel, és ezt a tevékenységét a kft. magánszemély tulajdonosa a saját házának egy erre a célra kialakított részében végezné. Ennek megfelelően a cég székhelyét áthelyezné a saját házába. Ebben az esetben úgy tudom, hogy mindenképpen bérleti szerződést kell kötni a kft. és a tulajdonos között, amiben megállapodhatnak abban is, hogy nem fizet a cég bérleti díjat. Mivel a tevékenység nem sok rezsiköltséget eredményez, ezt a kft. nem feltétlenül szeretné költségként elszámolni. Szeretnénk mindent szabályosan csinálni a legkisebb adófizetéssel, ebben az esetben sem a magánszemély tulajdonosnak, sem a kft-nek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége? A magánszemélynek kell-e kérnie adószámot az ingatlan bérbeadáshoz? Változik-e a helyzet, ha a ház tulajdonosa a cég tulajdonosának a gyermeke? Előre is köszönöm a választ.

Elhunyt lakás bérbeadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély, aki eddig bérbe adta feleségével közös tulajdonban levő lakását, elhunyt. A hagyatéki végzés alapján ezt a lakást a 2 felnőtt gyermekük öröklik .A lakáson a feleség haszonélvező lesz. A továbbiakban a feleség is bérbe adja ezt az ingatlant. Szükséges-e bármilyen hozzájárulás a tulajdonosok részéről? A hagyatéki eljárás hónapokig tartott, addig a bérlő havonta fizetett a családnak ugyanúgy bérleti díjat. A hagyatéki tárgyaláson döntött a család az öröklési rendről. Így ezután tudta csak a NAV-nál bejelenteni a bérbeadás tevékenységét a feleség (mellette egyéni vállalkozó is), ezalatt az idő alatt keletkezett bérbadásból származó jövedelmet hogyan adózza le a feleség? Segítő válaszát köszönjük

Ingatlan bérbeadása, költség elszámolása Kérdés

Magánszemély ingatlan-bérbeadás, felújítás Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbiakra kérem szíves válaszukat : Egy korlátolt felelősségű társaság valamelyik tagja a tulajdonában álló családi háza egy részét a kft. részére bérbe adja. Ezen bérleményen a kft. átalakítást, felújítást hajtana végre. Hogyan a legcélszerűbb ezt megvalósítani, a vonatkozó adó, számviteli, jogi szabályok maradéktalan betartása mellett, átfogóan illetve néhány konkrétan felmerült kérdésre : - A bérleti szerződés határozott, vagy határozatlan idejű legyen? - Szerződő felek megállapodjanak-e a bérleti szerződés végén a beruházás akkori értékének kezeléséről, illetve célszerűbb-e az eredeti állapot helyreállításáról rendelkezni? - Van-e lehetőség arra, hogy a társaság szívességi használat címén használja az ingatlant? - Hogyan kell a felújítás áfáját kezelni, számít-e, hogy a társaság bejelentkezett az áfa [áfatörvény 86. § (1) bek. l) pontja, 88. § (4) bek.] hatálya alá? - Hogyan kell az értékcsökkenést elszámolni? - Miként van lehetőség a későbbi működésből eredő rezsi költségek társaság általi elszámolására? Segítségüket előre is köszönöm. Nagyné Farkas Ida Könyvelde Bt.

Bérbeadás: így számolható el az ingatlan értékcsökkenése Cikk

Gyakori eset, hogy olyan magánszemély adja bérbe a lakását, aki azt örökléssel, ajándékozással szerezte. Utánajártunk, hogy ilyenkor elszámolható-e értékcsökkenési leírás címén költség a bevétellel szemben, különös tekintettel a 2014. évi bevallásra, illetve a leírási alap meghatározásának 2015. évi változására.

Áfaarányosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nonprofit kft. tao (sport) támogatásból autóbuszt vásárol, melyet esetenként bérbe fog adni. Levonhatja-e beszerzéskor a teljes áfát és év végén arányosítás miatt visszafizeti az évre eső részt, vagy ne vonjuk le, csak év végén az arányszámmal megállapított részt?

Lakóingatlan utólagos áfalevonás Kérdés

​Gazdasági társaság (áfakörös) új építésű lakóingatlant vásárol saját használatra egy másik gazdasági társaságtól. Előzetesen felszámított áfát nem vonja le a szabályoknak megfelelően. Négy évvel később saját használat helyett adóköteles bérbeadásra kívánja hasznosítani az ingatlant. Levonhatja-e a beszerzéskor felszámított, de le nem vont áfát 16/20 arányban? Áfa tv. 135. § (1) Abban az esetben, ha az adóalany terméket tárgyi eszközként használ vállalkozásán belül, a tárgyi eszköz rendeltetésszerű használatbavételének hónapjától kezdődően a) ingó tárgyi eszköz esetében 60 hónapig, b) ingatlan tárgyi eszköz esetében pedig 240 hónapig terjedő tartamban az adóalany adólevonási jogát - az adólevonási jog gyakorlása egyéb feltételeinek sérelme nélkül - az e § és a 136. § rendelkezéseinek figyelembevételével gyakorolhatja.

Bérbeadás – szja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély ad bérbe ingatlant magánszemélynek. A szerződés szerint a bérleti díjon felül fizetendő a rezsi. A bérbeadó minden hónapban számlát állít ki a bérleti díj plusz a rezsiről. Kérdésem az lenne, hogy az szja-bevallásban az adó alapja csak a bérleti díj vagy a bérleti díj plusz a rezsi? Illetve, ha a rezsi is az alapja az szja-nak, akkor abból is érvényesítem a 10 százalékos költséghányadot, vagy az 100 százalékban adóalap? Köszönöm.

Ingatlanvásárlás bérbeadás céljára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély ingatlant (üzletet) szeretne vásárolni bérbeadás céljára. Megoldható-e, hogy magánszemélyként bérbeadásra áfás adószámot kér, és az ingatlan vétele ezután történik? Tulajdonképpen az adásvételi szerződés megkötésekor áfaalanynak kell lennie ahhoz, hogy a bérbe adni kívánt ingatlant fordított adózással tudja megvásárolni. Köszönöm a segítséget. .

Cégautóadó autó bérbeadás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném megtudni, hogy ha egy kft. személygépkocsi bérbeadásával szeretne foglalkozni, és e célből gépkocsikat vásárol, akkor a cégautóadót ez esetben is meg kell fizetnie?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink