1104 találat a(z) bérbeadás cimkére
Székbérlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, ha egy fodrász csak a széket adja használatba egy másik fodrásznak, azt milyen teáor alatt teheti meg? Ez bérbeadásnak minősül? Köszönöm!
Ingatlanhasznosítás 7-es adószámmal
Kérdés
7-es adószámmal rendelkező magánszemély bérbeadási és fizetővendéglátó tevékenységet egyaránt végez. Kérem útmutatásukat, hogy a kétféle tevékenységre lehet-e eltérő adózási módot választani, vagyis a fizetővendéglátásra a tételes átalányadózást, az ingatlan bérbeadására pedig a 10 százalékos költséghányad levonását? Amennyiben nem, a 10 százalékos költséghányad a fizetővendéglátásra is alkalmazható?
Bérbeadás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-ben kültagként személyesen közreműködök, közben egyéni vállalkozó is vagyok, mindkettő a kata hatálya alatt adózik. Kérdésem, ha a tulajdonomban lévő lakást szeretném kiadni, akkor majd – mint adószámos magánszemély – teljesíthetem-e az adófizetési kötelezettségemet, és ez nem zavar be a katás 6-6 millió forintos bevételi korlátokba? Köszönettel.
Apport és a többi
Kérdés
Kedves Kollégák! Segítséget szeretnék kérni, mivel már annyira belekeveredtem a dolgokba, hogy nem látom a kiutat. Adott egy társaság. Tőkeemelés történt, az egyik tag apportként bevitt egy ingatlant, rajta egy 30 százalékos készültségi fokban lévő társasházzal. A társaság célja, hogy befejezi az ingatlant, és eladja, illetve amit nem tud értékesíteni, azt bérbe adja. A társaságot bejelentettem áfa alá ingatlanértékesítés és bérbeadás tekintetében. Kérdéseim: 1. Az apport ebben az esetben minek minősül? Készlet? Befejezetlen beruházás? Félkész termék? 2. Ha értékesítjük, akkor mi lesz az apporttal? Jegyzett tőke? 3. Mivel bejelentkeztem az áfa alá, így a beruházási számlákból visszakérem az áfát. Viszont vannak saját embereim, akik ezen az építkezésen dolgoznak. Aktivált saját teljesítmény? Köszönöm szépen a segítséget: Anna
Adószabályok, ha több tulajdonos hasznosítja az ingatlant
Cikk
Gyakran merül fel kérdésként, hogyan kell adózni abban az esetben, ha olyan ingatlan hasznosítására kerül sor, amelynek több tulajdonosa van, és a tulajdonosok a közös tulajdon arányában szerzik meg a jövedelmet, vagy a hasznosítással egy tulajdonostárs foglalkozik csak? Ha egy ingatlannak több magánszemély tulajdonosa van, megállapíthatják-e eltérő módon a jövedelmüket, illetve szálláshely-szolgáltatási tevékenység esetén hogyan alkalmazhatók a közös tulajdonra vonatkozó rendelkezések?
Devizás gyűjtőszámla áfaösszege forintban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalatunk különböző időszakokra, különböző termékeket ad bérbe, esetenként több hónapra vagy akár egy évet meghaladóan. 30 napot meghaladó bérleti díj esetén mindenképpen számlát kell kiállítania a bérleti díjról, ami esetenként össze van vonva az adott időszakban 30 napnál kevesebb időre bérbeadott eszközök bérleti díjával és egy számlán kerül kiszámlázásra a vevőnek. Hó végén az adott időszakban történt teljesítéseket külön-külön feltüntetjük a számlán, amit általában devizában állítunk ki a megállapodásnak megfelelően. Teljesítés dátumának a hónap utolsó napját tüntetjük fel és a forint összeget is ezen nap után számítjuk, illetve tüntetjük fel a számlán. Helyesen járunk-e el? Válaszát előre is köszönöm.
Bérbeadás
Kérdés
Kedves Szakértő! Tíz éve Spanyolországban élő magyar állampolgár Spanyolországban dolgozik, és ott fizet adót, járulékot. Van Magyarországon egy saját tulajdonú ingatlana, ahová be is van jelentve, tehát magyarországi bejelentett lakhellyel rendelkezik. Ezt az ingatlant bérbe adta 2016. 03. 01-től 2017. 02. 28-ig 2 millió 600 ezer forintért, amit már ki is fizettek a részére. A 10 százalékos költséghányadot alkalmazhatja? A 15 százalék szja már most, 04. 12-én befizetendő? Ehofizetési kötelezettsége van? Üdvözlettel.
Bérbeadás áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy cég bérbeadást áfásan számolt fel, amit nem kellett volna, akkor az áfásan kiállított számlák hogyan javíthatók? Van-e lehetőség egy számlán több havi bérbeadást javítani egy összegben, vagy minden egyes számlát egyenként kell korrigálni, majd önellenőrizni? Válaszát előre is köszönöm.
Cégautóadó
Kérdés
Egy kft. tulajdonában van egy személyautó. A személyautót bérbe adja azt egy másik vállalkozásnak azzal, hogy a felmerülő költségeket (üzemanyag, parkolás, javítás stb. ) a bérbevevő fizeti, a súlyadót, valamint a kötelező felelősségbiztosítást pedig a bérbeadó fizeti. A bérbeadó elszámolja továbbá az értékcsökkenést ist. Kinek kell ebben az esetben a cégautóadót megfizetni?
Áfakérdés
Kérdés
Tisztelt Cím! Válallkozásunk egy kft., egy családi házat épített 2014-ben, melyre 2014. szeptember 15-én használatbavételi engedélyt kapott (azaz két éven belül). Ezt követően szeptember 24-én a családi ház bérbeadásra került, a bérlő be is jelntkzett. Idei évben 2016 ban a használatbavételi engedély megszerzését követő két éven belül értékesítenénk az ingatlant. Ez esetben el tudjuk-e adni új ingatlanként 5 százalék áfával? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.
Ingatlan bérbeadása felszámolás alatt álló társaságnál
Kérdés
Felszámolási eljárás alatt álló cég bérbeadja ingatlanát. A bérbeadási tevékenységére az áfafizetési kötelezettséget választotta. Kérdésem az, hogy az áfatörvény 142. § g) pontját kell-e alkalmaznia? A bérleti dij összege havi 200 ezer forint.
Ingatlan-bérbeadás magánszemélyként
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 50-50 százalékban vagyok testvéremmel tulajdonos egy belterületi lakóingatlanban, amit szeretnénk bérbeadni olyan szerződéssel, amiben mindketten a tulajdoni arányunkkal szerepelnénk bérbeadóként és a bérleti díjat is két átvételi elismervénnyel vennénk át a bérlőtől 50-50 százalékos megoszlásban. Ez alapján természetesen ilyen arányban fizetnénk a negyedéves előleget, illetve vallanánk az éves 1653-as bevalláson év végén a végleges adókötelezettséget. Kérdéseim a következők lennének: I. Amennyiben a bérlő nevén vannak a rezsiszámlák, akkor csak a bérleti díj 50 százaléka lenne mindegyikünk bevétele, a rezsirész nem? Valamint ez esetben is választhatjuk ugye bármelyik költségelszámolást, akár mindketten különbözőt (10 százalék vagy tételes)? II. Amennyiben valamelyikünk nevén vannak a rezsiszámlák – mivel tudomásom szerint a szolgáltatóknál nem tudok szerződni 50-50 százalékban csak kettőnk közül valamelyikünk – ez esetben megfelelő-e az az eljárás, hogy a rezsiköltséget is megosztom, mind a bevételi, mind a költség oldalon? Avagy a bérlő fizet – ebben az időszakban 50 százalék bevétel, amikor a szolgáltatónak mi kiegyenlítjük, akkor abban az időszakban költség 50-50 százalékban? III. Utolsóként a nyilatkozattétellel kapcsolatban az lenne még kérdés, hogy az egyéni nyilatkozattételt hivatalosan kell-e a NAV felé megtennünk, vagy nem kell jelenteni, de meg kell őrizni a nyilatkozatot az elévülési idő végéig és amikor ezt kérik be kell mutatni? Előre is köszönöm, Üdvözlettel: György Krisztina
Lakásbérbeadás adózása magánszemélyként.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély ad bérbe lakóingatlant. A közüzemi számlák a bérbeadó nevére, tehát a bevételt a bérleti díj+közüzemi számlák együtt képezik. Tételes költségelszámolást választ. Negyedévenként fizeti az szja előleget. Kérdés, hogy a felmerült költségeket a bevétel összegéig, vagy csak a bevétel 50 százalékáig veheti figyelembe? Köszönettel várom válaszát.
Bírság továbbszámlázása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társaságunk saját tulajdonú gépkocsik bérbeadásával foglalkozik. A bérlők által elkövetett szabálysértések következtében kiszabott gyorshajtási, parkolási bírságok címzettje a mi társaságunk. Amennyiben tovább szeretnénk hárítani ezt a költséget a bérlők felé, akkor áfásan, vagy áfamentesen kell megtennünk? Járulékos költségnek minősül tehát, vagy sem? Köszönettel, Szentesi Péter
Egyéni vállalkozó saját ingatlan bérbeadása a vállakozásnak
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ha adott egy áfakörbe bejelentkezett egyéni vállalkozó, aki a vállalkozásához használja a saját garázsát raktárnak, lakásának egy részét irodának, akkor magánszemélyként bérbe adhatja-e azokat bérleti díj ellenében, amely bérleti díjat az egyéni vállalkozásban költségként elszámol? Megköszönve válaszukat, tisztelettel: Hain Zoltán (06-20-4031008)