130 találat a(z) bérszámfejtés cimkére

Ünnepnap bére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél fix havi díjas szellemi foglalkozású munkavállalókat alkalmazunk. A bérszámfejtéskor eddig az ünnepnapokra eső bér is számfejtve lett. A 2017-es programnál a programozó úgy állította be a paramétereket, hogy csak a munkanapokra számfejt a program, mivel szerinte az ünnepnapokra nem kell bért számfejteni. Szerintünk viszont eddig is kellett és a jövőben is kell az ünnepnapokra járó bért számfejteni. Kérdésünk: mikor járunk el helyesen, hogy a törvényi előírásoknak is megfeleljünk? Válaszukat előre is köszönöm.

Versenytilalmi megállapodás bérszámfejtés szempontjából Kérdés

Tisztelt Szakértő! Versenytilalmi megállapodás esetén a havonta fizetett díjat (mely így bérként adózik, munkavállalói és munkáltatói járulékok, adók megfizetése egyaránt) a bértől elkülönítve egyéb jövedelemként kell számfejteni? Vagyis a bérjegyzéken egyértelműen azonosítható legyen, és nem a bérbe építve számolandó? Köszönöm.

Teljesítménybér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ingatlanforgalmazással foglalkozó cég "teljesítménybér"-re kötött munkaszerződést. Kérdésem az alábbiak. A munkavállalónak nincs bruttó bére, kizárólag bizonyos teljesítményhez kötött a havi díjazása. Kell-e fix bérrel számfejteni, vagy elég, ha "csak" a közölt teljesítmény lesz az összes bérköltség, mely tartalmazza a munkavállaló és a munkáltató költségeit is? Hogyan kell számfejteni? Köszönöm szépen a válaszát. Üdvözlettel: Kurdi Jánosné

Munkaviszony több munkáltatónál: ki és hogyan fizeti a dolgozó bérét? Cikk

Több munkáltató által létesített munkaviszony esetén a munkáltatók döntése szerinti munkáltató fizeti meg a munkavállaló bérét. Hogyan rendezik ezt a munkáltatók egymás között? Hogyan téríti meg a másik munkáltató az általa végeztetett munkára eső bérrészét? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám, munkajogász szakértőnk válaszolt.

Külföldi munka Kérdés

Tisztelt Adózóna! Újonnan alapított magyarországi székhelyű egyszemélyes kft. végezne burkolómunkát osztrák fővállalkozónak Ausztriában. A kft. magyar dolgozói minden hét elején kiutaznának Ausztriába és hétvégéig a kft. által ott bérelt szállásról járnának dolgozni. A kft. többnyire Magyarországon vásárolt (áfás számlával igazolt) burkolóanyagokat használna fel a kinti munkához. Az elvégzett burkolás anyag- és munkadíját a magyar kft. a vevő és a szállító közösségi adószámának feltüntetésével (közösségen belüli értékesítés+szolgáltatás) áfa nélkül számlázná ki. A kft.-nek Magyarországra kiszámlázott bevétele nem keletkezne, viszont költségei mindkét országból származnának. A magyar egyszemélyes kft. tagja, az osztrák fővállalkozó cégnek is tagja 50 százalékban. Úgy tervezik, hogy az osztrák cégbe lesz bejelentve és fizetik utána az ottani járulékokat, adókat. Az Ausztriában biztosított tagnak a magyar kft.-ben is kell bért számfejteni? Amennyiben igen, akkor mennyi a minimum összeg? A kft. dolgozóinak bérszámfejtése ugyanúgy történik-e, mint egy Magyarországon dolgozó alkalmazotté, vagy van valamilyen különbség a bérszámfejtésükben? A kft.-nek van-e valamilyen bejelentési kötelezettsége bármilyen osztrák hivatal felé? A törvényi előírásoknak megfelelőek lennének-e a számlázással és az áru beszerzéssel kapcsolatban leírtak? Van-e olyan dolog, amit máshogy kell könyvelni, vagy bevallani, mint egy teljesen Magyarországon működő vállalkozás esetében? Várom segítő válaszukat! Tisztelettel: GK

SZÉP-kártya juttatásával kapcsolatos kérdés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Januártól szeretnénk dolgozóinknak SZÉP-kártya juttatást adni. A január hónapra járó SZÉP-kártya juttatást február első napjaiban fogjuk utalni. Azt tudom, hogy ennek az adóját február hónaphoz kapcsolódóan fizetjük meg, az a kérdés számomra – és ebben kérem a segítségét –, hogy a juttatást a munkavállalók januári, vagy februári bérszámfejtő lapján kell szerepeltetni? Köszönettel várom válaszát.

Szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Évek óta probléma a munkavállalók által kért szabadság kiadása, illetve adminisztrálása. Nagyon sokszor telefonon jelentik be, hogy szabadságot kérnek, az egyéni jelenléti ívre is rávezetik, de a szabadságengedély kiírása nem történik meg, "elfelejtődik". Nagyon sok utánajárást igényel a beszerzése. A munkáltató is megelégelte ezt, és azt az utasítást adta, hogy ha nincs meg a szabadság kiírása, a bérszámfejtés igazolatlan, nem fizetett időként számolja el. Mivel az igazolatlan, nem fizetett napokat a T1041-es nyomtatványon is be kellene jelenteni a munkáltatónak, de a hiányosságok hó végén derülnek ki, késéssel tudja jelenteni a NAV-nak. Mit tud tenni a munkáltató ebben az esetben? Köszönettel várom válaszát.

Munkaügy Kérdés

Külföldi tulajdonosú, magyar székhelyű kft. magyar ügyvezetője a társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban az elmúlt évben nem jelentette be magát a könyvelőjükkel semmilyen formában. Ugyanakkor egy bér nélküli munkaszerződést aláíratott a tulajdonossal. Kérdésem: ezt hogyan korrigáljuk? Visszamenőleg tegyük be a bejelentést és számfejtést? Nincs megbízási szerződés. Úgy gondolom, hogy ez az ő felelőssége, de nem szeretnénk, ha a céget büntetnék emiatt. Várom véleményüket. Köszönettel.

Táppénz a hónap végén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kevés létszámú munkahelyen vagyok könyvelő, bérszámfejtő. Telefonbemondás alapján tudtam, hogy a munkatársam betegállományban van 2016.08.29-től, sőt azt is, hogy ez már 15 nap utáni, tehát táppénz. Nálunk a bérszámfejtés a hónap utolsó napján történik, tehát most augusztus 31-én, a bérek átutalása pedig 1-2 nappal később, jelen esetben szeptember 2-án. Mivel az orvosi igazolást nem kaptam meg, ezért rendes munkabért számfejtettem augusztus 29-31-ig három munkanapra. Kérdésem: helyesen jártam-e el, vagy "feltételezve", a bejelentés alapján már nem lett volna szabad elszámolnom a munkabért? Előre is köszönöm válaszukat: Anderlik István Gyuláné.

Adóbevallások, bérszámfejtés végelszámolás esetén Cikk

Cégünk augusztus 21-ei dátummal végelszámolást indít. Három alkalmazott van a cégben. Kérdésem a következő: augusztus 20-áig le kell számfejteni a dolgozókat? Milyen bevallási kötelezettségem van augusztus 20-ai időpontig, bérszámfejtéssel kapcsolatban (a szokásos 1608-as?) és a dolgozók részére milyen igazolást kell kiadnom? Augusztus 21-étől a végelszámoló végzi a további teendőket? – kérdezte olvasónk. Juhász Tibor, okleveles adószakértő válaszolt.

Bérszámfejtés végelszámolás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk augusztus 21-ei dátummal végelszámolást indít. 3 alkalmazott van a cégben. Kérdésem a következő: augusztus 20-áig le kell számfejteni a dolgozókat? Milyen bevallási kötelezettségem van augusztus 20-ai időpontig, bérszámfejtéssel kapcsolatban (a szokásos 1608-as?) és a dolgozók részére milyen igazolást kell kiadnom? Augusztus 21-étől a végelszámoló végzi a további teendőket? Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel Mária

Így könyvelheti a 10 százalékos költséghányadot Cikk

Egy kft. vezetője társas vállalkozási jogviszonyban, mellékfoglalkozásban látja el feladatát. Havi járandósága 20 ezer forint, ebből levonva a 10 százalékot, 18 ezer forint után fizet szja-t és járulékokat. A bérszámfejtésben 20 ezer forint szerepel, de a kifizetés csak a 18 ezer forint jövedelem levonások utáni összeg. Hová kell könyvelni a levont 2 ezer forintot, hogy ne a 4711 főkönyvi kartonon lógjon? Olvasónk kérdésére Magos Zoltánné adószakértő válaszol.

Magyar székhellyel rendelkező külfödi fiókteleppel. Kérdés

Tisztelettel a következő kérdésre keresem a választ. Egy kft. magyar székhellyel és németországi fiókteleppel rendelkezik. Az alkalmazottak magyarországi bejelentéssel szerepelnek és kiküldetésben dolgoznak. De a tulajdonos úgy döntött, hogy a fióktelepre átjelenti a munkavállalókat. Ebben az esetben a magyar bérszámfejtésben ki kell jelenteni a munkavállalókat, vagy továbbra is rendszerben kell tartani őket? Úgy gondolom, egy munkavállaló egyszerre csak egy közösségi országban lehet biztosítási jogviszonyban, de nem tudom, milyen szabály vonatkozik erre a speciális esetre. Válaszát előre köszönöm Üdvözlettel Barna Gábor

Ingatlan-bérbeadás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretnénk kérni az alábbi ingatlan-bérbeadás ügyben. Cégünk adószámmal rendelkező belföldi magánszemélytől ingatlant bérel. Meg is kapjuk minden hónapban az átutalásos számlát, mely számfejtésre kerül, és beállítjuk a havi 08-as bevallásba. A bérlő most szólt, hogy szerinte nem jól adózzuk, mert a teljesítése a számlának hiába januári, ha azt a cégünk csak márciusban fizeti ki neki, akkor azt a márciusi bérszámfejtésbe kell beállítani, és bevallani, mivel ő az összeget nem kapta meg. Valóban rosszul csináljuk? Emiatt önellenőriznünk kell az összes 08-as bevallást? :( Köszönettel várjuk szakértői véleményüket!

Bírósági ülnök díjának adózása Kérdés

Egy alkalmazottunk bírósági ülnök lett. Kérdésem: a bíróság elutalta a távolléti díjának megfelelő összeget, 10 százalékkal megemelve. Milyen jogcímen tudom ezt számfejteni neki, milyen levont adók terhelik, a társaságnak milyen, és hány százalékos adót kell utána fizetnie?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiküldetés nem saját gépjárművel

Lepsényi Mária

adószakértő

Magánszemély ingóságot értékesít

Lepsényi Mária

adószakértő

Egyéni vállalkozó, átalányadó

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink