474 találat a(z) adómentes cimkére

Nagy kérdés az áfában: háromszögügylet vagy láncügylet? Cikk

Magyar cég német cégtől rendel terméket, amit a német eladó egy osztrák cégtől szerez be. A termék az osztrákoktól közvetlenül Magyarországra érkezik. A számlázás ügyletenként történik, az osztrák cég számláz a németnek, a német számláz a magyarnak. A szállítás FCA-paritású, az osztrák eladó fizeti a szállítást. Van-e valamilyen különleges kötelezettsége ez ügyben a magyar cégnek, esetleg a nem magyar cégeknek? Kell-e valamire odafigyelni a jelentéseknél? – kérdezte olvasónk. Bartha Katalin, okleveles adószakértő, az InterTax Pro Kft. ügyvezetője válaszolt.

Forgalomnövelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság a szolgáltatásának forgalomnövelése érdekében a termékértékesítő helyek (vállalkozások) között versenyt hirdet, A játékban azokat értékelik, akik a játékot megelőző 30 naphoz képest (március 1–31.) a játék időszakában (2016. március 28–április 26.) összesen több terméket értékesítettek, közülük pedig az első három legtöbb terméket értékesítő árushely alkalmazottait díjazzák. A díj wellness pihenés, illetve Sodexo utalvány. Kérdésem, lehet-e adómentesen adni a juttatást, illetve ha nem, akkor hogyan és kinek kell az adó- és járulékterheket megfizetni? Köszönettel: Bácsi Ferencné

Életbiztosítás adózása, számvitele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi életbiztosítás adózásával vagy adómentességével kapcsolatosan kérnék tájékoztatást: Amit a biztosításról a kötvény alapján tudni lehet: - befektetési egységhez kötött életbiztosítás, 10 éves időtartamra - biztosított a vállalkozás személyesen közreműködő tagja - szerződő a vállalkozás - biztosítás kezdete 2009. - biztosítás lejárata 2019. - 12 havonta esedékes - változatlan - díja van - választott haláleseti szolgáltatás: haláleseti biztosítási összege és a szerződő számláján nyilvántartott befektetési egységek haláleset időpontjában számított aktuális értéke együttesen A biztosító egyéb tájékoztatást nem tudott adni arra vonatkozóan, hogy ez a biztosítási módozat - az évente szerződő által befizetett összeg vonatkozásában - adókötelezettség alá esik vagy sem, mondván, már nagyon régi, és akkoriban nem volt ilyen megnevezés. Adóköteles-e a vállalkozás, mint szerződő által befizetett éves díj? Amennyiben igen, akkor mikortól és mennyi adót kell utána fizetni? A szerződés 2015-ben visszavásárlásra került, a biztosítás díját 2016-ban a vállalkozás számlaszámára utalták. Ezzel kapcsolatosan van-e bárkinek adókötelezettsége? Számviteli szempontból hogyan könyveljük az éves díjat, és a visszavásárlás során jóváírt összeget? Köszönettel.

Osztalék cégek között Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" Kft. "B" Kft. részére osztalékot fizet ki készpénzben. Régen benne volt a törvényben, hogy a kapott osztalék csak akkor minősül adómentesnek a fogadó félnél, ha átutalással történik a fizetés. Ezt most nem találom a törvényben. A két cég egymás között készpénzben rendezte az osztalékot. Lehet ez adómentes? Köszönöm válaszukat.

Napidíjátalány 2016-tól Kérdés

Egy kft. futártevékenységet végez (főtevékenység: 4941 közúti áruszállítás). A futár dolgozók 8417 feorral lettek bejelentve alkalmazottként. Milyen feltételekkel lehet a napi 3 ezer forintos napidíjátalányt adni nekik adómentesen 2016-tól? Köszönettel.

Munkáltatói lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft. alkalmazottjának adna lakásvásárlási támogatást, de a megvásárolni kívánt ingatlanba nem költöznek be, mivel egy családi házban laknak. Kérdésem, hogy mivel nem ott lesz az állandó lakcímük, megteheti-e a munkáltató, hogy adómentesen támogatást ad? Előre is köszönöm válaszukat!

Ingóság adózása Kérdés

Az szja törvény 11. § (3) bekezdése 600 ezer forint adomentes határról beszél, az 58. § (9) bekezdés 30 ezer forintról beszél. Az szja 15 százalék, akkor ez 200 ezer forint. Ha 580 ezer forintért ingóságot értékesitek, akkor az adóköteles vagy nem? Köszönöm. Dajkáné

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt szakértő! A munkáltató által lakáscélú felhasználásra a munkavállalónak adható adómentes, vissza nem térítendő támogatásról kérek segítséget az alábbi konkrét esetre vonatkozólag: A családi ház 2015 novemberében lett vásárolva, a vételárat kifizették az eladónak. A megvásárolt családi ház méretében, egyéb feltételek szerint megfelel az adómentes munkáltatói támogatás feltételeinek. Ha a munkáltató 2016. évben szeretne erre a vásárolt családi házra adómentes támogatást juttatni a dolgozónak, milyen módon teheti meg? Mi a juttatás pénzügyi lebonyolításának a rendje, hogy adómentes legyen? Köszönöm szépen!

Munkáltatói lakáscélú kölcsön Kérdés

2015. évben a kft. munkavállalója lakóingatlant vásárolt. Munkáltatója két millió forint támogatást és három millió forint kölcsönt nyújtott az ingatlan megvásárlásához. Ezen összegek kifizetése közvetlenül az ingatlan eladójának történt a munkáltató által átutalással. Az ingatlan vételéhez banki hitel nem kapcsolódott. 2016. évben tervezik a kölcsön egy részének elengedését. Kérdéseim: - adómentes-e a fenti konstrukcióban nyújtott támogatás? - adómentes-e a kölcsön elengedése? Az ingatlan a méltányolható lakásigényt nem haladja meg. Segítségüket köszönöm.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

A munkáltató munkavállalók részére 35 Ft/km napi munkába járási költségtérítést fizet saját gépkocsival történő bejárásra, a rendeletben foglalt feltételek fennállnak. Egyrészt adómentesen juttat 9 Ft/km munkába járási költségtérítést, másrészt 26 Ft/km adóköteles munkába járási költségtérítést. A 39/2010. kormányrendelet által meghatározott maximum adható hazautazás költsége nem egyenértékű a fentiekben említett esettel, így a meghatározott maximumot nem kell alkalmazni (a rendelet csak a hazautazás bérlet/jegy költségét említi)? Tehát napi munkába járás jogcímen "bármennyi" juttatás adható, ha a feltételek fennállnak, azzal a kitétellel, hogy csak a napi bejárás 9 Ft/km az adómentes?

Termőföld-bérbeadás adózása: ezeket a szabályokat kell ismerni Cikk

A termőföld is ingatlan, ám a bérbeadásából származó jövedelem adózására az egyéb ingatlanokra vonatkozó szabályoktól eltérő rendelkezéseket kell alkalmazni.

Adómentes munkáltatói lakáscélu támogatás Kérdés

Lakáscélú adómentes munkáltatói támogatás körében az alábbi kérdések merültek fel: 1. Egyszemélyes kft. tagja alkalmazotti jogviszonyban végzi feladatait, belefér-e a lakáscélú adómentes munkáltató támogatás kapcsán a munkavállaló fogalmába? 2. Jelenleg egy 50 százalékban saját tulajdonú ingatlanban lakik nevezett személy és e mellett új ingatlan építésébe kezd, ehhez szeretné igénybe venni a munkáltatói adómentes lakáscélú támogatást. Kell-e vizsgálni, hogy jelenleg tulajdonnal rendelkezik - és ez alapból kizáró tényező-e - vagy elengedő az építési engedély alapján az építendő ingatlannal kapcsolatban vizsgálni az adómentesség körülményeit? 3. Mivel új építésű ingatlannal kapcsolatban szeretné igénybe venni a támogatást, igy a lakcímkártyára vonatkozó kitételt nem tudja teljesíteni, figyelmen kívül hagyható-e a támogatás megítélése során?

Nyugdíjkorhatár-csökkentési és adómentességi tervek a lengyeleknél Cikk

Andrzej Duda megválasztott lengyel elnök csökkenteni akarja a nyugdíjkorhatárt és emelni az adómentes jövedelem felső határát – jelentette be kedden pártjának, a Jog és Igazságosságnak (PiS) a kormányfőjelöltje, Beata Szydlo.

Adómentes termékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítésről kiállítandó számlával kapcsolatban kérek segítséget. Egy magyar kft. eddig magyar partnerének szállított, és számlázott. Most ez a partner a következőt kéri: a kész terméket szállíttassuk ki Szlovákiába futárpostával, adott szállítási címre. A számlát állítsuk ki a cég eddig ismert nevére és címére (ez magyar), de szlovák adószámra, adómentesen. Megfelel ez a kérés a jogszabályoknak?

Lakáshoz kapcsolódó adómentes támogatás, és kölcsön Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné adószakértő ! Társaságunk az egyik alkalmazottjának - aki 2009 évben lakáscélú hitellel vásárolt egy 3,5 szobás lakást, ahol jelenleg hárman laknak, és megfelelnek a méltányolható lakásigénynek - 5 millió vissza nem térítendő támogatást, valamint 2 millió forint kamatmentes kölcsönt szeretne nyújtani, majd a lakáscélú munkáltatói kölcsönt elengedni. A kérdésem, hogy ebben az esetben mind a 7 millió adómentesen adható, vagy csak az 5 millió vissza nem térítendő támogatás? Ha csak az 5 millió adómentes, akkor van arra lehetőség, hogy a 2 millió kamatmentes kölcsönt majd csak egy későbbi időpontban, az 5 év eltelte után engedjük el ?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingyenesen kapott dolgozói részvény értékesítése

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Kulturális utalvány_kényelmi díj

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Egyszemélyes kft. ügyvezetése

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink