437 találat a(z) adómentes juttatás cimkére

Jó hír a lakáshiteleseknek! Ötmilliót adhat adómentesen a munkáltató Cikk

Ötévente 5 millió forinttal adómentesen támogathatják a munkaadók alkalmazottaik lakáshiteleinek törlesztését – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Construma-szakkiállítás megnyitóján Budapesten. Hozzátette, hogy az erről szóló rendeletet szerdán írta alá.

Munkába járás, bérlet térítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben kérjük szíves állásfoglalásukat: budapesti székhelyű cég milyen feltételekkel adhat adómentesen BKV-bérletet a munkavállalónak, aki szintén budapesti lakos, egy távolabbi kerületben lakik? A Budapesten kívül élőknek kötelező a városhatárig bérletet biztosítani, de adható-e nekik is adómentesen a budapesti bérlet? Az a zavaró számunkra, hogy a cafetéria-rendszerben is felsorolják a helyi bérletet, mint adható, de adófizetésre kötelezett elemet. Üdvözlettel: Fix Kft.

Életbiztosítás elszámolhatósága Kérdés

Tisztelt Cím! A következő kérdéssel kapcsolatban kérem a tájékoztatásukat. Egy kft. ügyvezetője a következő módon kötött életbiztosításra szerződést. Unit-linked típusú életbiztosítást választott, amely kockázati elemeket nem tartalmaz. A kötvényen az szerepel, hogy a szerződő az ügyvezető magánszemély, kedvezményezettként az ügyvezető felesége van megjelölve, akinek 50 százalékos részesedése van a kft.-ben, de sem alkalmazottként nem dolgozik a cégben, sem tagként nem működik közre a cég tevékenységében. A kft. csak díjfizetőként van megjelölve a szerződésben, 2013. decemberben a kft. bankszámlájáról el is utalta az ügyvezető az éves biztosítási díjat a biztosító részére. A kötvényt azonban januári dátummal állította ki a biztosító. A kft.-ben kizárólag az ügyvezető végzi a tevékenységet, alkalmazott egyáltalán nincs a cégben. Azt szeretném kérdezni, hogy a cég elszámolhatja-e adómentesen jelen esetben a biztosítást? Ha igen, akkor mikor kell szerepeltetni a 08-as bevallásban a biztosítás értékét? Decemberi bevallásban vagy januári bevallásban? Amennyiben a kft. nem számolhatja el adómentesen, akkor milyen adókötelezettségei keletkeznek a biztosítási díj utalására vonatkozóan? Köszönettel:

Adómentes sportrendezvény belépőjegy Kérdés

Tísztelt Szakértő! Külföldi sportrendezvényre való belépőjegyet (Roland-Garros) el lehet-e számolni adómentesen a cafetériában? Nem látok semmi kizáró rendelkezést. Köszönöm a választ. Üdvözlettel.

Sporttámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyártó üzem a gyár területén a dolgozók részére egy konditermet kíván kialakítani. Ennek a költsége elismert költség? Áfája levonható? A másik kérdésem, hogy a sporteseményre szóló belépőjegy adómentes juttatás, függetlenül az összeg nagyságától. Ez csak a belföldi sporteseményekre igaz, vagy például egy külföldi fotballmeccsre is adható esetleg jutalomként? Gondolom, hogy csak dolgozó részére adható, vagy esetleg üzletfeleknek is? Köszönöm válaszukat.

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Sok civil szervezet számára "mumus" a külföldi kiküldetés és nálam is felmerül, mint probléma. Szeretném jól csinálni, amennyire csak lehetséges! Kettő eset van, ami foglalkoztat: I.) Napidíj kifizetése, elszámolása, bizonylatolása, adóvonzata és bevallása? II.) Saját gépkocsival megy a munkavállaló külföldre, vagy tiszteletdíjas? Az I.) esetről bővebben: általában tiszteletdíjas tisztségviselőket küldenek külföldi konferenciára, de volt, hogy önkéntes tagot küldtek Svédországba egy kiállításról fotóanyagot készíteni (olyan eset is van, hogy munkavállaló megy Varsóba kiállítás-szervezés kapcsán).Tehát a kérdésem a következő lenne: adott a magánszemély, aki napi 15 euró külföldi kiküldetési díjat kap – a szervezet előre lefoglalja és bankon keresztül megvásárolja a repülőjegyet –, a kiküldött magánszemély külföldön autót bérel, tankol, és kártyával szállást fizet, a számlák a kiküldő szervezet nevére szólnak. Fgyelnem kell-e, hogy az adott magánszemély a szervezetnek munkavállalója, tisztségviselője (tiszteletdíjat kap) vagy önkéntese (fogadó szervezetként szerződéssel)? És itt kezdődik a problémám: a repülőjegyet kifizették decemberben, az út időpontja 2014.01.17-01.20-ig. Megkapom a számlákat és elkezdem feldolgozni időrendi sorrendben. A kiküldetési rendelvényen feltüntetem a fontosabb adatokat, majd indulás-érkezés és a napidíj összegét, melyet az eseményt megelőző hónap 15-ei árfolyamon számolok át forintra. Mivel a számlák a szervezet nevére szólnak, a szállás és a dologi kiadások között feltüntetem. De nem tudom eldönteni, hogy az adott 15 Eur/nap napidíjat hogyan bérszámfejtsem? Adóköteles? Adómentes? Összevont jövedelem? Hogyan kell bérszámfejteni? Hogyan helyes a kiküldetési rendelvény kitöltése? A 1408-on vallanom kell? A II.) kérdés a problémával: felmerül még az a kérdés is, hogy Romániába, Szlovákiába saját gépkocsival megy át az elnök vagy valamelyik tisztségviselő, akkor jól csináltam-e? Ebben az esetben én lefénymásoltatom a forgalmi engedélyét az autónak+kötelező felelősségbiztosítási csekket, és a leadott útnyilvántartás alapján íratok kiküldetési rendelvényt a megtett kilométerekre, útleírással. Ezt a gazdasági vezetővel és elnökkel, mint kiküldetést elrendelőkkel aláíratom. A 1408-as bevallásban a magánszemély 1408M lapján a 365. sorban "Nem önálló tevékenységgel kapcsolatos költségtérítés" sorban tüntetem fel "3" kóddal (magánszemély tételes költségelszámolásról nyilatkozott) b.) oszlop bevételébe is beleírom és a c.) elszámolható költség oszlopba is, így a d.) oszlop üres marad. Kérdésem ezt jól csinálom-e? Előre is köszönöm a segítségét! Munkájukat megköszönve, tisztelettel várom válaszukat! Szabó Anita

Adómentes juttatás wellness Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! A 2014.01.07-én megjelent "Adómentes a juttatás, ha jól választ helyszínt" című cikkével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy fenti cikk 5. és 6. bekezdésében foglaltakra pontosan melyik törvény az irányadó, mivel az Ön által hivatkozott "Szja tv. 1. számú mellékletének 2014. január 1-jétől hatályos 8.7. pontja" az alábbiakat mondja ki: az a szolgáltatás, amelyet a kifizető az általa fenntartott vagy használt sportlétesítményben szervezett sportrendezvényen nyújt (kivéve az utazást, az elszállásolást), továbbá az a sportszolgáltatás, amelyet a kifizető az általa fenntartott sportlétesítmény használata útján juttat, valamint az a szolgáltatás, amelyet a sportszervezet, országos sportági szakszövetség a versenysport, diáksport érdekében szervezett edzés vagy verseny - vele munkaviszonyban, megbízási vagy vállalkozási jogviszonyban nem álló - résztvevőjének az edzési vagy versenyfeladathoz tartozó utazás, szállás és étkezési szolgáltatás révén juttat, azzal hogy a sportoló 30 napnál hosszabb folyamatos elszállásolására (így különösen szállodai elhelyezésére) csak akkor lehet e rendelkezést alkalmazni, ha az az olimpiai játékokon, a világbajnokságon, az Európa-bajnokságon, a speciális világjátékokon vagy a Heraklész program keretében való versenyzést, illetve az arra történő közvetlen felkészülést szolgálja". Vagyis amennyiben az Ön értelmezését alapul vesszük, akkor egy wellness szállodában tartott kollegális sakkmérkőzésen felszolgált étel és ital adómentességet élvez. Mivel ez az előző évekhez képest nagyfokú adókedvezményt jelent a vállalkozásoknak, van esetleg erre vonatkozóan állásfoglalásuk a NAV-tól? Mielőbbi válaszát várom. Köszönöm.

Adómentes lakáshitel-törlesztés cafetériában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk bevezetné cafetéria-elemként az adómetesen adható lakáshitel-törlesztést az szja-törvény I. melléklet 2.7 pont és a vonatkozó kormányrendelet alapján. Az lenne a kérdésem, hogy a gyakorlatban ezt hogyan kell kivitelezni, ha a munkavállaló megfelel a méltányolható lakásigény fogalmának? A hitelszerződésen és a banki igazoláson túl mire van még szükség, és milyen formában? A banki igazolást elég a tárgyévet követően bekérni az egész éves utalásról egyben? Le kell adni az adásvételi szerződést is (másolatban)? A földhivataltól kell igazolás, vagy elég, ha a munkavállaló nyilatkozatban levezeti, hogy ő eleget tesz a méltányolható lakásigény fogalmának? Az együtt költöző családtagok számáról kell jegyzői igazolás vagy csak a munkavállaló nyilatkozik? Melyik időállapotról: a lakásvásárláskori számít? Egyáltatlán kinek kell bizonyítani ellenőrzéskor, hogy megfelelt-e az adómentességnek a juttatás? A bankkal meg kell állapodnia a munkáltatónak? Köszönöm,

Munkáltatói lakáshitel törlesztés cafetériából Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2014-től a munkáltató lakáscélú hitel törlesztésére adómentesen nyújthat támogatást a munkavállalónak. De olvastam olyan álláspontot, hogy amennyiben a cafetéria-elemek közé veszi fel a munkáltató ezt a juttatást, akkor már nem adómentes, hanem béren kívüli juttatás? Van-e, és milyen adóvonzata a cafetériaként történő lakáshitel-törlesztésnek? Válaszát előre is köszönöm!

Akiket óriási adókedvezményekkel támogat az állam Magyarországon Cikk

Évről évre újabb kedvezményekkel gyarapodott a sportolással összefüggésben szerzett személyi jövedelmek adózása. Összegyűjtöttük a hatályos szabályokat.

Szociális gondozói díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Háziorvosi kft. a tagjainak és munkavállalóinak adhat-e adómentes szociális gondozói díjat arra tekintettel, hogy gyakran rendelési időn túlnyúlóan látnak el betegeket, munkaidőn kívül adnak tanácsot betegeiknek, járványok esetén erejükön túl végzik a járóbeteg-ellátást, és adnak erőt a betegeknek a gyógyulásukhoz? A tevékenységük messze túlnyúlik a rendelési, és munkaidőn, mindemellett nem csupán gyógyító feladatokat látnak el, járnak ki a magatehetetlen idős emberekhez, és látják el gondozásukat, hanem kapcsolatot is tartanak a rászorulókkal. Ha adható ez a díj, akkor kell-e vezetni valamilyen nyilvántartást a fenti feladatok ellátására, az adómentes juttatás igénybevétele miatt? Ha a háziorvosi kft. nem adhat ilyen jogcímen gondozói díjat, akkor ki, milyen szerv, milyen feltételek mellett, milyen feladatot ellátva adhat, vagy ad ilyen díjat, és kinek? Válaszát előre is köszönöm.

Adómentes a juttatás, ha jól választ helyszínt Cikk

A céges rendezvények arculatváltozására lehet számítani az idén január 1-jétől hatályba lépett új adómentességi szabály következtében, amely szerint sportrendezvény keretében bármely kifizető bárkinek nyújthat – az utazás és az elszállásolás kivételével – adómentes szolgáltatásokat. Mi változott?

A hiteltörlesztéstől a visszaváltható utalványig: új szabályok 2014-ben Cikk

Az idei évtől új elemekkel egészült ki az adómentes, illetve a béren kívüli juttatásnak minősülő juttatások köre. Lakáshitel-törlesztés, elengedett kamat, belépő sportrendezvényre, célzott támogatás, visszaváltható utalvány - mik a 2014-es új szabályok? Összefoglaltuk.

Sport a köbön - újabb adómódosításokat javasol a kormány Cikk

Összesen 11 zárószavazás előtti módosító indítványt terjesztett a 13082. számú törvényjavaslathoz a kormány, többek között az eredetileg benyújtott törvénycsomag címét is megváltoztatva.

Civil szervezet - adómentes juttatás Kérdés

Kedves Adószakértő! Szakszervezet saját tagjai részére nyújthat-e pénzbeli, illetve természetbeni juttatást adómentesen? Amennyiben igen, milyen mértékben és formában? Köszönöm válaszát! Szakács László

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Társasház

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink