456 találat a(z) adómentes juttatás cimkére
Lakóingatlan munkásszállás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben kérném segítségét. Lakóingatlant bérelünk, ahol saját dolgozóinkat helyezzük el. A juttatás körülményei megfelelnek a munkásszállással szemben támasztott követelményeknek, így ez a dolgozók felé az szja-törvény szerint nem minősül adóköteles juttatásnak. (A dolgozóktól nem kérünk térítést.) Kérdéseim: 1. Visszaigényelhetjük-e a bérleti díj áfáját? 2. Keletkezik-e áfafizetési kötelezettségünk a térítésmentes szolgáltatásnyújtás miatt? Válaszát előre is köszönöm!
Iskolarendszeren kívüli képzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság a munkavállalóját befizeti számítógépes tanfolyamra, az ügyvezető tulajdonost pedig nyelvtanfolyamra. Kérdésem: hogyan adózik a társaság, illetve a magánszemélyeknek adómentes ez a juttatás?
Vízadagoló bérleti díj
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Szeretném állásfoglalásukat kérni. Fitness teremben vízadagolót bérelnek, és azt folyamatosan töltik is ásványvizzel. Kérdésem az lenne, hogy a termet használók (bérletesek) által elfogyasztott ásványvíz után kell-e járulékot fizetni? Ha igen, akkor havi adatszolgáltatás keretei között (1408) adatot kell szolgáltatni a NAV-nak? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita
Miért adjon inkább étkezési jegyet ajándékutalvány helyett?
Cikk
Ajándékutalványt adna a cég dolgozóinak, milyen adóteherrel kell számolnia, s miért érné meg inkább étkezési utalványt juttatnia? Olvasónk kérdésére Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltató munkavállalójának támogatást szeretne adni, ehhez kapcsolódóan lenne néhány kérdés: 1/ Használt lakás vásárlásához lenne a támogatás, nem meglévő hiteltörlesztésre. Jól értelmezem, hogy a 15/2014 NGM rendelet erre is ad lehetőséget? 2/ A munkavállaló nevén jelenleg is van lakás, ez kizáró ok? 3/ A munkavállaló, ha értékesíti jelenleg meglevő lakását, mielőtt a munkáltató által támogatott lakást megvásárolja, az megfelel az "adómentességnek"? 4/ Hogyan kell értelmezni az adómentesen adható 30 százalék, maximum 5 millió forinot? A vásárolandó lakás teljes vételárát kell kiindulási alapul venni a 30 százalék számításánál, vagy mivel a vásárolandó lakást fele-fele tulajdoni hányaddal vásárolják meg a házastársak, csak a munkavállalóra eső 50 százalékos tulajdoni hányadra eső vételár 30 százalékát adhatja a munkáltató adómentes támogatásként? 5/ Hogyan kell kiszámolni az adómentesen adható munkáltatói támogatás összegét, ha a munkavállaló a jelenleg tulajdonában levő lakást elcseréli egy nagyobbra, ahol a tulajdonos már ő és felesége lesz? Ez bővítésnek számít, vagy csak az újonnan szerzett lakás értéke lesz mérvadó? Köszönettel: Kazánné Hődör Anikó
Ezzel a béren kívüli juttatással is érdemes számolnia
Cikk
Az életre szóló biztosítás lehet az új kitörési pont a béren kívüli adómentes juttatások palettáján – véli a Budapest Prime. A biztosítással jelentősen növelhető az adott dolgozó elkötelezettsége a munkaadója iránt, s a cégvezetők is biztosíthatják így hozzátartozóik anyagi biztonságát.
Versenybírónak fizetett szállás
Kérdés
Kedves Szakértő! Egy országos sportszövetség a versenyek, bajnokságok megszervezésénél a versenybírók, komisszárok részére szállást és étkezést biztosít. A versenybírók nincsenek biztosítási jogviszonyban a szövetséggel. A szövetséget az általa megfizetett szállás és étkezés után terheli-e adófizetési kötelezettség? Egyéb meghatározott juttatásként kezelendő? Válaszát előre is köszönöm.
Arányosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó saját gépkocsival intézi a vállalkozása és a magán ügyeit. Fizeti a gépjárműadót, így jogosult tételes költségelszámolásra, a vállalkozási és a magánutak arányában. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az arányosítás meddig terjed visszamenőleg, illetve mikor kezdődik? Például 2014. 01.01-től fizeti a gépjárműadót, januárban 80, februárban 70, márciusban 80 százalékban vállalkozási ügyekben használta a gépkocsiját. Áprilisban 100 000 Ft javítási költség merült fel a gépkocsin. A gépkocsiban január 1-jén 250 000 km volt. Hogyan kell arányosítva elszámolni a felmerült költséget? Még egy kérdésem lenne: a nyári hónapokban a saját dolgozóknak adott ásványvíz, tea, ballonos víz költségként adómentesen adható-e, mint például védőital? Az áfa ebben az esetben visszaigényelhető-e? Válaszát előre is köszönöm. András
MÁV Start bónusz kártya juttatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltató a munkavállalója számára szeretne juttatni a 39/2010 (II.26.) kormányrendelet 3. § (1) bekezdés alapján a munkavállalója számára napi munkába járással összefüggésben a lenti MÁV Start Bónusz kártyát. 1 éves időtartamra). MÁV Start Bónusz kártya jellemzői: http://www.mav-start.hu/ajanlatok/utazasi_ajanlat.php?mid=14b17d446c9951 Ez a kártya éves szinten olcsóbb, mint a napi vasúti menetjegy váltása során. A munkavállaló bejelentett lakcíme Nagykőrös, és naponta Budapestre (a munkahelyére) utazik vonattal. Kérdésem: el lehet-e ezt a kártyát számolni szja és eho megfizetése nélkül a fenti kormányrendelet alapján? Köszönettel: Hoffmann Helga
Útiköltség fizetése megbízás esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy amennyiben megbízási szerződéssel foglalkoztatnak és a 10 százalékos költségátalányt választottam, kaphatok-e ezen felül 9 Ft/km útiköltség-térítést adómentesen, vagy ebben az esetben a tételes költségelszámolást kellett volna választanom?
Adható adómentesen munkaruha az irodai dolgozóknak?
Cikk
Irodában dolgozó alkalmazottnak jár-e adómentesen papucs, mint munkaruha, például biztosítás-közvetítéssel foglalkozó irodában? – kérdezte olvasónk: Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Szállás félpanzióval
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Céges kihelyezett tréningünkön a szálloda úgy állította ki a számlát, hogy a ,,szállás félpanzióval" tételt nem részletezte. Szállás + reggeli ugyebár elszámolható adómentesen, de a félpanzió után adóznunk kellene. Ilyen esetben mi a teendő? Köszönettel.
Utalvány-visszaváltás készpénzutalványra
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre szeretném megtudni a választ. Ha a cégnél az alkalmazottak sportutalványt kapnak (béren kívüli juttatás címen), és ezt az utalványt a dolgozó, az utalványt kibocsátó cég utalványtőzsdéjén bármilyen utalványra cseréli (többek között készpénz-utalványra is), a cserélt sportutalvány béren kívüli juttatásnak minősül-e? A készpénzutalványra való csere visszaváltásnak minősül? Ha a NAV emiatt bírságol, kit, és milyen arányban büntet (cég, dolgozó)? Várom válaszát, üdvözlettel: Z.B.
Devizahitel-támogatás cégtől
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozna, hogy adhat-e a cég (vagy átvállalhat-e valamilyen formában) ingatlan devizahitelkölcsön-tartozást tagtól vagy munkavállalótól adókedvezmény mellett vagy adómentesen? Válaszát előre köszönve: Tekeli Tímea
Munkaruha
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: irodában dolgozó alkalmazottnak jár-e adómentesen papucs, mint munkaruha, például biztosítás-közvetítéssel foglalkozó irodában? Válaszát előre is köszönöm.