423 találat a(z) adómentes juttatás cimkére

Munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A férjemmel közösen van egy kft.-nk, amelyben ketten vagyunk tulajdonosok 50-50 százalékban. Mind a ketten munkaviszony keretében látjuk el a feladatainkat. A férjemnek csak pár hónapja van a kft.-ben munkaviszonya, előtte máshol dolgozott. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint ebben a helyzetben adhatunk a dolgozónak (vagyis egymásnak) munkáltatói lakáscélú támogatást? A közös házunkon hitel van, amit jövő évben kell kifizetni a banknak, addig a kamatot és a kezelési költséget fizetjük. Ha adhatunk, akkor csak a munkaviszony hónapjaival arányosan lehet, vagy mehet az 1 millió forint/fő? Az egyéb feltételek megfelelnek mind a kettőnkre nézve. Előre is köszönöm segítő válaszát. Üdv: Edit

Csoportos kockázati biztosítás Kérdés

A kft. a biztosítást 15 főre egyforma díjtétellel, két főre magasabb díjtétellel kötötte meg. A számlán is így külön bontva szerepel az összeg. Mindkét esetben alatta van a minimálbér 30 százalékának az egy főre, egy hónapra jutó összeg. Elszámolható-e ebben az esetben is nulla százalékosan a biztosítás mindkét csoportra? Köszönöm a választ.

Itt a NAV újabb tiltása! Ezért is tátongnak üresen a mozik Cikk

Sokadszorra kérdezik olvasóink, hogy mozijegyet, bérletet lehet-e adómentes juttatásként adni. A NAV közzétett álláspontja szerint a piaci alapon szerveződő mozik tevékenysége nem sorolható közművelődési tevékenységet folytató szervezet által nyújtott kulturális szolgáltatás körébe, így ennek értelmében a mozijegy, mozibérlet juttatása nem lehet adómentes. Miért is?

Szinházjegy-ajándékozás ügyvezetőnek és dolgozónak Kérdés

Színházjegyet ajándékoznánk dolgozónak, ügyvezetőnek és tagnak. Van-e ennek akadálya ennek, és mennyi járulékot kell utána fizetni? Nem haladja meg az 50 ezer forintot összességében sem. Az 50 ezer forint személyenként értendő? Köszönöm segítségüket.

Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás Kérdés

Az önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás a munkavállalónak kedvezményes adózás mellett adható a minimálbér 50 százalékáig. Kérdéseim: ezt a juttatást ugyanilyen adózás mellett kaphatja-e – az egyszemélyes kft. magánszemély tagja, ha nem munkaviszonyban van, de személyesen közreműködik, – a nem egyszemélyes kft. magánszemély tagja, aki személyesen közreműködik, de nem munkaviszonyban van, – a nem személyesen közreműködő és nem munkaviszonyban lévő tag? Társas vállalkozók milyen feltételekkel kaphatják ezt a juttatást, ha a kft.-ből csak megbízási díjat vesznek fel? Köszönettel.

Lakáshitel támogatása Kérdés

Az egyik cégnél a dolgozó csak készfizető kezes, a lakásban nincs tulajdona. A lakás teljes egészében a felesége nevén van. Jár-e neki a munkáltatói támogatás?

Kinek, milyen munkaruha jár adómentesen? Itt a válasz Cikk

Zavarban vannak a munkáltatók, mert az új munka törvénykönyve – a régivel ellentétben – egy szót sem ejt a munkaruháról. Márpedig a legtöbb ipari munkahelyre utcai ruhában be sem lehet lépni, vagy például munkaidejében a hotelportás nem húzhat farmert, az ápolónő sem sürgölődhet kiskosztümben vagy éppen otthonkában. Ráadásul az adószabályok is értelmezésre szorulnak, így jogos az alkalmazott megoldás helyessége iránt érzett aggodalom.

Adómentes juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A HVG 2014-es különszámában olvastam arról, hogy korlátlan összegben adhat egy kifizető adómentesen sporteseményre szóló belépőjegyet, bérletet, illetve 50 ezer forintig ingyenesen adhat (vagy kedvezményesen, ahogy tetszik) kulturális szolgáltatás igénybevételére jogosító jegyet, bérletet a munkavállalóinak. Kérdésem az lenne, hogy ez a fajta juttatás tb terhet sem von maga után vagy van esetleg ezek után keletkezik még eho vagy más teher, és csak szja mentességet élveznek-e ezek a juttatások?

Munkáltatói lakástámogatás (tag és munkavállaló) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két tagja van (férj és feleség). A férj munkaviszonyos, a feleség tagi jogviszonyos. Közös lakásban laknak, és ennek a lakásnak a korábban felvett hiteltörlesztésére használnák fel a támogatást. Annyi csavar van még a történetben, hogy a feleség vette fel a hitelt, a férj "csak" kezesként lett megjelölve. Adhat-e ilyen feltételek mellett a férjnek a munkáltató adómentes lakáscélú támogatást? Köszönöm előre is válaszát! Üdvözlettel Nagy Szabolcs

Konferencián résztvevő partnerek szállása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk konferenciát szervez viszonteladó partnereink részére az új termékek bemutatása, újdonságok, változások miatt. Mivel a partnerek étkezést nem kapnak, a szállás költsége ebben az esetben eho-, illetve szja-mentes? Köszönettel!

Védőital adókötelezettsége Kérdés

Parkgondozóinknak a nagy melegben ásványvizet vásároltunk, mint védőitalt. Ez adójogilag melyik kategóriába tartozik? Kell-e utána szja-t és ehót fizetni? Az áfát vissza lehet-e igényelni? A védőitalt számvitelileg melyik főkönyvi számlán kell könyvelni?

Alapítványi költség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú szervezet (túraegylet) kirándulások szervezésekor a beszedett hozzájárulásokból vásárol élelmiszert, fagylaltot, vonatjegyet stb. A beszerzett dolgokat a túrákon a tagok kapják. Ezt adómentesen megteheti-e? Ha egyik tagjuk saját gépkocsijával a túrázók csomagjait szállítja, ennek az útnak a költségét (üzemanyag, 9 forint amortizáció) elszámolhatja-e költségként az egyesület? Segítségét előre is köszönöm. András

Lakóingatlan munkásszállás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben kérném segítségét. Lakóingatlant bérelünk, ahol saját dolgozóinkat helyezzük el. A juttatás körülményei megfelelnek a munkásszállással szemben támasztott követelményeknek, így ez a dolgozók felé az szja-törvény szerint nem minősül adóköteles juttatásnak. (A dolgozóktól nem kérünk térítést.) Kérdéseim: 1. Visszaigényelhetjük-e a bérleti díj áfáját? 2. Keletkezik-e áfafizetési kötelezettségünk a térítésmentes szolgáltatásnyújtás miatt? Válaszát előre is köszönöm!

Iskolarendszeren kívüli képzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság a munkavállalóját befizeti számítógépes tanfolyamra, az ügyvezető tulajdonost pedig nyelvtanfolyamra. Kérdésem: hogyan adózik a társaság, illetve a magánszemélyeknek adómentes ez a juttatás?

Vízadagoló bérleti díj Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném állásfoglalásukat kérni. Fitness teremben vízadagolót bérelnek, és azt folyamatosan töltik is ásványvizzel. Kérdésem az lenne, hogy a termet használók (bérletesek) által elfogyasztott ásványvíz után kell-e járulékot fizetni? Ha igen, akkor havi adatszolgáltatás keretei között (1408) adatot kell szolgáltatni a NAV-nak? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink