200 találat a(z) Túlóra cimkére

Túlórázni kell a munkahelyen? Mit tehet a munkáltató és a dolgozó? Cikk

Gyakran előfordul, hogy a munkavállaló rendes munkaidejében nem tudja elvégezni a kiszabott feladatokat, mert előre nem látott teendők merültek fel, vagy ügyeletet rendel el a munkáltató. Ilyen esetekben rendkívüli munkavégzésről beszélünk. Cikkünkben azt vizsgáltuk meg, mikor, hogyan rendelhető el a túlmunka? Mit tehet a munkavállaló, ha a munkáltató nem fizeti meg a bérpótlékot, vagy a törvényes kereten felül kötelezi túlmunkára? Mitévő legyen a munkáltató, ha a munkavállaló figyelmen kívül hagyja a túlórára vonatkozó utasítást, vagy éppen rendkívüli munkavégzés címén a lábát lóbálja az internet előtt?

Munkaidőkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vendéglátóipari egység havi díjas konyhai kisegítő alkalmazottja az alábbi munkarendben dolgozik: havi munkaidőkeret, napi 6 óra alapulvételével. Heti két pihenőnapja: vasárnap és hétfő. November hónapra a vasárnap és hétfői pihenőnapjai miatt ezen ledolgozandó munkaóráinak száma 126 óra. Ez eltér az éves munkaidő-naptárban közölt 120 órától, ami szombat vasárnapi pihenőnapokkal számol. Tekinthetjük-e úgy, hogy ez az adott dolgozó személyes munkaidőkerete (ami egyébként néhány hónapban viszont kevesebb, mint a munkaidőnaptár szerinti), és nem számfejtünk 6 óra túlórát? Természetesen azon hónapokban is a teljes havi díját kapja, mikor kevesebb a kerete óraszáma, mint az országos munkaidőnaptárban szereplő óraszám.

Szenved a munkahelyén? Ezt teheti, ha cége megszegi a szabályokat Cikk

Nem kapta meg a munkabérét a munkavállaló adott hónap 10-éig, a túlórát rendszeresen nem fizeti ki a munkáltató, szabadságot nem ad ki, a közvetlen felettes megalázó hangnemben beszél a dolgozóval, vagy jogellenes utasítást ad, esetleg nem térítik meg a munkába járással kapcsolatos utazási költségeket. Cikkünkben arra keressük a választ, hogy ilyen esetekben hová fordulhat jogorvoslatért a sérelmet szenvedett munkavállaló?

Várandós nő: felmondás, túlóra, munkakör Cikk

Fel lehet-e mondani a várandós nőnek, túlóráztatható-e, kötelező-e elengedni munkaidőben orvosi vizsgálatra, mit kell tenni, ha többműszakos munkára vették fel? Összefoglaltuk.

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén túlóra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített munkaszerződésben rögzítve van, hogy a munkavállaló napi 10 órát dolgozik 6.000.-Ft-ért. Ez így megfelelő, vagy a 8 óra feletti 2 órára túlórát kell számfejteni? Hétvégi munkavégzés esetén vendéglátó egységben kötelező-e a vasárnapi pótlék számfejtése?

Az MSZP négymillió munkavállaló szabadságáért aggódik Cikk

Az MSZP szerint a munkavállalók döntő többségének kevesebb bérért kell majd többet dolgoznia a munka törvénykönyve új koncepciójának életbe lépése után.

Munka törvénykönyve: vészforgatókönyv az egészségügyre? Cikk

Hatalmas felháborodást váltott ki az egészségügyben dolgozók körében, hogy a Munka törvénykönyvének tervezett módosítása szerint csökkentenék az éjszakai és megszüntetnék a délutáni műszakpótlékot. Emellett nem csak a szándékos, hanem a gondatlan szakmai károkozásért is a dolgozókat terhelné a felelősség.

Az LMP népszavazást kezdeményez: nyugdíj, próbaidő, túlóra Cikk

Az LMP az alapvető munkavállalói jogok érdekében tíz, "a kiszolgáltatottság és a megszorítások" ellen irányuló kérdésben kezdeményez népszavazást az Országos Választási Bizottságnál - jelentett be hétfőn Schiffer András.

Megszüntetnék a túlórapénzt Cikk

Hat hónapos próbaidő, 44 órás munkahét túlórapénz nélkül és legfeljebb két hét szabadság járna dolgozóknak, ha a konvergencia program részeként nyáron parlament elé kerülő törvénymódosítási javaslatokat elfogadják. A foglalkoztatás átalakítására várhatóan 2011 júliusáig kerül sor, az új keretrendszer pedig 2012 januárjától léphet életbe.

A munkajogász válaszol: hogyan lehet meghatározni a munkaidő-keretet? Cikk

Mi módon lehet meghatározni a munkaidő-keretet, s lehet-e eltérő pótlékokat fizetni ugyanarra a túlmunkára? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Milyen feltételekkel lehet felmondani a nyugdíj előtt álló alkalmazottnak? Cikk

Nyugdíj előtti felmondás, a munkanélküli járadék feltételei, a pihenőidő és a rendkívüli túlmunka díjazása - olvasóink kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

A munkajogász válaszol: minimálbér, túlóra, kártérítés Cikk

Mennyi a középfokú végzettségért járó minimálbér? Miként határozhatja meg a munkaidőkeretet a munkaadó? A saját autóban, céges munka során keletkezett kár megtérítését igényelheti-e a munkavállaló? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda munkajogász válaszol.

Hogyan kell kinéznie a túlóra-nyilvántartásnak? Cikk

Mit tehet a munkavállaló, ha tényleges túlórájából levon a nyilvántartási rendszer? Kérhet-e a gyed mellett dolgozó kismama rövidebb munkaidőt, mint ahogy az eredeti beosztásában szerepelt? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Éves szabadság kiadása és a ki nem fizetett túlóra Cikk

Köteles-e kiadni az éves szabadságot a munkáltató? Mikor és mennyi jár a munkavállalónak, ha túlórázik? Olvasóink kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Viszló László válaszol.

Próbaidő, túlóra, felszámolás - mit mond a munkajogász? Cikk

Felszámolás alatt álló cég munkavállalója, gyesről visszatérő kismama, próbaidő idejére ki nem fizetett túlóra - az olvasók kérdéseire az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiküldetés nem saját gépjárművel

Lepsényi Mária

adószakértő

Magánszemély ingóságot értékesít

Lepsényi Mária

adószakértő

Egyéni vállalkozó, átalányadó

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink