518 találat a(z) INFLÁCIÓ cimkére
Egyre komolyabb összegű áruhitelekkel adósodunk el
Cikk
Soha még ilyen erős féléve nem volt az áruhitelezésnek, mint 2024-ben. A csúcsdöntést a labdarúgó EB is segítette, és a nyári hónapok további sikerét hozhatta a párizsi olimpia is. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint a kiváló eredményhez szükség volt az elmúlt hónapokban megugró áraknak is.
Várható-e béremelés idén – hogyan alakulnak a bérek Magyarországon 2024-ben?
Cikk
A KSH adatai szerint 2024 májusában a vállalati szférában a bruttó átlagkereset 664 ezer forint volt, ami 13%-os növekedést jelent 2023 azonos időszakához képest. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a mediánkereset ennél lényegesen alacsonyabb, ez 506 ezer forint körül alakult – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.
4,1 százalékkal nőttek átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest. A cukoré, a sertéshúsé, a liszté és a tojásé sokkal jobban emelkedett
Cikk
2024. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júniushoz viszonyítva átlagosan 0,7 százalékkal emelkedtek az árak, a járműüzemanyagok 3,8 százalékkal drágultak, közölte a KSH.
Az infláció löki komolyabb adósságba az embereket
Cikk
Hiába mutatnak abszolút csúcsokat a kihelyezett hitelösszegek, az ügyfelek visszafogottan térnek vissza a bankokba. Akinek viszont hitel kell, az elmúlt hónapok inflációja miatt a korábbiaknál sokkal komolyabb mértékben kénytelen eladósodni. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint az év hátralévő részében szinte lehetetlen behozni a 2019-es év szerződésszám-csúcsát, mivel a „bezzegév” második felét nagyon megnyomta az öt évvel ezelőtt indult babaváró.
Mutatjuk, mi történt a szegénységi kockázatnak kitett magyarokkal, miközben a kormány az infláció letörésén dolgozott
Cikk
Európai összehasonlításban is látványosan romlott a szegénységi kockázatnak kitett magyarok helyzete. Sokan nem jutnak rendszeresen hús- vagy halfélékhez Magyarországon – írja a Forbes.hu.
A kormány a legtöbb probléma forrása a magyar gazdaságban
Cikk
A Kopint-Tárki legfrissebb elemzése szerint a magyar gazdaság teljesítménye gyenge-közepes lesz 2024-ben. A fő kockázati forrás a költségvetés, amelynek óriási hiánya egyre nyomasztóbban telepedik rá a gazdaságra. Az infláció az év végére emelkedni fog, az euró árfolyama pedig átlépi a 400 forintos szintet – írja az azenpenzem.hu.
Júniusban 4,9 százalékra lassult az infláció Romániában
Cikk
Júniusban 4,9 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS), tájékoztatott az MTI.
Infláció júniusban: éves szinten átlagosan 3,7 százalékot jelentett a KSH
Cikk
Júniusban átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg a fogyasztói árak az egy évvel korábbi szintet. Májushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak, az élelmiszereké 0,3 százalékkal csökkent – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Áremelkedés Magyarországon: a hivatalos infláció 4,5-szeresét érzékelik a fiatal vásárlók
Cikk
A 19-29 évesek szerint 18 százalékos volt a májusi infláció, szemben a 4 százalékos tényadattal – ezt mutatja a K&H Ifjúsági indexe. A második negyedévben átlagosan 18 százalékos drágulásról számoltak be, ami nem mutat jelentős változást az első negyedéves felmérésben szereplő 19 százalékos átlaghoz képest, ugyanakkor jóval meghaladja a hivatalos statisztikákban szereplő májusi 4 százalékos áremelkedést.
Intrum: javuló fizetőképesség, egyre nagyobb szakadék Budapest és a vidék között
Cikk
2024 első negyedévében csupán egyetlen régióban csökkent a lakosság fizetőképessége, így a következő negyedévben várhatóan valamivel könnyebben tudják a magyarok teljesíteni esedékes pénzügyi kötelezettségeiket. GDP alapján azonban egyre nagyobb a szakadék Budapest és a vidék között – írja sajtóközleményében az Intrum.
Tényleg megállt a drágulás? – ez a hvg.hu havi bevásárlókosara
Cikk
A kormány folytatja a sikerpropagandát az inflációval kapcsolatban, megnéztük, mi az igazság – írja a hvg.hu.
Vége a lakossági reálkamatnak, folytatódik a kamaterózió
Cikk
Négy hónap után májustól bizonyosan nem vernek rá a lakossági lekötött betétek átlagkamatai az inflációra. Ráadásul a kamatcsökkentések folyamatosak, ám így is lehet a korábbiaknál jobb ajánlatokat találni a piacon – hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Bedőlt lakossági hitelek: mindenre számítottak a bankárok, csak erre nem
Cikk
Két évvel ezelőtt, amikor a háború kitört, az infláció meglódult és már a járvány miatt bevezetett moratóriumok nagy része is véget ért, arra számított a magyar bankszakma, hogy hét év után először újra egy jelentős bedőlési hullám veszi kezdetét a lakossági hiteleknél, és 2024-ben fogjuk elérni az új, az előzőnél persze alacsonyabb nemteljesítési csúcsot. Ma 2024-et írunk, de a várt portfólióromlásnak nyoma sincs, ami persze nem jelenti azt, hogy ne lennének figyelmeztető jelek, mutatjuk a számokat – írja a portfolio.hu.
Hétfőtől megszűnik a kötelező akciózás a boltokban
Cikk
Egy évet élt a kormány infláció elleni csodafegyvere – írja a hvg.hu.
A magyar szülők harmada nem eszik eleget, hogy a gyerekének jusson étel
Cikk
Bár tavalyhoz képest javult a honfitársaink anyagi helyzete, 2,5–3 millió magyar szegénynek tekinthető. A lakosság jelentős részének még egy 100 ezer forintos váratlan kiadás is felborítaná az életét, és egyre inkább figyelnünk kell a bolti árakra – olvasható az Egyensúly Intézet szegénységkutatásában, írja a 24.hu.