350 találat a(z) EKÁER cimkére
Ekáer: magánszemély lehet-e címzett?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szlovákiában van egy cégem. Árut értékesítettem Németországba, amit magyarországi lakóhelyemen kisebb kamionokra pakolnánk, és úgy kerülne a vevőkhöz. Magyarországon nincs adószámunk, telephelyünk. Egyszeri alkalomról van szó. Kell a behozatal miatt ekáerszám? Ha igen, magánszemélyként kell kérnem azt? Van erre lehetőség az ekáerfelületen?
Mulasztási bírság átterhelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ekáer ellenőrzés kapcsán büntették meg cégünket, mert a külföldi partnerünk nem jelezte, hogy az kamion rendszáma megváltozott, így ellenőrzéskor az adott ekáer számhoz nem a megfelelő rendszám volt bejelentve. Természetesen a NAV mulasztási bírságot szabott ki részünkre önhibánkon kívül. Ezt a költséget nem tudjuk felvállalni, és szeretnénk a külföldi partnerünkre átterhelni. Abban kérném a segítségét, hogy ezt hogyan tudom kivitelezni: számlával vagy más módon. Amennyiben számlával, hogyan kell eljárni az áfa tekintetében? Köszönöm válaszát.
Csalás csokival: 626 millió forint adót síboltak el
Cikk
Egy tatabányai és egy budapesti cég a gyanú szerint 626 millió forint adót csalt el, mert Lengyelországból, Szlovákiából és Bulgáriából behozott csokoládét számla nélkül értékesített Magyarországon – közölte a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága az MTI-vel.
Tárgyi eszköz értékesítése – ekáer
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk még 2007-ben vásárolt esztergagépet hazai forgalmazótól (áfalevonási jogunknál fogva az áfát vissza is igényeltük). Most értékesíteni szeretnénk ezt a gépet. A vevő olyan hazai áfaalany cég, amely a megvásárolt gépet felújítja és továbbértékesíti (tehát nem végfelhasználó). A gép nagyságánál fogva (2200 kilogramm) útdíjköteles gépjárművel történne a fuvarozása belföldön. Ebben az esetben kell kérni ekűerszámot a szállításhoz? Válaszát előre is köszönöm!
Tüske Zsuzsanna bemutatkozás
Cikk
Próbaper indul az ekáer-bírság miatt
Cikk
A gazdálkodók arra panaszkodnak, hogy méltánytalannak érzik az ekáer-kötelezettség megszegésére hivatkozással kiszabott bírságokat, amelyek mértéke ismétlődő ügyekben egyre növekszik. Az RSM Legal próbapert indított a gazdálkodókat sújtó szankciók megalapozottságának vizsgálata érdekben.
Letartóztatták a több százmilliós kárt okozó fakereskedőket
Cikk
Százmilliós károkat okozó fakereskedő bűnözőkre csaptak le egyszerre két helyen is a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) észak-alföldi pénzügyi nyomozói. Négy embert előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság.
Terítéken a Google-adó és az adóelkerülés megfékezése
Cikk
Az adóelkerülésről és a Google-adóról tárgyaltak az uniós pénzügyminiszterek Luxemburgban. Egyetértettek abban, hogy a digitális cégeket is meg kell adóztatni – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. Magyarország kitart az áfacsalókat eredményesen kiszűrő rendszere, az ekáer mellett – szögezte le az ülést követően Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Ekáer biztosíték
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ekáeresek vagyunk, de a 9. hónapra töröltek minket a köztartozásmentes adatbázisból. Ebből kifolyólag mivel az árut be kellett hozatni, kockázati biztosítékot fizettünk többször is. Most a 10. hónapban visszakerülünk a köztartozásmentes adatbázisba. A befizetett letéti biztosítékot elvileg vissza lehet igényelni, de a folyószámlán nem jelenik meg, csak az ekáer oldalon láttuk, hogy behozathatjuk az árut, mert kiadja a számot a rendszer. Mi a módja a visszaigénylésnek? Illetve inkább átvezettetnénk az áfa folyószámlánkra, ha lehetséges. Köszönöm szépen
Ekáer: Brüsszel támadja, az NGM védi
Cikk
Az Európai Bizottság úgy határozott szerdán, hogy az októberi kötelezettségszegési eljárási csomag keretében felszólító levelet küld Magyarországnak, amiért az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerben (ekáer) megkövetelt feltételekkel megsértette az áfára vonatkozó uniós szabályokat. A kormány mindent elkövet, hogy megvédje az ekáert – reagált a az NGM a bejelentésre.
Varga: csapást mért az adóelkerülőkre a kormány
Cikk
Az online korszak 2014-es bevezetése óta Magyarországon 7,2 százalékponttal csökkent az áfarés. Az Európai Bizottság tanulmánya szerint sikeresek és eredményesek a kormány gazdaságfehérítő intézkedései, amelyeknek köszönhetően feleakkora az adóelkerülés Magyarországon, mint a régió országaiban – tájékoztatta Varga Mihály az MTI-t.
Ekáer
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi, ekáerrel kapcsolatos kérdésemre szeretnék választ kapni: EU-ból megmunkálásra (krómozásra) szeretnénk behozni alkatrészeket, melyek nem minősülnek kockázatos terméknek. Kérdésem: mely esetekben kell bejelenteni az ekáerbe a behozatalt, s amikor elkészül a krómozás, a kivitelt? Bejelentésnél jól gondolom-e, hogy áru értékének az alkatrész árát, s nem az általunk elvégzett szolgáltatás értékét kell beírni? Két NAV-os telefonos segítségnél egy válasz szerint az általunk elégzett bérmunka értékét, s egy másik válasz szerint az alkatrész értékét. Én is úgy gondolom, hogy az utóbbit. Viszont erre vonatkozóan nincsennek adataink. Köszönettel várom megtisztelő válaszukat.
Fokozottan ellenőrzi a NAV a közúti áruforgalmat
Cikk
Fokozott ellenőrzés-sorozatot indít hétfőtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a szeptember 20-áig tartó, országos akcióban a pénzügyőrök az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) szabályainak betartását vizsgálják – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Másolják az ekáert
Cikk
Példaértékű és hatékony eszköz a fiktív és adózatlan áruk kereskedelme ellen az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer), amelyet már több ország is lemásol – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Ekáer szempontjából ki minősül végfelhasználónak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk műtrágya, vetőmag és növényvédőszer kis- és nagykereskedelmével foglalkozik. EU-ból szándékozunk műtrágyát vásárolni. Kérdésem az lenne, hogy az első belföldi értékesítésnél kell-e Ekáer számot kérnünk, ha a vevőnk belföldi mezőgazdasági termeléssel foglalkozó őstermelő, egyéni vállalkozó vagy jogi személy (pl. kft.)? Ők ezért vásárolják meg tőlünk az árut, hogy a termelésük során azt felhasználják, tehát nem továbbértékesítési céllal. Ekkor végfelhasználónak minősülnek? Köszönöm válaszukat!