337 találat a(z) EKÁER cimkére

Másolják az ekáert Cikk

Példaértékű és hatékony eszköz a fiktív és adózatlan áruk kereskedelme ellen az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer), amelyet már több ország is lemásol – tájékoztatta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.

Ekáer szempontjából ki minősül végfelhasználónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk műtrágya, vetőmag és növényvédőszer kis- és nagykereskedelmével foglalkozik. EU-ból szándékozunk műtrágyát vásárolni. Kérdésem az lenne, hogy az első belföldi értékesítésnél kell-e Ekáer számot kérnünk, ha a vevőnk belföldi mezőgazdasági termeléssel foglalkozó őstermelő, egyéni vállalkozó vagy jogi személy (pl. kft.)? Ők ezért vásárolják meg tőlünk az árut, hogy a termelésük során azt felhasználják, tehát nem továbbértékesítési céllal. Ekkor végfelhasználónak minősülnek? Köszönöm válaszukat!

Ekáer visszáru esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk árukereskedelemmel foglalkozik, ehhez kapcsolódóan elő szokott fordulni visszáru, ennek a visszaszállítása esetén (belföldi, külföldi viszonylatban is előfordul) kell-e, ha igen, akkor milyen fuvarviszonylatokban, feltételek esetén ekáer-számot kérni? Köszönettel.

Kinek kell az ekáert kérni? Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-tagországból érkezik bércsomagolásra áru. Az EU-tagállamnak Magyarországon is van cége, ekáeres dolgaikat a velük kapcsolatban álló logisztikai cég intézi. A bércsomagolásra szánt áru ehhez a logisztikai céghez érkezik, a szállítólevél úgy néz ki, hogy az átvevő résznél a logisztikai cég adatai szerepelnek, de egy sorban a mi cégünk is ott szerepel (németül: attn. cégnév). Ezek után mi szállítjuk el a bércsomagolásra szánt árut üzemünkbe. A kérdésem, hogy nekünk vagy a logisztikai cégnek kell az ekáertszámot kérni? Illetve második kérdésem, hogy a logisztikai cégtől hozzánk történő szállítás alkalmával kell-e ekáert kérni? Köszönöm válaszát.

Könnyen lebukhat, mert a NAV szinte biztosra megy! Cikk

Találónak tartom azt az adóhatósági előadótól származó megállapítást, amely szerint az ekáer az adóhatóság nehézfegyverzete – emeli ki blogjában Falcsik István, az RSM Hungary, vám- és jövedéki tanácsadás üzletágvezetője.

Bor szállítása, értékesítése Németországba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Leendő ügyfelem Magyarországon csendes bort vásárolna és szállítana ki Németországba, és ott vendéglátó egységeknek értékesítené. Ehhez Magyarországon egy bt.-t kíván létrehozni. Kérdésem: a csendes bor forgalmazása milyen engedélyek, feltételek birtokában lehetséges? Az export, illetve a jövedéki termék miatt milyen plusz nyilvántartások és jelentések szükségesek? Ha kis mennyiségben szállítják (például 500 liter alatt) személygépkocsival, akkor is kell ekáerszámot kérni? A külföldi partnertől (vagy partnerről a német hatóság részéről) kell-e igazolás, hogy a jövedéki adót megfizette? Milyen külföldi jogszabállyal illene tisztában lenni, ami e tevékenységet még a magyar jogon kívül szabályozza? Kérem szíves válaszukat a teljes folyamatot illetően, annak érdekében, hogy jogszerűen lehessen egy kezdőnek is csinálni e különös, érdekes tevékenységet. Köszönettel.

Ekáer Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérmunkás cégként az anyavállalattól kapjuk a gyártáshoz szükséges anyagot. Kell-e ekáerszámot igényelni, ha az anyavállalat tulajdonában lévő anyagot másik településen lévő bérelt raktárunkból a saját telephelyünkre kívánjuk szállíttatni, belföldön?

Külföldi vállalkozás magyar adószám alatt értékesít Magyarországról Kérdés

Külföldi vállalkozás (magyar leányvállalat anyavállalata) bejelentkezik magyar áfa alá, és Magyarországról értékesít belföldre/EU-ba/harmadikországba, de telephelyet nem létesít. Kérdéseim: – Áfabevallási/-befizetési kötelezettségen kívül milyen egyéb adózási kötelezettség terheli ezt a tevékenységet (például hipa); – e tevékenység után kell-e különféle adatszolgáltatást teljesítenie Magyarországon a külföldi vállalkozásnak (pl. MNB-statisztika, esetleg KSH); – továbbá, ha ez a külföldi társaság fuvaroztatja el a vevőihez az általa Magyarországon vásárolt és értékesített termékeket, alanya-e az ekáernek?

Ekáer/Termékdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk Lengyelországból vásárolt vegyiáru/kozmetikai termékeket. A termékdíj-fizetési kötelezettségünkhöz minden terméket/csomagolást dokumentáltan lemértünk. Az általunk így kiszámított szállítmány súlya jóval kevesebb, mint a külföldi partner által a CMR-en feltüntetett súly. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben melyik súly alapján kell az ekáerszámot igényelni, illetve melyik súly alapján kell a termékdíjat megfizetnünk? Köszönöm.

Ekáerszám igénylése Kérdés

Tisztelt szakértő! Szeretném az állásfoglalását kérni. Nem áfaalany családi gazdálkodásban megtermelt fokhagymát értékesít, amit megrendelőinek saját gépkocsival szállít. Több megrendelőnek külön-külön nem, de együttesen a szállított mennyiség meghaladja a 200 kilogrammot és az értéke a 250 ezer forintot. Kell-e igényelni ekáerszámot?

Nem lesz elérhető a kormányzati portál és az Ügyfélkapu Cikk

Ma este 22:00 óra és holnap hajnali 02:00 között karbantartás miatt nem lesz elérhető a kormányzati portál és az Ügyfélkapu – közölte a NAV.

J30 csomagküldő Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kell-e nyilatkoznia egy kisvállalkozásnak, amelyik külföldre – jellemzően Németországba, Ausztriába, USA-ba – küld ki palackos borokat, pezsgőt esetleg Unicumot, esetenként 200-300 euró értékben? Az árut webes felületen lehet megrendelni, a kiszállítás saját kis teherautóval, illetve szállító vállalkozásokkal történik. Válaszukat várva.

Kiket vizsgál idén fokozottan a NAV? Itt az új ellenőrzési irányelv Cikk

Alvó cégek, székhelyszolgáltatók, közösségi értékesítők, off-shore gyanúval érintett adózók, online pénztárgép használatára kötelezettek, áfakulcscsökkentésben érintettek ellenőrzésére fordít fokozott figyelmet 2017-ben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – derül ki a Tamásné Czinege Csilla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adószakmai ügyekért felelős helyettes államtitkára által ismertetett ide ellenőrzési irányelvekből.

Figyelem! Nem lesz elérhető az ekáer Cikk

Karbantartási célú üzemszünet miatt az ekáer 2017.02.15-én (szerdán) 0:00 óra és 2017.02.15-én (szerdán) 04:00 óra között nem elérhető – közölte honlapján a NAV.

Ekáer-igénylésre köteles belföldi értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. zöldség (sárgarépa, fehérrépa, kockázatos termék) kereskedelmével foglakozik. A mosatlan árut áfaalany belföldi termelőtől, vagy külföldről vásárolja. Az egyértelmű, hogy mind külföldi vásárlás esetén, mind az áfaalany belföldi magánszemélytől való vásárlás esetén szükséges ekaerszám kérése, amennyiben útdíjköteles járművel szállít és túllépi a törvényben meghatározott mennyiségi és forintérték-kereteket. Szükséges-e ekáerszám, amennyiben útdíjköteles járművel mosás után egy nagykereskedelmi lánc részére szállítja, hisz ez már a második értékesítés, a mosással az áru nem változik (a VTSZ szám ugyan az marad)? Hogy értelmezendő az 5/2015 NGM rendelet 3.§ (1) bek. c) pontja?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink