1291 találat a(z) ügyvezető cimkére

Ügyvezető gyeden: ezek a járulékfizetési kötelezettségek Cikk

Ha a cég ügyvezetését egy gyeden lévő kismama látja el, milyen jogviszonyba sorolható? Milyen járulékfizetési kötelezettség áll fenn? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszolt.

Ügyvezető díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy Magyarországon bejegyzett kft. ügyvezetését olyan személy látja el, aki nem tulajdonosa a kft.-nek. Az ügyvezető jelenleg Németországban él és ott is dolgozik. Az ügyvezető elláthatja-e a kft. ügyvezetését annak ellenére, hogy nem tartózkodik Magyarországon? Az ügyvezetést vállalhatja-e ingyenesen? Kell-e ebben az esetben bármiféle adót vagy járulékot fizetnie? Válaszukat előre is köszönöm!

Biztosítási jogviszony és fizetendő járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult kft. esetében, ahol az ügyvezetést egy gyeden lévő kismama látja majd el, személyesen egyébként egyelőre nem működik közre, viszont a gyed lejárta után igen, ez kb 1 hónap. Milyen jogviszonyba sorolható? Milyen járulékfizetési kötelezettség áll fenn? Válaszukat előre is köszönöm.

Fiatal gazdaként ügyvezető Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő gazdasági esetre kérnék véleményt Önöktől: Nyertes „fiatal gazda” pályázó vagyok egyéni vállalkozóként, melynek feltétele, hogy főállású mezőgazdasági termelő legyek (aki a pályázat szerint az a személy, aki nem rendelkezik munkaviszonyból vagy más nem önálló tevékenységből származó jövedelemmel, és a mezőgazdasági termelő tevékenységből származó árbevétele meghaladja az összes árbevételének az 50 százalékát). Kérdésem az lenne, hogy ha egy kft.-ben 50 százalékos tulajdonos vagyok, lehetek-e ügyvezető megbízási jogviszonyban, és elláthatom-e ingyen ezt a tevékenységet – mert akkor nem keletkezik jövedelmem? Adóügyileg megengedett-e ez? Ui.: A változásra azért lenne szükség, mert a másik 50 százalékos tulajdonos szülni fog, és ő elvileg 6 hónapig nem láthatja el az ügyvezetői tevékenységet. Előre is köszönöm a válaszukat és a megoldási javaslatukat a fenti esetre!

Kft.-tag Kérdés

Egy kft. tulajdonos tagja az ügyvezető, de kozmetikusként dolgozik is a kft.-ben. A járulékokat a kozmetikusként kapott jövedelme után fizeti. Be kell-e jelenteni mint ügyvezetőt, és kell -e díjazásban részesülnie?

Katás kkt. Kérdés

Kata hatálya alá átjelentkezett kkt. -nak két ügyvezetője van. Az egyik ügyvezetőt, aki a társaság tevékenységében részt vesz, bejelentettük kisadózóként. A másik ügyvezető egyáltalán nem vesz részt a társaság életében, jövedelmet nem vesz fel, máshol van 36 órás munkaviszonya. A katás kkt.-ban mi a követendő eljárás, a második ügyvezetővel kapcsolatban? A 1808-as bevalláson őt továbbra is be kell vallani?

Nyugdíjas őstermelő, kft.-ügyvezető egyben: kell-e járulékot fizetni? Cikk

Egy kft.-nek kettő, cégbíróságon bejegyzett ügyvezetője van. Az egyik az ügyvezetőség mellett egyéni vállalkozó, de a választása szerint a kft.-ben fizeti meg a járulékait. A másik ügyvezető nyugdíjas családi gazdálkodó, mezőgazdasági őstermelő. A nyugdíjas őstermelőnek meg kell fizetnie az ügyvezetőség után a havi 7320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Tag és egyben ügyvezető halála Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018.07.02-án egy egyszemélyes kft. tagja és egyben ügyvezetője elhalálozott. A kérdésem a cég könyvelői és bérszámfejtői feladatainak ellátásra irányul. A könyvelő mint meghatalmazott (EGYKE alapján) küldhet bevallásokat, nyomtatványokat a NAV felé? Mi a helyzet a járulékbevallással, ahol az ügyvezetőt is szerepeltetni kell?Július hónapra az alkalmazott nem kaphatja meg a munkabérét ügyvezető hiányában? Továbbá még életében megbízott egy úgy nevezett üzletvezetőt a cég ügyeinek intézésével. Ebben az esetben a cég folytathatja a tevékenységét vagy mindenképpen meg kell várni az új ügyvezető kinevezését? Várom mihamarabbi válaszát! Köszönettel

Külföldön főállású ügyvezető járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes, magyarországi kft., ahol a társasági szerződés szerint az ügyvezető munkaviszonyban látja el a feladatát. Az ügyvezető külföldön (nem EU tagállamban) főállású munkaviszonnyal rendelkezik, illetve ugyanitt lakik az év több mint felében. A kft. megnyert egy pályázatot, aminek keretében az ügyvezető és +1 fő részére kifizetett bérköltségre kapnának támogatást. A kérdésem az lenne, hogy be lehet-e jelenteni heti 40 órás munkaviszonyba az ügyvezetőt úgy, hogy közben a külföldi munkahelye is megmarad? Nem okoz gondot, hogy ténylegesen – fizikailag – nem belföldön látja el a feladatát? A külföldi tartózkodási hely miatt az ügyvezetőként kapott jövedelme a magyar szabályok szerint adózik vagy össze kell vonni a külföldi jövedelmével és ott kell utána adóznia? Válaszát előre is köszönöm!

Temetési segély ügyvezető tulajdonosnak. Kérdés

Egy kft.-ben tulajdonos vagyok és ügyvezető. Anyukám meghalt és a cégem temetési hozzájárulást nyújtana nekem a nevemre kiállított számlák összegéig. Kérdésem, hogy kell-e utána adózni vagy adómentesen juttatható? Ha kell utána járulékokat fizetni akkor mit és mennyit? A munkáltató mennyit fizet és az ügyvezető mennyit fizet? Köszönöm a válaszukat.

Kapcsolt vállalkozás-e a társaságiadó-törvény szerint? Kérdés

Kft. 50%-os tulajdonosa (feleségéé a másik 50%) – aki egyben a társaság ügyvezetője is – szerződést köt saját magával, mint magánszeméllyel építési munkálatokra. Kérdés: 1.) Létrejön-e kapcsolt vállalkozás? 2.) A kft.-nek be kell-e jelentenie, ha 1 millió forint feletti készpénzelőleget kap ezen ügylet révén?

Ügyvezető és felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-nél az ügyvezető 8 órás munkaviszonyban áll, aki egyben a cég többségi tulajdonosa is. A kft. most az ügyvezetőre 1 éves időtartamú, 200 ezer forint összegű vezető tisztségviselői felelősségbiztosítást kötött. Kérdésünk: ez adómentes-e ,vagy ha nem, akkor kérem, hogy legyen szíves számokkal levezetni, hogy a 200 ezer forint után milyen összegű adót/ adókat kell megfizetnie a kft.-nek? Válaszát előre is köszönöm.

Ügyvezető munkaviszonyban 0 forint munkabérrel – ismét Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti címen korábban feltett kérdésemre adott válaszában nem az általam leírtakra kaptam választ. Kérdésem nem arra irányult, hogy milyen módon végezhet ügyvezetést vagy személyes közreműködést a társaság tagja, és nem is arra, hogy milyen lehetőség van, hogy nulla forintért végezze az ügyvezetést. Tisztában vagyok a megbízási és tagi jogviszonnyal kapcsolatos jogszabályokkal. Kimondottan a munkaviszonyban levő ügyvezetővel kapcsolatos a kérdésem. A munkaviszonyban levő ügyvezető a törvény erejénél fogva vezető állásúnak minősül (Mt. 208. §), ennek következtében a munkáltató (saját cég) és a munkavállaló (tag, ügyvezető) közösen eltérhetnek az Mt. Második részében foglaltaktól (209. §). A törvény említ néhány kivételt, hogy mely esetekben nem térhetnek el, de a munkabér nincs a kivételek között. Ezért kérdezem ismételten, hogy az ügyvezető munkabére eltérően az Mt. 136. §-ában foglaltaktól (a 136. § az Mt. Második részében található) lehet-e nulla, vagy a minimálbértől illetve garantált bérminimumtól (részmunkaidő esetében azok arányos részétől) kisebb összeg? Előre is köszönöm a választ.

Magyarországi kft. iráni állampolgárságú ügyvezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kizárólag külföldi (iráni állampolgárságú) magánszemélyek (3 fő) alapítottak egy kft.-t Magyarországon. Ketten közülük egyben önálló aláírási joggal rendelkező ügyvezetők is lettek. Magyarországi lakcímmel nem rendelkeznek. Egyikuk saját államában (Iránban) vállalkozóként tevékenykedik, másikuk tanuló még. Kell-e erről, és ha igen, akkor milyen igazolást beszerezni? Kérdésem továbbá, hogy Magyarországon létrejön-e a biztosítási jogviszonyuk, és ha igen, milyen járulékalap után, milyen adókat, járulékokat kell fizetni? Válaszát előre is köszönöm. BBÉ

Ügyvezető munkaviszonyban 0 forint munkabérrel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaság tagja munkaviszonyban ügyvezető. A társaság tevékenységében személyesen nem közreműködik. A munkaviszonyban az Mt. alapján vezető állásúnak minősül és ebben a munkaviszonyban az Mt. 208. § és 209. § alapján a felek eltérhetnek akár a munkavállaló hátrányára is az Mt. Második részében leírtaktól (néhány kivételtől eltekintve). A kérdésem az volna, hogy ezek alapján a munkaszerződésben a felek közös megállapodása alapján, lehet-e a munkaviszonyos ügyvezetőnek 0 forint a munkabére? További kérdésem pedig az volna, hogy lehet-e 0 forint a munkabér abban az esetben, ha ez a tag egy munkaviszony keretében ügyvezet is és személyesen közreműködik a cég tevékenységében is? Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink