234 találat a(z) építőipar cimkére
A járvány idején ennyi pénzt költött el a kormány beruházások finanszírozására Cikk
Összesen 1434 beruházást finanszírozásáról döntött a járvány kezdete óta a kormány, és 1676 milliárd forintot juttatott erre a célra a költségvetésből – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ma Kiskunhalason, a Merkbau Zrt. új, nyílászárókat gyártó üzemének átadásán.
5% áfa építőipari munkáknál Kérdés
Fordított adózású előlegszámla vs egyenes adózású végszámla Kérdés
Kétszámjegyű visszaesés az építőiparban az egy évvel ezelőttihez képest, de az árak nőttek Cikk
2020 szeptemberében az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 14,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Mindkét építményfőcsoport termelése csökkent: az épületeké 9,1, az egyéb építményeké 20,6 százalékkal. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése az augusztusihoz mérten 1,4, a májusi mélyponthoz képest 10,9 százalékkal emelkedett. A III. negyedévben az építőipar termelői árai 7,0 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva, közölte a KSH.
Lakásépítés, -felújítás: az állami támogatások felpörgethetik a piacot Cikk
Az építésnél akár 20, a felújításnál 50 százalékos piacbővülést eredményezhet a kormány új otthonteremtési és -felújítási intézkedéscsomagja a GKI és a Masterplast közös kutatása szerint.
Áfacsalással gyanúsítják egy céghálózat tagjait Cikk
A költségvetésnek 433 millió forint kárt okozó építőipari céghálózatot működtető bűnszervezet tagjait tartóztattak le Pécsen – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-dunántúli Regionális Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-t.
Augusztus után, szeptemberben is csökkent a GKI konjunktúraindexe Cikk
Augusztus után szeptemberben is – hibahatáron belül –, de csökkent a GKI konjunktúraindexe. Ez a fogyasztói várakozások némi romlásának következménye, az üzletiek ugyanis stagnáltak. A hazai gazdasági szereplők kilátásainak áprilisi sokkszerű zuhanása után májusban és júniusban számottevő, júliusban szerényebb pozitív korrekció következett be, s ezzel a GKI konjunktúraindexe ledolgozta áprilisi esésének bő felét. A ledolgozás mértéke szeptemberre már csak szűk felére csökkent, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján.
Augusztusban romlottak a gazdasági várakozások Cikk
A GKI konjunktúraindex dinamikus emelkedése az áprilisi mélypont után megtorpant augusztusban, a járvány okozta áprilisi zuhanásnak a felét dolgozták le a gazdasági szereplők az elmúlt négy hónapban. Augusztusban a fogyasztói várakozások kissé romlottak, az üzletiek alig változtak – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.
Zuhanórepülésben a magyar építőipar Cikk
Megrázta a magyar építőipart a koronavírus okozta járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása: áprilishoz mérten 20,3 százalékkal csökkent a termelés szezonálisan és munkanaphatással kiigazítva, a tavaly májusitól pedig 20,1 százalékkal maradt el – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Kiküldetés: nehezebb lesz a magyar cégeknek Németországban vállalkozniuk Cikk
Nehezítik a magyar vállalkozások németországi tevékenységét a kiküldetéssel összefüggő német szigorítások – hívja fel a figyelmet az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) mai tájékoztatójában.
Csökkenőben van, de még mindig erős a pesszimizmus Cikk
Júniusban a májusinál nagyobb mértékben emelkedett a GKI konjunktúraindexe, de e két hónap alatt az áprilisi zuhanásának csak kisebbik felét (44 százalékát) dolgozta le. A GKI Gazdaságkutató Zrt. által, az EU támogatásával végzett felmérés szerint májusban a fogyasztói, júniusban az üzleti bizalmi index emelkedett nagyobb mértékben. Ez elsősorban annak a következménye, hogy az ipari várakozások májusban még folytatódó romlása júniusban emelkedésre váltott, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt honlapján.
Drágulnak az építőipari munkák: ennyi lesz a minimális rezsióradíj Cikk
Óránként 4165 forint lesz idén a minimális építőipari rezsióradíj a 2019-ben elért óránkénti 3696 forintot követően – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A 12,7 százalékos növekedést az garantált bérminimum emelkedése, a pótlékok és kiegészítő fizetések, így a munkavállalók munkavégzési helyszínre történő csoportos személyszállításának költségnövekedése, a munkahelyi irányítás költsége, a szállás- és biztosítási költség emelkedése indokolja.
Építőipar – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő a kérdésem: egy építőipari cég 2019 decemberében előlegszámlát állított ki (építési engedéllyel 2018. november 1 után rendelkezett) 5%-os áfatartalommal, mely a fenti időpontban kiegyenlítésre is került. A végszámla 2020-ban lesz kiállítva, mivel az épület 2020-ban kerül átadásra. Az 5%-os előleg hogyan rendeződik a 27%-os végszámlában, amennyiben helyes a 27%-os áfa felszámítása? Tehát a 2019-es előleg 5%-os áfája átfordul 27%-os áfába 2020-ban? Válaszukat előre is köszönöm!
Még mindig sok cég szűnik meg felszámolással az építőiparban Cikk
Közel 6000 új induló céggel és folyamatosan növekedő termelési volumennel rendkívül erős évet zárt tavaly az építőipar, egy év alatt több mint 55 százalékkal több cég indult, mint amennyi megszűnt – derül ki az Opten közleményéből.
Erőteljesen nőttek a beruházások, kiemelkednek a feldolgozóipari fejlesztések Cikk
2019 III. negyedévében folytatódott a nemzetgazdasági beruházások erőteljes bővülése, a tárgyidőszaki fejlesztések volumene 15 százalékkal haladta meg a 2018. azonos időszaki, magas bázist. A beruházások expanziója a – kiemelten a feldolgozóiparban tevékenykedő – vállalkozásoknak volt köszönhető, a többi gazdasági szereplő fejlesztései érdemben nem járultak hozzá a növekedéshez, közölte honlapján a KSH.