Tisztelt szakértő!
Egy számlázással és adózással kapcsolatos kérdésben szeretném a segítségét kérni.
Adva van egy ingatlan, ami házastársak 50-50 százalékban tulajdonolnak.
Fizető vendéglátó tevékenységre a férj kiváltotta az engedélyt.
Szeretnék megosztani ezt a bevételt.
Kérdés: Ha a férj bocsájtja ki a számlát, mivel neki van rá engedélye, akkor a feleség minek alapján tudja a bevételét érvényesíteni?
Lehetséges, hogy egy ingatlanra két fizető vendéglátó engedélyt adjanak ki?
Nyáron az ingatlant fizető vendéglátóként érvényesítik. Télen diákoknak adják ki.
Ebből az elgondolásból a feleség kiváltotta a bérbeadásra vonatkozó adószámot és ezen tevékenységről ő bocsájt ki számlát.
A fizető vendéglátó tevékenységnél az alanyi adómentességet választották.
A férjnek főállású katás vállalkozása van, ahol szintén alanyi adómentes.
Az áfa küszöbérték figyelembe vételénél milyen összeget kell figyelni? Katás vállalkozás bevétele+fizetővendéglátás teljes összegének bevétele+bérbeadás bevétele?
Vagy katás vállalkozás bevétele+fizető vendéglátás megosztott része+bérbeadás megosztott része?
A fizető vendéglátó tevékenység bevétele történik átutalással, kártyafizetéssel, készpénzzel.
Pénztárgépre kötelezett a fizető vendéglátó tevékenység. Ezzel kapcsolatos kérdés PTGSZLAH adatszolgáltató lapon kell-e jelenteni az átutalásos meg kártyás fizetésekkel teljesített bevételeket? Vagy csak a készpénzben átvett bevételeket kell tartalmaznia az adatszolgáltatásnak?