hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A bolgároknál lehet jövőre az EU legalacsonyabb az szjá-ja

  • MTI

A bolgár kormány azt tervezi, hogy a jövő évtől bevezeti az egykulcsos, 10 százalékos személyi jövedelemadót. Ez lenne a legalacsonyabb az Európai Unióban.

A kormány csütörtökön döntött a jelenlegi négysávos személyi jövedelemadó felváltásáról egysávosra. A szocialisták által vezetett kabinet az idei évtől 10 százalékra szállította le a társasági adót is.

Ugyancsak csütörtökön döntött úgy a kormány, hogy az osztalékadót a jelenlegi 7 százalékról 5 százalékra mérsékli, ugyanakkor a 20 százalékos áfa-szinten nem változtatott. A kormány elképzeléseit még a parlamentnek jóvá kell hagynia.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garanciális csere – import (áfa)

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Bérleti díj áfa-visszaigénylése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink