hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Új kormányrendeletek és kormányhatározatok: látványosan nő a szakképzésben oktatók bére

  • adozona.hu

Módosította a kormány – egyebek mellett – a látvány-csapatsportok támogatására nyújtható támogatási keretösszegről szóló, illetve ehhez kapcsolódóan a látvány-csapatsport támogatását biztosító támogatási igazolás kiállításáról, felhasználásáról, a támogatás elszámolásának és ellenőrzésének, valamint visszafizetésének szabályairól szóló, valamint az extraprofitadóról szóló kormányrendeleteket – derül ki a Magyar Közlöny 128. számából.

A 398/2024. számú kormányrendelet számos ponton módosítja a látvány-csapatsport támogatását biztosító támogatási igazolás kiállításáról, felhasználásáról, a támogatás elszámolásának és ellenőrzésének, valamint visszafizetésének szabályairól szóló 107/2011. kormányrendeletet.

A 399/2024. kormányrendelet szerint változik a látvány-csapatsportok támogatására nyújtható támogatási keretösszeg is.

A 400/2024. kormányrendelet módosította z extraprofit adókról szóló 197/2022. kormányrendeletet.

Jelentősen emelkedik a szakképzésben oktatók bére 1396/2024. kormányhatározat szerint. 2025. január 1-jével átlagosan 21,2 százalékos mértékben nő a szakképző intézmények oktatóinak bére, amelynek minden oktató esetében legalább havi 705 000 forintot el kell érnie.

Részletek a Magyar Közlöny 128. számában.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számlával egy tekintet alá eső okirat

Nagy Norbert

adószakértő

Kisvállalkozói kedvezmény

Nagy Norbert

adószakértő

Koperi teljesítésű ügylet

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink