hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Sok a méz, leálltak a felvásárlással

  • MTI/Világgazdaság

Kínálati mézpiac alakult ki Európában, többek között Magyarországon is, és ez az év eleji szintre vetette vissza a felvásárlási árakat – mondta a Világgazdaságnak Fazekas Gyula, a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének elnöke.

Körülbelül három hete le is állt a felvásárlás – derül ki a lap csütörtöki cikkéből.

A korábbi aggodalmak ellenére a hazai akác- és napraforgóméz-termés jó lett, az árcsökkenés javarészt az ukrán importnak tudható be.

Májusig az egy évvel korábbihoz képest 6,7 százalékkal nőtt a behozott ukrán méz mennyisége, kilónkénti átlagára pedig a tavalyi 496,1 forintról 417,3 forintra csökkent.

Bross Péter, a Magyar Méhészeti Egyesület elnöke azt mondta, hogy a hazai termés jobb lett az elmúlt öt év átlagánál, ami optimizmusra ad okot. A jelenlegi piaci helyzetet ő azzal magyarázza, hogy sok tőkehiányos termelő még az egyre csökkenő árakon is kénytelen volt eladni áruját.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink