Mindenki lakást akar eladni, csak épp eltűntek a vevők

  • lapszemle

Befagyott az ingatlanpiac – írja a hvg.hu.

Az egy évvel ezelőttihez képest 24 százalékkal zuhant be januárban az eladó lakás iránti telefonos érdeklődések száma az Ingatlan.com-nál, 280 ezer hívásra, miközben a tulajdonosok által feladott hirdetések száma a közel 31 ezer darabbal, azaz 7 százalékkal kevesebb, mint 2025 januárjában. Egyedüli kivételt a társasházi lakások jelenti, itt a tulajdonosok eladási kedve majdnem évtizedes rekordokat dönt.

A hvg.hu teljes cikkét itt olvashatja el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szántóföldvásárlás illetéke

dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Dobos Ügyvédi Iroda

Háromgyermekes anya kedvezménye válás esetén

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 február
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1

Együttműködő partnereink