hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Lehet kezdeni izgulni: kétesélyes a csütörtöki brit népszavazás

  • adozona.hu

A közvélemény-kutatások hibahatáron belüli eltérést mutatnak, így bármilyen eredményt hozhat a csütörtöki brit függetlenségi népszavazás – jelentette ki David Cameron miniszterelnök. A pénzpiaci befektetők egyértelműen a maradásra számítanak, és a legtöbb fogadóiroda is szinte biztosra veszi, hogy a britek nem lépnek ki az unióból.

Teljes bizonytalanságot hozott a június 23-ai brit függetlenségi népszavazás előtti utolsó nap, mivel a közvélemény-kutatások eredményei és a pénzpiacok mozgása ellentmondanak egymásnak a referendum várható eredményével kapcsolatban – írja a napi.hu a Bloomberg összefoglalója alapján.

A pénzügyi befektetők határozottan a Remainre (maradás) tettek az elmúlt egy hétben. Az angol font öt hónapos csúcsra erősödött, a fogadóirodáknál megtett tétek alapján a Leave (kilépés) valószínűsége mindössze 25-26 százalék. Az utóbbi egy héttel ezelőtt még 43 százalék volt.

A közvélemény-kutatások a hónap első heteiben a Brexit-párt előretörését jelezték, ám a lendület elakadt, most hibahatáron belüli különbségeket mutatnak hol ide, hol oda – írja a napi.hu.

A feszültség fokozódását mutatja, hogy David Cameron kormányfő kedden a Downing Streeten lévő irodája ajtajában nyilatkozott, amelyben az idősebb nemzedékhez fordult. Arra kérte a korosabb szavazókat, hogy gondoljanak gyermekeik és unokáik reményeire és álmaira, amikor csütörtökön szavaznak.

A Financial Timesnak adott, szerdán megjelent interjújában a közvélemény-kutatásokra helyezte a hangsúlyt a pénzpiacokkal szemben, minden bizonnyal azért, hogy a bizonytalanság hangsúlyozásával mozgósítsa a Remain híveit. Azt is elmondta azonban, hogy ha a Leave győz, akkor nagyon gyorsan tárgyalásokat kezd az EU-val a válásról.

Szintén maradásra biztatta a briteket közel 1300 cégvezető, akik vállalatai együttesen 1,75 millió embernek adnak munkát. A Time magazinban megjelent felhívásukban leszögezték, hogy a kilépés esetén romlanának cégeik kapcsolatai az EU-val, ami munkahelyekbe kerülne.

A Daily Beast jelentése szerint II. Erzsébet is "megszólalt" a kérdésben, amikor arra kérte vacsoravendégeit, mondjanak három okot, amelyek amellett szólnak, hogy Nagy-Britanniának az EU-ban kellene maradnia. Az olvasókra bízták, hogy eldöntsék, vajon melyik oldal mellé állt ezzel a királynő.

A legtöbb fogadóiroda szinte biztosra veszi, hogy a britek nem lépnek ki az unióból, ugyanis ennek az oddsa nagyjából 1,2-1,3 körül mozog, míg egy esetleges brexitre 3-4-szeresek a szorzók – számolt be az origo. A Sky Bet oddsai szerint a skótok a leginkább EU-pártiak: a szorzó kisebb mint 1,02, míg az, hogy a skótok a kilépésre voksolnak, 15-szörös pénzt érhet. A kilépést leginkább a walesiek szorgalmazzák: mindössze 2,75-szörös a szorzó, ha a legtöbb walesi a Brexitre szavazna.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adott kölcsön kamata

Nagy Norbert

adószakértő

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink