adozona.hu
Kézzel írt számla javítása
//adozona.hu/altalanos/Kezzel_irt_szamla_javitasa_88QIEP
Kézzel írt számla javítása
Hogyan lehet, illetve kell kijavítani a kézzel írt számlát? Olvasói kérdésre Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.
Hibáztak egy számla kiállításánál, ezért olvasónk a következőket kérdezte: „Kell-e – és ha igen, milyen módon – javítani az olyan kézzel írt számlát, amelyen minden adat megfelelően lett feltüntetve, kivéve az áfa kulcsát? Az átutalásos (nem egyszerűsített készpénzes) számlán mindenhol, ahol az áfakulcs szerepeltetésére lehetőség van, a 27 százalék helyett 21,26 százalékot tüntettek fel, hibásan (ahogy jeleztem az áfa összegét 27 százalékkal forintosították, helyesen).”
Tekintettel arra, hogy az alkalmazott adó mértéke a számla kötelező tartalmi elemeinek egyike, így szükséges a számla korrekciója – hívta fel a figyelmet szakértőnk. Ez a következő módon történhet:
– A számlapéldányok begyűjtését követően a számlán szereplő hibás áfakulcsot egy vonallal áthúzza úgy, hogy az eredeti hibás adat is felismerhető maradjon, majd a helyes áfakulcsot a számlára felvezeti, feltünteti a javítás dátumát és szignóval ellátja.
– A számlapéldányok begyűjtését követően a hibás kézi számlát egy vonallal áthúzza, és rávezeti, hogy „RONTOTT”, majd egy új nyomtatványon kibocsátja a helyes áfakulccsal a számlát.
– Számlával egy tekintet alá eső okiratot bocsát ki. Ilyen esetben nincsen szükség az összes korábbi számlapéldány begyűjtésére, hanem egy önálló korrekciós bizonylat kibocsátása történik. A számlával egy tekintet alá eső okiraton fel kell tüntetni a következő adatokat:
– az okirat kibocsátásának kelte;
– az okirat sorszáma, amely az okiratot kétséget kizáróan azonosítja;
– hivatkozás arra a számlára, amelynek adattartalmát az okirat módosítja;
– a számla adatának megnevezése, amelyet a módosítás érint (áfakulcs), valamint a módosítás természete (például: áfakulcs helyesbítése).
Hozzászólások (0)