hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Japán vezető szerepet kíván betölteni a mesterséges intelligencia nemzetközi szabályozásában

  • MTI

Kisida Fumio japán miniszterelnök szerint országa a G7-csoport soros elnökeként vezető szerepet kíván betölteni a mesterséges intelligencia használatára irányuló nemzetközi szabályozás megalkotásában – mondta a japán kormányfő az ország mesterséges intelligencia stratégiáját megvitató kormányzati bizottság első ülésén csütörtökön.

 

„A mesterséges intelligencia képes pozitívan alakítani a gazdaságot és a társadalmat, de kockázatai is vannak. Mindkettőre megfelelően kell reagálnunk. Japánnak a világ legfejlettebb országait tömörítő G7-csoport soros elnökeként vezető szerepet kell betöltenie a megegyezés előmozdításában és a szabályozás megalkotásában” - mondta Kisida a kormányzati bizottság első ülésén.

A Macuo Jutaka, a Tokiói Egyetem professzora által vezetett kormányzati bizottság akadémikusokból, üzletemberekből és kormányzati tisztviselőkből áll, és azt vitatja meg hogy milyen módon lehetne jól felhasználni és szabályozni a mesterséges intelligenciát.

A szabályozási törekvések azért kerültek előtérbe, mert miközben a rohamosan fejlődő technológiák – mint például az amerikai OpenAI cég mesterséges intelligenciára épülő új chatbotja, a ChatGPT – felhasználását és fejlesztését sürgetik, a magánéletet érintő és egyéb kockázatok mérséklése pedig a háttérbe szorult.

A chatbotok olyan szoftveralkalmazások, amelyek az internetről és más forrásokból származó hatalmas mennyiségű adat felhasználásának segítségével kommunikálnak, ezáltal képesek a felhasználókkal valódi emberhez hasonlóan beszélgetést folytatni.

A japán miniszterelnök lesz a házigazdája a május 19. és 21. között Hirosimában megrendezendő G7-csúcstalálkozónak, amelyen Nagy-Britannia, Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, az Egyesült Államok és az Európai Unió vezetői vesznek részt.

A múlt hónapban, a csúcstalálkozót megelőzően ültek össze a G7-csoport technológiai miniszterei Japánban hogy nemzetközi szabványokat alkossanak a mesterséges intelligencia felelős használatának biztosítása érdekében.

Japán élen jár a technológiai fejlesztésekben, az ország miniszterelnöke a 2021-es első politikai beszédében azt mondta, hogy kormánya olyan vezető ágazatokba fog befektetni, mint a mesterséges intelligencia, és mindent megtesz azért, hogy a technológiai fejlesztések ne kerüljenek tengerentúli versenytársai birtokába.

 

 

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink