hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Hivatali visszaéléssel, vesztegetéssel gyanúsítanak egy kormánytisztviselőt és társát

  • MTI
1

A hivatali visszaéléssel gyanúsított belügyminisztériumi kormánytisztviselő és társa előzetes letartóztatását indítványozza a Fővárosi Főügyészség.

Az ügyészség szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy a tisztviselő társa, egy vállalkozó több tucat polgármesternek ajánlotta fel, hogy minisztériumi kapcsolata révén vis maior pályázati pénzhez tudja juttatni a településeiket, ha a kivitelezéssel az ő cégét bízzák meg. A jelenlegi adatok szerint kétszer utalt arra is, hogy a vállalkozói díjat úgy kell megállapítani, hogy abból „a kapcsolatát is részesíthesse”.

A gyanú szerint a vállalkozót a minisztériumi kapcsolata – a kormánytisztviselő – rejtett, illetve leplezett módon látta el információkkal.

A kormánytisztviselő esetében folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés, a vállalkozóval szemben pedig – más bűncselekmények mellett – vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés bűntette a megalapozott gyanú.

A Fővárosi Főügyészség indítványozta mindkét gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendelését, a kormánytisztviselő esetében a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye, a vállalkozóéban pedig a szökés-elrejtőzés, a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye miatt.

Az előzetes letartóztatásról a Budai Központi Kerületi Bíróság még szerdán hoz döntést – írta az ügyészség.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a hét elején közölte: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján a Nemzeti Nyomozó Iroda hétfő reggel fogta el B. Imre 35 éves budapesti kormánytisztviselőt és az 55 éves Sz. Attila táti vállalkozót.

A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai előállították B. Imrét és Sz. Attilát, gyanúsítotti kihallgatásuk után mindkettőjüket őrizetbe vették. A Belügyminisztérium (BM) ugyancsak hétfői közleményében azt írta: a tárca önkormányzati államtitkárságának önkormányzati gazdasági főosztálya vagyongazdálkodási és településüzemeltetési osztályának munkatársát vették őrizetbe. Hozzátették: az 55 éves vállalkozó cége végezte azokat a munkálatokat, amelyeket a vis maior alap terhére az érintett önkormányzatok jogszerűen nem számolhattak volna el.

Hangsúlyozták: Magyarországon mindenkire, így a BM munkatársaira, valamint az őket hivatali visszaélésre biztatókra is ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak – „nincs mentesség”. A kormánytisztviselő jogviszonyát soron kívül megszüntetik – közölték.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (1)
Fucsbela

Ebben az országban a POLITIKUS joga (és pereputtya és akinek megengedi) a köztulajdon saját céljaira való felhasználása, amely természetesen onnantól kezdve elveszti KT jellegét. Szerintem.

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink