Hatmilliárd forintot csoportosított át a kormány az aszály és a vízhiány miatt

  • MTI

Több mint hatmilliárd forintot csoportosított át a kormány az aszály és a vízhiány elleni kárelhárítási feladatok finanszírozására. Az erről szóló határozat a Magyar Közlöny szerdán közzétett számában jelent meg – közölte az MTI.

Azt írták, a kormány egyetért az Országos Vízügyi Főigazgatóság által ellátandó, az aszály és vízhiány elleni kárelhárítási és védekezési feladatok végrehajtásával, és az ahhoz köthető költségek központi költségvetésből történő biztosításával.

E célra azonnal 6 164 698 854 forint egyszeri átcsoportosítását rendelték el az idei központi költségvetés Központi Maradványelszámolási Alapjának terhére, az Élő Környezetért Felelős Minisztérium fejezet Vízügyi igazgatóságok cím javára.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mezőgazdasági szolgáltatás

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Táppénz

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Munkáltatói jogutódlásnál folyamatos táppénz kérdése

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink