hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Foglalkoztatási támogatást kaphatnak nonprofitok, szociális szövetkezetek

  • adozona.hu

A kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) 6 milliárd forint keretből ösztönzi a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatást a felzárkózó régiókban – mondta Simon Attila István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára kedden, sajtótájékoztatón, Budapesten.

Hozzátette, a 2018 szeptemberéig tartó kétlépcsős programban először a társadalmi célú vállalkozásnak minősítést kell szereznie az üzletileg fenntartható elképzelésére, majd a tanúsított ötlettel pályázhat konkrét támogatásra 6,5 millió és 250 millió forint közötti összegre.

A társadalmi célú vállalkozások ösztönzése pályázati felhívás tavaly júniusban jelent meg, pályázatot olyan társadalmi vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok, szociális szövetkezetek, alapítványok és egyesületek nyújthatnak be, amelyek minősített társadalmi hasznossággal, megfelelő üzleti tervvel rendelkeznek.

A sajtótájékoztatón a helyettes államtitkár ismertette, hogy eddig 133 társadalmi célú vállalkozás szerzett minősítését, közülük 80 már támogatási igényt is beadott, és további vállalkozások vették fel a kapcsolatot a minősítő szervezettel.

Kiemelte, a programban az újonnan foglalkoztatottak legalább felének hátrányos helyzetű vagy megváltozott munkaképességű munkavállalónak kell lennie. A program keretében lehetőség van a társadalmi vállalkozás termékeinek, szolgáltatásainak fejlesztésére.

Az NGM helyettes államtitkára emlékeztetett arra, hogy márciusban 15 milliárd forint keret nyílt meg visszatérítendő támogatásra ugyancsak a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatás ösztönzésére.

A sajtótájékoztatón Győri-Dani Lajos, a Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke elmondta, hogy a Heves megyei tarnabodi elektronikushulladék-bontó üzemüket szeretnék bővíteni, fejleszteni. A szükséges minősítést már megkapták, és 17 millió forint támogatásra pályáznak.

Az ügyvezető alelnök elmondta, a bontóba kerülő eszközök egy részét még érdemes javítani, majd újra forgalmazni. A megsemmisített alkatrészekből pedig ékszereket, ruházati kiegészítőket készítenek, és ezek iránt van piaci kereslet.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink