hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Egyre több ember éhezik a világon

  • MTI

A fegyveres konfliktusok és a természeti csapások, mindenekelőtt az aszályok miatt 15 százalékkal nőtt az éhező emberek száma a világon 2017-ben, és a helyzet egyre romlik – derült ki az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és az Élelmezési Világprogram (WFP) egyik globális projektje által csütörtökön ismertetett jelentésből.

Míg 2015-ben 80 millió, 2016-ban pedig 48 országban 108 millió, addig tavaly már 51 országban 124 millió ember éhezett a Food Security Information Network (FSIN) szerint.

„Egyértelmű trendet látunk: 80 millió után 108 millió, 108 millió után már 124 millió, az emberek az éhínség felé menetelnek szerte a világon” – mondta az Élelmezési Világprogram vezetője. David Beasley szerint mindaddig nem is lehet gátat szabni ennek, míg nem sikerül lezárni néhány konfliktust.

Az FSIN jelentéséből többek között kiderül: a 2017-ben tapasztalt növekedés nagyrészt a Mianmarban, a Nigéria észak-keleti részén, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, a Dél-Szudánban és a Jemenben kialakult vagy felerősödött konfliktusok miatt következett be.

A válságok az idén is meghatározóak lesznek az élelmezésbiztonság terén, továbbá a szakértők arra számítanak, hogy Afrika több részén súlyos aszály fogja rontani a gabonatermelést és az állattenyésztést, súlyosbítva az élelmezési gondokat.

A jelentés szerint ebben az évben is Jemenben lesz a legsúlyosabb az élelmezési válság. Az országban 2015 óta dúlnak harcok, amelyek miatt kétmillióan hagyták el otthonukat.

A szakemberek felhívták a figyelmet Eritreára, Észak-Koreára és Venezuelára, szerintük ezekben az országokban is aggodalomra adhat okot a helyzet, de adatok híján nehéz megbecsülni, hány ember éhezik.

Elemzések azt mutatták, hogy az élelmezési válság legalább három vagy négy kontinensen súlyosbodhat 2018-ban – mutatott rá Luca Rosso, a FAO szakértője.

Az FSIN ötfokozatú skálán osztályozza az élelmezési nehézségeket. Ezek közül a hármas válságnak, a négyes vészhelyzetnek az ötös pedig éhínségnek/katasztrófának minősül.

„Ünnepeltük magunkat, hogy Dél-Szudánban sikerült elkerülni tavaly az éhínséget, de a friss adatok szerint néhány hónapon belül kialakulhat, és ez más országokra is igaz” – fogalmazott Luca Rosso.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cash flow beolvadás esetén

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Cseh magánszemély magyarországi munkavégzése szja II.

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Nagyértékű ajándék

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink