adozona.hu
Döntött a védett üzemanyagár kivezetéséről a parlament
//adozona.hu/altalanos/Dontott_a_vedett_uzemanyagar_kivezeteserol__M8VKWF
Döntött a védett üzemanyagár kivezetéséről a parlament
Elfogadta a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt kedden az Országgyűlés – tette közzé az MTI.
Az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetését a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták.
A jogszabály a hatósági ár kivezetése mellett, az üzemanyagpiac változékonyságára hivatkozva, lehetőséget ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek, hogy a későbbiekben rendeletben állapítsa meg a benzin és a gázolaj hatósági árát. Erre a piaci viszonyok állami beavatkozást igénylő, aránytalan megváltozása esetén lesz lehetősége a miniszternek, a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel.
Hozzászólások (0)