adozona.hu
Csaknem 700 tétel lesz a BÁV decemberi aukcióján
//adozona.hu/altalanos/Csaknem_700_tetel_lesz_a_BAV_decemberi_aukc_05C1SM
Mintegy 700 tételt bocsát árverésre a BÁV kétnapos művészeti aukcióján, amelyet december 5-én és 6-án rendeznek Budapesten, a MOM Kulturális Központban.
Az aukció első napja órákkal és ékszerekkel folytatódik. Az órák közül a tájékoztató kiemeli a Girard-Perregaux Vintage 1945-ös karórát, amelynek tokja 18 karátos aranyból készült, kikiáltási ára pedig 4,2 millió forint.
A tájékoztató szerint az ékszerek közül nagy érdeklődésre tarthat számot Varga Miklós ötvösművész egyedi hajtűje, amelyet a művész a Párizsban megrendezett 2008-as Jardin ékszerkiállításra készített. Licitálni lehet még egy 250 darab briliánssal díszített szecessziós nyakékre is.
A festménykínálatban szerepel Pataky László Kurucz-világ című képe, valamint Tornai Gyula Én és a gondolataim című műve, amelyre a licit az aukció egyik legmagasabb, 8 millió forintos a kikiáltási áráról indul. A 19. századi orientalista festészet egyik legismertebb képviselője ezen a festményen fogalmazta meg legkoncentráltabban művészi hitvallását – olvasható a tájékoztatóban.
Árverésre kerül gróf Vlasics Gyula jogtudós és miniszter egykori Louis Vuitton bőr utazóládája, illetve egy nagyméretű Zsolnay-padlóváza, amelyet színes zománccal festett és kontúraranyozott japánkert ábrázolás díszít, peremein körbefutó stilizált királykék színnel és pasztózus arannyal festett indás motívum látható.
A tételek között szerepel a bőrborítású, sárgaréz veretekkel és a magyar korona zománcozott képével díszített, selyemmel bélelt könyv is, amelyet a Főrendiház – a magyar országgyűlés felsőháza – ajándékozott Erzsébet királyné, Sissi részére koronázásának 25. évfordulója alkalmából. Az 1892-ben készült üdvözlőlevél szövegét Erzsébet királyné magyarok iránt érzett szeretete ihlette.
A 82. Művészeti aukció kiállítása december 3-ig megtekinthető a megújult BÁV ART Aukciósház és Galériában – áll a közleményben.
Hozzászólások (0)