adozona.hu
Furfangos úr és a Vagány Kft. receptje az adóoptimalizásra
//adozona.hu/tarsasagi_ado_innovacios_jarulek/A_Vagany_Kft_esete_Furfangos_urral_avagy_mi_623XQT
Furfangos úr és a Vagány Kft. receptje az adóoptimalizásra
Az új Ptk. alapján a korlátolt felelősségű társaságok jegyzett tőkéjének el kell érnie a 3 millió forintot. Az ennél alacsonyabb értékű törzstőkével bejegyzett cégeknek tőkeemelést kell végrehajtaniuk. Emiatt a cégtulajdonosoknak komoly döntéseket kell hozniuk.
Azok a vállalkozások, amelyek jelentős értékű tárgyi eszköz-vagyonnal – például gépekkel, ingatlanokkal – rendelkeznek, tevékenységük során e vagyonukat is kockáztatják. Ha a törzstőke előírt emelése miatt úgy is cégbírósági eljárásnak néznek elébe, lehetne tenni valamit a kockázat csökkentése érdekében is?
Magyarország az apró, családi vállalkozások országa. Biztosan mindenki tud, vagy legalább hallott itt-ott, olyan vállalkozókról, akik korábban rendkívül sikeresek voltak, majd szinte egy „varázsütésre” odalett mindenük. Például azért, mert piacaikról kiszorította őket a konkurencia, vagy üzleti partnereik csődje miatt ők maguk is fizetésképtelenné váltak. Ekkor, a cégben lévő vagyon is elvész.
A társaság felépítésének, illetve eszközgazdálkodásának tervezésével e kockázat kiküszöbölhető, illetve minimalizálható.
Ahogy mondani szokás, kockázat nélkül nincs üzlet.
A vállalkozás üzleti kockázatát azonban éppen maga a vállalkozói tevékenység lényege jelenti, azaz az, hogy kapcsolatba kerül a megrendelőkkel, vállalva annak veszélyét, hogy azok késve – esetleg egyáltalán nem – fizetik ki a számlák ellenértékét (például azért, mert az ő vevőik sem fizetnek, vagy valamilyen ok miatt csődhelyzetbe kerültek), ezzel komoly likviditási gondokat, és a folyamat tartóssága esetén fizetőképtelenséget okoznak.
OLVASSA TOVÁBB CIKKÜNKET, hogy megtudja, optimális cégszerkezettel miként mérsékelheti kockázatait!
Hozzászólások (0)