adozona.hu
Új típusú vagyonosodási vizsgálatokkal sokkol a NAV
//adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Uj_tipusu_vagyonosodasi_vizsgalatokkal_sokk_DDZEAE
Új típusú vagyonosodási vizsgálatokkal sokkol a NAV
Új típusú vagyonosodási vizsgálatokat indított az adóhatóság, szinte minden héten lehet eggyel találkozni, amelyek – egyelőre úgy tűnik – többnyire a bírósági eljárásban is megállják a helyüket. Kik, mikor számíthatnak rá, és mekkora lehet a büntetés?
Bizonyára minden vállalkozó emlékszik a klasszikus vagyonosodási vizsgálatokra, amelyek első tömeges elrendelésére (10 ezer tervezett vizsgálat) 2007-ben kerül sor. Az ezt követő években sok cégtulajdonosnak keserítette meg az életét és tette kérdésessé beruházásait. 2016. január 1-jétől megszűntek a klasszikus vagyonosodási vizsgálatok, és már csak büntetőügy esetén lehet azokat alkalmazni, amire túl sok példát nem lehetett látni.
Nemrégiben azonban új típusú vagyonosodási vizsgálatokat kezdett indítani az adóhatóság, amely egyelőre úgy tűnik, hogy többnyire meg is állja a helyét még a bírósági eljárásban is.
De mit is értünk új típusú „vagyongyarapodási” vizsgálatok alatt?
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyből megtudhatja, kiknek, mikor kell aggódniuk amiatt, hogy ők kerülnek a revizorok látókörébe, és hogyan lehet kivédeni a hátrányos eljárást.
A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (1)
Az adózónán ez a szakállas vicc az újdonság. Sebaj.
A valóságban persze mindig is volt ilyen típusú vagyonosodási vizsgálat.
https://index.hu/gazdasag/2014/03/12/egymilliardos_sarga_csekket_hozott_a_posta/
https://www.penzcentrum.hu/hitel/milliardos-sarga-csekket-kapott-istvan-elete-vegeig-torleszthet.1047850.html
http://rtl.hu/rtlklub/fokusz/ezer-evig-kell-torlesztenie
Az ilyen történetekben az a legjobb rész, amikor a készpénzben felvett céges pénzt a cég végülis elkölti. Aztán, hogy közben hogyan gyarapodott a magánszemély, az meg rejtély marad. A bíróságok ítélkezési gyakorlatával van a gond, bár erről a cikk egy árva szót se említ.