adozona.hu
Visszatért az Andersen: átrendeződés alatt a haza adó- és jogi tanácsadói piac
//adozona.hu/pr_cikkek/Ujra_BIG5_Magyarorszagra_is_visszatert_az_A_Q846DZ
Visszatért az Andersen: átrendeződés alatt a haza adó- és jogi tanácsadói piac
Az OrienTax Adótanácsadó Zrt. és a Szabó, Kelemen és Társai Ügyvédi Iroda július elejétől Andersen néven, közösen folytatják tevékenységüket. A két cég 2018 óta működik együtt az Andersen Global nemzetközi adó- és jogi tanácsadói cégcsoporttal, amelynek 2020 elején lettek teljes jogú tagjai. Magyarországgal egy időben összesen 11 európai országban hajtottak végre hasonló névváltást a csoport partnerei.
Az Andersen márkanév európai térnyerése hatalmas mérföldkő a globális cégcsoportnak, amelyet WTAS (Wealth and Tax Advisory Services USA) néven 23 volt Arthur Andersen adótanácsadó alapított még 2002-ben. A csoport, amely 2014-ben vette fel újra az Andersen nevet, akkor még mindössze két európai irodával rendelkezett. Az utóbbi évek dinamikus nemzetközi terjeszkedésének köszönhetően – tagvállalatai és együttműködő partnerei révén – csak Európában immár 50 helyszínen és 2000 munkatárssal, globálisan pedig 177 helyszínen és több mint 5000 munkatárssal van jelen a piacon.
A függetlenül működő és globális szakértői háttérrel rendelkező Andersen Magyarországon is vonzó üzleti alternatívát kínál a piacot uraló nagy nemzetközi tanácsadó cégek mellett.
Az Andersen Adótanácsadó Zrt. (korábban OrienTax) vezérigazgatója, Radnai Károly szerint régóta komoly igény mutatkozik egy ötödik nagy szereplő iránt a magyar tanácsadói piacon. „Az Andersen a piaci gyakorlattól eltérően úgy végez adó- és jogi tanácsadást, hogy közben nem kell a könyvvizsgálat miatti összeférhetetlenségi szabályokra tekintettel lennie. A visszajelzések alapján ügyfeleink és a tőzsdei cégek örömmel fogadják a lehetőséget, hogy egy olyan független tanácsadóval dolgozhatnak együtt, amely nemzetközi hátterére támaszkodva az elérhető legjobb szolgáltatásokat nyújtja számukra” – mondta Radnai Károly, aki karrierjét a 90-es években épp az Arthur Andersennél kezdte.
A Szabó, Kelemen és Társai Andersen Ügyvédi Iroda irodavezető partnere, Kelemen László úgy véli, a BIG4 mellett a magyar piacon jelenleg nincs ilyen szoros és ilyen méretű összefonódás adótanácsadó és ügyvédi iroda között. „A két cég együttesen már 90 munkatárssal, ezen belül mintegy 70 adó- és jogi szakértővel rendelkezik, ezzel egyértelműen felzárkózott a legnagyobbak mellé. Az Andersen stratégiája az, hogy globális lefedettséget nyújtva partnereik révén mindenhol elérhetővé tegye magas színvonalú jogi szolgáltatásaikat” – mondta Kelemen László.
Az alapításának 10 éves évfordulóját tavaly ősszel ünneplő Andersen Adótanácsadó Zrt. (OrienTax) piaci részesedése jelenleg közel 4 százalék az adótanácsadói piacon. „Az együttműködésre készülve az ügyvédi irodával már 2018 óta összehangoljuk tevékenységünket, ennek köszönhető, hogy közös ügyfeleink aránya mára meghaladta ügyfélportfóliónk 10 százalékát. Az Andersen Global nyújtotta nemzetközi háttérrel és a három partner együttműködésében rejlő szinergiákat kihasználva minden adott ahhoz, hogy rövid távon megduplázzuk piaci részesedésünket” – mondta Radnai Károly.