hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Négynapos munkahét: sikeres volt a próbaidőszak

  • MTI

A sikeres nyolchetes próbaidőszak után négynapos munkahétre áll át egy új-zélandi cég.

A Perpetual Guardian nevű alapkezelő, amely 240 embert foglalkoztat, abszolút sikernek nevezte a márciusban kezdődött próbaidőszakot a csökkentett idejű munkahétre, mondván növelte a termelékenységet és csökkentette az alkalmazottak stressz-szintjét.

A négynapos munkahét próbáját azzal a céllal vezették be, hogy az alkalmazottaknak több időt biztosítsanak a családjukra, és jobban összpontosítsanak az irodai munkára.

Az Aucklandi Egyetem kutatócsoportja pedig ez alatt azt vizsgálta, hogy miként hat a rövidebb munkaidő a dolgozókra.

Andrew Barnes, a cég vezetője a New Zealand Herald című napilapnak elmondta, hogy jelentősen javult a munkatársak munkához való hozzáállása és elégedettségük munkájukkal a próbaidőszak alatt. A munkatársak 78 százaléka vélte úgy, hogy sikerült összhangba hozni munkáját a magánéletével. Ez a mutató a próbaidőszak bevezetése előtt csupán 54 százalék volt.

Jarrod Haara, az Aucklandi Egyetem professzora közölte, hogy kutatásuk kimutatta, hogy a dolgozók elégedettsége a munkával és az élettel minden területen nőtt, a munkatársak jobban teljesítettek az irodában, és jobban is érezték magukat, mint a próbaidőszak előtt.

Az alkalmazottak stressz-szintje hét százalékkal csökkent, munkahelyi elkötelezettségük, motivációjuk is jelentősen nőtt. Általános elégedettségük az élettel szintén nőtt öt százalékkal.

A cég vezetése most azt tanulmányozza, hogy hogyan vezessék be hosszú távon a négynapos munkahetet.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink