adozona.hu
Mikor kötelező módosítani a munkaszerződést és mikor nem?
//adozona.hu/munkajog/Igy_modosithato_a_munkaszerzodes_2KEM7D
Mikor kötelező módosítani a munkaszerződést és mikor nem?
A minimálbér és a garantált bérminimum összege jogszabály rendelkezése folytán 2017. január 1-jétől növekedett. Kérdésként merülhet fel, hogy ezen változások miatt kell-e módosítani a munkaszerződést.
Módosítási ajánlatot mindkét fél tehet, azonban annak elutasítása nem szolgálhat felmondási indokként, elfogadott módosítás hiányában a munkaszerződés változatlan tartalommal marad fenn.
Az előfordulhat, hogy a munkáltató nem tudja az eredeti munkaszerződésnek megfelelő feltételek mellett foglalkoztatni a munkavállalót, és a felmondás közlése előtt egy módosítási ajánlattal (pl. munkakör, munkahely) igyekszik elkerülni a jogviszony megszüntetését, azonban ebben az esetben sem képezheti a felmondás indokát a módosítási ajánlat elutasítása.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, hogy megtudja, kell-e módosítani a munkaszerződést béremelés esetén, illetve, hogy melyek azok az esetek, amikor a munkáltatónak ajánlatot kell tennie a munkaszerződés módosítására!
A teljes cikkhez előfizetőink és az oldalunkon próbaregisztrálók (korlátozott ideig) férnek hozzá, ha email-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Hozzászólások (0)