26 találat a(z) zárt végű lízing cimkére
Háziorvos – OEP-finanszírozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egészségügyi szolgáltató kft. főtevékenysége (kb. a bevétel 85-90%-ban) a háziorvosi szolgáltatás – MEP finanszírozással –, további tevékenysége neurológiai magánrendelés, illetve kórházban vállalkozói szerződéssel (számláz a kórháznak) reumatológiai rendelés. Ez a kft. most egy személygépkocsit vásárolt zárt végű lízing keretében. A cégautóadót megfizeti. A cégnek egy bankszámlája van, így a pénzforgalomban nincs elkülönülve az OEP-finanszírozott és a mindkettőt érintő kiadás. Kérdésem arra irányul, hogy az autóhoz kapcsolódóan felmerülő költségek elszámolásához kell-e bármilyen nyilvántartást vezetni az OEP-finanszírozás miatt? Jelenleg az el nem különíthető költségeket év végén az árbevétel arányában szoktuk külön 5-ös számlára átvezetni (ami a háziorvosi tevékenységen kívülre esik). Egy esetleges OEP-ellenőrzéshez elfogadható-e ez, illetve milyen előírás van ennek a szabályos elkülönítésére? A cég jóváhagyott osztalékának kifizetése sem ütközik akadályba az OEP szempontjából? Köszönettel: H. B.
Zárt végű lízing áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Zárt végű pénzügyi lízing szerződés alapján mezőgazdasági gépet vásároltunk. Az áfás számlát a lízing cég - bank - állította ki. Kérdésünk: levonható-e az áfa a bank számlája alapján? A számlán a bank áfakódja 2-es helyett 4-es. Előre is köszönettel.
Személygépkocsi – zárt végű lízing
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alkalmazottak (18 fő) vidékről történő szállítása érdekében vett személygépkocsit a vállalkozó zárt végű pénzügyi lízing keretén belül. A cég építőipari tevékenységet végez. Mindig más helyen dolgoznak, ezért volt szükség a személyautóra. Az autót kizárólag erre a célra használják. Kérdésem, hogy a gépkocsi, illetve az üzemanyag áfája levonható-e? A cégautóadó-fizetési kötelezettséggel a cég tisztában van.
Egyéni vállalkozónál tehergépkocsi zárt végű lízingje és az értékcsökkenés
Kérdés
Kérem közölni, hogy az egyéni vállalkozó a vállalkozásban vállalkozási célra használt 2015. szeptemberben zárt végű lízingelt tehergépkocsi után költségként elszámolhatja az értékcsökkenést? Ha nem, miért nem? NAV ellenőrzés nem fogadta el, szja hiányt állapított meg. Köszönettel Négyökrűné..
Zárt végű lízinggel beszerzett tárgyi eszköz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. zártvégű lízingszerződés keretében teherautót vásárolt. A vonatkozó jogszabály szerint a teherautó a szerződés megkötésével egyidejűleg a lízingbevevő tulajdonába kerül, értékcsökkenését is a kft. számolja el. Kérdésem, hogy az új tárgyi eszköz bekerülési értéke a Tao. törvény 7. § zs) pontja szerint adóalap-csökkentőként elszámolható-e?
Nyílt végű lízing – személygépkocsi
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem egy előzőleg Ön által megválaszolt kérdéshez kapcsolódik. http://adozona.hu/kerdesek/2016_10_25_Nyilt_vegu_penzugyi_lizing_fba Cégünk nyílt végű lízinggel vásárol személygépkocsit, amelyet azonnal bérbe is ad. A nyílt végű lízing esetében, ha az első részlet a vételár 40 százaléka, az a NAV szempontjából magasnak tekintendő? Ha átminősítik zárt végű lízinggé, de a cég – kizárólag áfásan – bérbeadásra hasznosítja a gépkocsit, akkor ebben az esetben is teljes egészében levonható az áfa? A bérleti díj meghaladja a havi lízingdíj (kb. 1%) összegét. Megtehetjük-e azt, hogy az első lízingdíj (40%) az első bérleti díjjal egyező összegű? Jobb vagy rosszabb a NAV megítélése ebben az esetben? Válaszát köszönöm.
Kamatkedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy középvállalkozásnak minősülő kft. 1. lízingcégtől nyílt végű, zárt végű visszlízing szerződéseket kötött tárgyi eszközre. A lízingcég havonta küldi a számlákat, melyben van tőke- és kamatrész is. A kérdésem, hogy mindhárom esetben élhet-e a cég a társaságiadó-törvény szerinti kamatkedvezménnyel? Illetve, hogy ezt melyik évben lehet érvényesíteni, mert az aktiválás már 2015-ben megtörtént. Ha már 2015-ben lehetett volna (de nem történt meg), akkor igénybe lehet-e venni a kedvezményt a 2016-os évről szóló adóbevallásban, vagy csak önellenőrzés formájában a 2015-ös évre? 2. egy személygépkocsit is nyílt végű lízing keretében szerezne be idén a cég. A kérdésem ugyanaz, mint a régebben fennálló lízingek esetében. A kamatkedvezményt, ha jól tudom, a társasági adóból lehet levonni, nem pedig az adóalapból. Kérem, ismertessék a fenti feltételeket és a tövényi hivatkozásokat is!
Áfa-visszaigénylés zárt végű lizingben egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Árufuvarozó, havi áfás, szja törvény szerinti egyéni vállalkozó zárt végű lízingszerződéssel tehergépkocsit vásárolt. A tehergépkocsi áfáját be lehet-e állítani levonható áfaként? Köszönettel: Csilla
Illetékkérdések ingatlanok lízingje esetén: itt vannak a válaszok
Cikk
Az ingatlanok használati jogának megszerzése gyakran történik pénzügyi lízing keretében. Tapasztalatok szerint ugyanakkor a vállalkozások sokszor nincsenek tisztában ezen atipikus szerződéssel kapcsolatos illetékfizetési kötelezettség speciális eseteivel. Cikkünkben részletesen bemutatjuk az illetékfizetés ingatlanlízinghez kapcsolódó egyes eseteit, annak érdekében, hogy a gazdálkodók körültekintő adótervezést végezhessenek a gazdasági tevékenységük körébe bevonandó ingatlan finanszírozási módjának megválasztása előtt.
Személygépkocsi bérbeadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő komplex kérdésem lenne: Egy magánszemély személygépkocsit lízingel (zárt végű). Szeretné bérbeadni egy cégnek. A következőket gondolom ezzel kapcsolatban, és nem tudom, hogy helyesen-e: 1./ bérbe adható a személygépkocsi, mert ez nem bérlet, hanem részletre vétel, 2./ adószámot kell kiváltani, 3./ a cég, mint kifizető, a magánszemély költségnyilatkozata alapján 16 százalék szja-t és 27 százalék ehót von le a bérleti díjból, 4./ a magánszemélynek cégautóadó-fizetési és -bevallási kötelezettsége van, mivel a cég költséget számol el a személygépkocsi után, amiről a nyilatkozatot megteszi, 5./ önálló tevékenységből származó jövedelemként kell bevallani a magánszemélynek jövő év májusáig. Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel: Léderer Györgyné
Áfa: hogyan juthat kedvezőbb kiutalási határidőhöz? - tanácsok
Szakértői Kommentár
Az áfa-kiutalási rendszer idei módosításának helyes értelmezéséhez és az adózó számára megfelelő alkalmazásához nyújtunk segítséget néhány praktikus tanácsot. Lesznek azonban olyanok, akik így sem járhatnak jól.