31 találat a(z) versenytilalmi megállapodás cimkére

Versenytilalmi megállapodás díjazásának járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2018. 09.28. napján megegyezett munkavállójával a munkaviszony 2018. 09. 30. napjával történő megszüntetéséről. A megegyezés részeként a társaság volt munkavállaló részére 8 napon belül a Ptk. szerinti versenytilalmi díjat fizet. A megállapodás még a munkaviszony fennállása alatt történt, de a kifizetésre már csak a megszűnést követően került sor. Bizonytalanok vagyunk annak megítélésében, hogy a kifizetésből kell-e a foglalkoztatónak járulékokat vonni, avagy egyéb jövedelemként kezelendő, és ezért csak szja-s? Tekintettel arra, hogy a munkaviszony 2018. 09. 30. napjával megszűnik, a X. hóban kifizetett díjtételt a IX. vagy X. havi 1808 adóbevallásba kell beállítani? (Magát a IX. havi bért is csak X. hóban utalja el a társaság, együtt a versenytilalmi díjjal.) Segítségüket előre is megköszönve: Kozma Zsolt

Munkavállaló marasztalása Kérdés

Tisztelt Szakértő, azzal kapcsolatban kérném segítségét, hogy milyen törvény szerinti módon van arra lehetőség, hogy a munkavállalókat a munkaviszony megtartására bírjuk? A gond az, hogy kitanulják a szakmát, majd egy jobb bérezés reményében továbbállnak, amivel lényegében cégünk károsodik. Felmerült a felmondási idő növelése illetve a versenytilalmi nyilatkozat. Ezekkel kapcsolatosan kérném szíves állásfoglalásukat.

Ezért érdemes versenytilalmi megállapodást kötni Cikk

A dolgozók munkájuk ellátása során gyakran juthatnak a munkáltató működéséhez kapcsolódó olyan ismeretek birtokába, melyeket a munkaviszony megszűnését követően kamatoztathatnak. Ezzel pedig akár előnyös helyzetbe is juttathatják új foglalkoztatójukat. Mivel a munkáltatók ezzel tisztában vannak és érdekük a konkurencia csökkentése, egyre gyakrabban kötnek versenytilalmi megállapodást.

Felmondtak a jogtanácsosnak. Rosszul tették Cikk

Ha a felek nem az írásba foglalt munkaszerződésben rögzítik, de egyező akarattal szóban megállapodnak abban, hogy a munkavállaló a jogviszony fennállása alatt más cégnek meghatározott tevékenységet nem fejt ki a munkáltató által a munkaviszony megszüntetésekor fizetendő ellenérték fejében, úgy annak ellenére, hogy ez nem minősül versenytilalmi megállapodásnak, a munkáltatót a feltételek megvalósulása esetén fizetési kötelezettség terheli – mondta ki a Kúria.

Versenytilalmi díj számfejtése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vezető munkatársainkkal versenytilalmi szerződést kötöttünk. A versenytilalmi díj havonta a bérrel együtt kerül számfejtésre a munkaviszony alatt. Kérdésem, hogy a versenytilalmi díjat hogyan kell számfejteni: úgy mint pótlékot és része lesz-e a távolléti díjnak? Tisztelettel: Krisztiánné

Mi a megfelelő ellenérték? – A versenytilalmi megállapodásról Cikk

A versenytilalmi megállapodást a törvény egyetlen rövid szakaszban rendezi, a részleteket a munkaügyi bíróságok gyakorlata alakította, alakítja. Cikkünk több kérdésre keresi a választ: mi minősül megfelelő ellenértéknek? Ki tekinthető versenytársnak? Ha a munkavállaló megsérti vállalt kötelezettségét, milyen összegű ellenértéket köteles visszafizetni?

Versenytilalmi megállapodás járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy ha a munkavállalónak versenytilalom jogcímen fizetünk juttatást, az nem minősül munkabérnek, így járulékmentes? Milyen járulékfizetés vonatkozik a versenytilalmi megállapodásra? Válaszát előre is köszönöm!

Üzleti titok kiadása miatti kártérítésről döntött a Kúria Cikk

Megvált vezető beosztású a versenytilalmi megállapodást megszegő munkavállalójától a munkáltató. A kiszabott kártérítés miatt a Kúriáig jutott az ügy.

Versenytilalmi díjazás adózása Kérdés

Kedves Szakértő! Ellentmondásos szakcikkeket találok azzal kapcsolatban, hogy a munkavállalónak munkabér kiegészítéseként, havi részletekben adott versenytilalmi díjnak milyen adó- és járulékvonzata van. Kérem, írja meg, hogy ha az nem a munkaviszony végén, egy összegben kerül kifezetésre, hanem annak ideje alatt, akkor milyen adó- és járulék terheli. Itt található két egymásnak ellentmondó írás: http://www.munkajog.hu/rovatok/munkaber/munkabernek-tunhet-de-nem-az https://www.nav.gov.hu/nav/ado/egyebkot/Versenytilalmi_megall20141010.html Köszönettel:.

Megköthetik a könyvelő kezét, ha így szerződik a munkáltatójával Cikk

Kikötheti-e a munkáltató, hogy, ha távozik a cégtől például a könyvelő alkalmazott, akkor nem viheti el magával az ügyfeleket? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Titoktartási szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát. Társaságunk köthet-e titoktartási szerződést (nem versenytilalmi megállapodást) a munkavállalóval az alábbiak szerint: munkaszerződésbe foglalnánk a titoktartási megállapodást, aminek időtartama a munkaviszony megszűnését követő egy évig állna fenn. Továbbá a megállapodott alapbér magába foglalná ennek az összegét (ha lehet). Lehet-e ilyen módon titoktartási megállapodást kötni a munkavállalóval? Továbbá kérem szíves tájékoztatását a titoktartási megállapodás és a versenytilalmi megállapodás közötti különbségről. Köszönettel várom szíves válaszát.

Versenytilalmi megállapodástól történő munkáltatói elállás: lehet vagy sem? Cikk

A munkáltató – bizonyos korlátok között – akkor is elállhat a versenytilalmi megállapodástól egyoldalú nyilatkozattal, ha az elállás jogát a felek a megállapodásban nem kötötték ki kifejezetten, áll a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság egyik közelmúltban hozott ítéletében. A verdikt egyben azt is jelenthet, hogy a bíróságok egyre inkább figyelembe veszik, hogy a versenytilalmi megállapodás elsősorban a munkáltató jogos gazdasági érdekei védelme érdekében jön létre, magyarázza a KCG Partners Ügyvédi Társulás.

Adó és tb a munkaviszony megszűnése utáni bérekre, juttatásokra Cikk

2014. szeptember 1-jén a hirdették ki a jövedelem és a vagyon adóztatásáról szóló OECD Modellegyezmény Kommentárjának legújabb kiegészítését. A szöveg többek között pontosítja a munkaviszony megszűnését követő kifizetések nemzetközi adójogi kezelését – írja a LeitnerLeitner szakmai blogjában Siklós Márta–Elek Diána szerzőpáros.

Versenytilalmi megállapodás fejében juttatott jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló munkaviszonya megszűnt 2013. 11. 01-jével. Versenytilalmi megállapodás (klauzula) értelmében egy éven keresztül havi 38 000 forint juttatást kap (a megállapodás betartásának ellentételezéseként). Kérdésem, hogy ez milyen juttatásnak minősül, milyen járulékokat kell utána fizetni, és be kell-e jelenteni a T1041 nyomtatványon, mint biztosítotti jogviszonyt, ha igen, akkor milyen jogcímen? Válaszát előre is nagyon köszönöm. Üdvözlettel: Fazekas Péter

A versenytilalmi megállapodás buktatói Cikk

A versenytilalmi megállapodás megkötése a munkavállaló részére veszélyeket is hordoz, a megkötés előtt tisztázni kell , hogy nincs-e értelmezési probléma a felek között.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Házhoz járó kozmetikus – iparűzési adó

Szipszer Tamás

adószakértő

Könyvvizsgáló megválasztása 2.

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink