31 találat a(z) védőital cimkére
Adómentesen adható védőeszköz, munkaruha, iskolai képzés Cikk
A munkáltató vagy éppen bármely (például megbízási) jogviszonyban a foglalkoztató számos juttatást adhat adókötelezettség keletkezése nélkül a munkavállalói, a tevékenységében közreműködő magánszemélyek részére. Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Hideg napok: mi számít kötelező és adómentes védőitalnak? Cikk
Az időjárás-előrejelzések szerint – átmeneti enyhülést követően – még hetekig kemény hidegre kell számítani, így a munkáltatóknak a szabadtéri munkahelyeken dolgozók számára folyamatosan gondoskodniuk kell megfelelő téli munkaruha, védőital juttatásáról. Cikkünkben emlékeztetünk e juttatásokra vonatkozó adózási tudnivalókra.
Borzasztó hideg jön! Fokozottan óvni kell a munkavállalókat Cikk
Fokozottan jelentkezhetnek a munkavégzés egészségi és biztonsági kockázatai a tartósan hidegben folytatott munkavégzés esetén. A Nemzetgazdasági Minisztérium Munkafelügyeleti Főosztálya a munkavállalók védelme érdekében szükséges megelőző intézkedések megtételére hívja fel a munkáltatók figyelmét.
Védőital juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Irodában a cég hideg-melegvizes ballonos ásványvizet tart, melyből az irodai dolgozók szabadon fogyaszthatnak. Télen-nyáron adó- és járulékmentesen juttatható-e ez a dolgozóknak, vagy mennyi adót kell utána fizetni? Kérem, ne írják le a védőital-juttatás feltételeit (24 °C hőmérséklet stb.), mivel ezt már többször is olvastuk, hanem egyértelmű választ kérnénk, hogy egy irodában télen-nyáron adható-e adómentesen ballonos ásványvíz a dolgozók részére? Az irodai hőmérsékletet már utólag senki sem tudja megmondani...
Védőital Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég hidegkonyhai ételeket gyártó csarnokában a dolgozóknak az ivóvíz fogyasztása ballonos vízgépekkel van megoldva. Az élelmiszergyártás miatt nagyon szigorúak az előrások, így az alkalmazottak saját ételt és italt nem vihetnek be az üzembe, a csapvizet csak mosogatásra használhatják, abból nem ihatnak (fogyasztásra alkalmas a víz). Az ásványvíz védőitalként elszámolható és ennek megfelelőlen adómentesen adható? Az ehhez kapcsolódó egyéb költségek, vízgép, ballon díja is adómentesen elszámolhatók? Köszönöm Pötörke Gyuláné
Inni, inni és inni. Az adószabályok is pártolják Cikk
A kánikulai hőségben a munkavállalóknak védőitalt kell biztosítani, ha a zárttéri és szabadtéri munkahelyi hőmérséklet a 24 °C korrigált effektív hőmérsékletet meghaladja – írja honlapján a NAV.
Kánikulai adómentességek itt – szabályok és határok Cikk
Tombol a hőség, csorog a veríték. Ki sem találná, mi mindennel lehet ezt adómentesen enyhíteni. Csak az ésszerűsség határait kell betartani, no meg a szabályokat.
Ásványvíz áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lenti témában kérnénk a segítségüket: Egy cég telephelyén nem fogyasztható a vezetékes ivóvíz, ezért a cég ballonos vizet biztosít a munkavállalóinak. Ez esetben levonhatható a ballonos víz áfája vagy sem? Köszönjük a segítséget! Pósalaki Georgina - Dejmark Kft.
Betegségmegelőzésre védőital Kérdés
Tisztelt Szakértő! Óvodában a dolgozóknak betegségmegelőzés céljából szárított gyümölcsporból készült védőitalt adnának. A számla megnevezése: gyümölcsporok. Kérdésem, hogy ez adómentesen adható, vagy utána szja-, ehofizetési kötelezettség van? Válaszát előre is köszönöm!
Védőital Kérdés
Tisztelt Szakértő Boltjainkban dolgozó munkatársaink – ha nincs meghíbásodás – 22 Celsius fokra beállított, klímával hűtött eladótérben dolgoznak. Kérdésem, ha a kinti nagy meleg – 30 Celsius fok – miatt védőitalként ásványvizet kapnak, ez természetbeni juttatásnak minősül vagy védőitalnak? Válaszát előre is köszönöm: Üdv. Andrea
Védőital elszámolása Kérdés
Építőipari cég az alkalmazottainak palackos, illetve ballonos vizet biztosít a munkavégzés során a munkavédelmi előírások szerint. Egy számviteli rendezvényen ugyanakkor elhangzott egy olyan mondat, hogy csak akkor lehet elszámolni adómentesen a költségeket, hogyha a helyszíneken nincs biztosítva az iható vezetékes folyóvíz. Mivel az építőipari anyagok beépítéséhez szükség van vízre, ezért ez a fajta víz (minőségtől függetlenül ) általában mindenhol előfordul. A kérdés az, hogy van-e adózási vonzata a védőitalnak?
Védőitalt ad dolgozóinak? Ezt kell tudni az adózásról Cikk
Vissza lehet-e igényelni az védőital áfáját, s milyen adókötelezettsége keletkezik a munkáltatóknak a juttatás után? – tudakolta olvasónk. Siklós Márta, a LeitnerLeitner adótanácsadó és könyvvizsgáló partnere válaszolt.
Védőital adókötelezettsége Kérdés
Parkgondozóinknak a nagy melegben ásványvizet vásároltunk, mint védőitalt. Ez adójogilag melyik kategóriába tartozik? Kell-e utána szja-t és ehót fizetni? Az áfát vissza lehet-e igényelni? A védőitalt számvitelileg melyik főkönyvi számlán kell könyvelni?
Arányosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó saját gépkocsival intézi a vállalkozása és a magán ügyeit. Fizeti a gépjárműadót, így jogosult tételes költségelszámolásra, a vállalkozási és a magánutak arányában. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az arányosítás meddig terjed visszamenőleg, illetve mikor kezdődik? Például 2014. 01.01-től fizeti a gépjárműadót, januárban 80, februárban 70, márciusban 80 százalékban vállalkozási ügyekben használta a gépkocsiját. Áprilisban 100 000 Ft javítási költség merült fel a gépkocsin. A gépkocsiban január 1-jén 250 000 km volt. Hogyan kell arányosítva elszámolni a felmerült költséget? Még egy kérdésem lenne: a nyári hónapokban a saját dolgozóknak adott ásványvíz, tea, ballonos víz költségként adómentesen adható-e, mint például védőital? Az áfa ebben az esetben visszaigényelhető-e? Válaszát előre is köszönöm. András
Védőital áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk útfelújításokban alvállalkozóként vesz részt. A nyári melegben a munkaterületen dolgozó munkatársainknak többek között a 4/2002. SzCsM-EüM rendeletben foglaltak szerinti védőital gyanánt ivóvizet - szikvizet - biztosítunk. A dolgozóknak nyújtott ital minősége megfelel a rendeletben foglalt feltételeknek, tehát annak mint egyes meghatározott juttatásként - vagy bármely más címen - való adózása még kérdésként sem merült fel cégünknél. A kérdésem arra irányul, hogy a védőital beszerzésére - annak mennyiségére való tekintettel a szódavizet egy beszállítónktól vesszük, amely helyszínre is szállítja azt - jutó áfatartalma levonható-e? Köszönettel