87 találat a(z) tevékenységi kör cimkére
Internetes munka és dropshipping munka adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem két típusú internetes bevételnek az adózásairól szól. Az egyik a a grafikus munkáim által befolyt jövedelem. Logókat, könyvborítókat tervezek, és szeretnék csinálni egy weboldalt, ahol a szolgáltatásomat árulom. Ehhez nem kell kiváltanom a vállalkozói igazolványt, vagy igen? Mennyit, és hogyan kellene adóznom utána? Számlát kell adnom utánuk? És mi van abban az esetben, ha nagyobb internetes platformokon keresztül dolgozom (Fiver, oDesk) klienseknek a világ minden tájáról? Ezeket is ugyanúgy kell adóznom? Ezek egyszeri megbízásos munkák, de jövedelmem folyamatosan van belőlük, szóval gondolom ez üzletszerű tevékenységnek számít. A másik típusú bevétel a dropshipping kereskedelem lenne. Ez úgy működik, hogy felveszem külföldi gyárakkal a kapcsolatot, az ő termékeiket hirdetem, és adom el a vásárlóknak különböző oldalakon, például az Ebayen. Viszont az árut nem én postázom, hanem a gyár postázza a vásárlóknak, akiket én vonzok nekik a címükkel együtt. Az árrés viszont engem illet, és ebből van a jövedelmem. A gyártól én kapok számlát, ami szükséges a bevalláshoz, és én is tudnék kiállítani angol nyelvűt (bár a vevőhöz való eljutása nem tudom, hogyan oldható meg.) Ehhez már mindenképp szükséges lenne a vállalkozás gondolom, de milyen tevékenységi körben? (Internetes csomagküldő szolgálat?) Ezt a tevékenységet hogyan kell adózni? Miket kellene esetleg még tudnom a külföldre való eladásokkal kapcsolatban? Köszönöm!
Ezt is tudni kell az áfalevonásról: könnyen elcsúszhat a vétlen fél is
Cikk
Élhet-e egy vállalkozás az áfalevonási jogával olyan számla esetén, amely olyan tevékenységről szól, amiről a kibocsátó nem állíthatott volna ki számlát, mivel az nem szerepel a tevékenységei között? – tudakolta olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Kft. vezérigazgatója válaszolt.
Tevékenységi körtől eltérő gazdasági tevékenység folytatása
Kérdés
Tisztelt Hölgyem /Uram! Kérdésem, hogy mi a tapasztalat, és az adóhivatal hogyan minősíti azon gazdasági eseményeket, amikor egy gazdasági társaság 1) olyan számlát fogad be, 2) vagy olyan tevékenységet folytat, és erről állít ki számlát, amelyre a számla kiállítójának tevékenységi köre alapján nem „jogosult”? Például meghatározott termék értékesítése egy kereskedelemmel nem foglalkozó cégnél, vagy ingatlan bérbeadás egy kereskedő cégnél, stb. További kérdésem, hogy mely időponttól nem szükséges a tevékenységi kör miatt a társasági szerződés módosítása? Közreműködését előre is köszönöm.
Utazásszervezés?
Kérdés
Egy nonprofit kft. egyszeri megbízást kapott a tulajdonos egyetemétől, hogy az egyetemen előadást tartó külföldi professzorokat Magyarországra utaztassa, és a szállásukat is biztosítsa. Ebbe a feladatba beletartozik a professzorok repülőjegye, belföldi utazási költsége, a szállásköltségük, valamint a komplett szervezési folyamatnak a lebonyolítása, például telefonálások külföldre, faxok levelek küldése, valamint az ezzel foglalkozó dolgozó bére és járulékai. Első kérdésünk, hogy ez a tevékenység beletartozik-e az utazásszervezés tevékenységi körbe? Ez a tevékenységi kör nem szerepel jelenleg a kft. adóhatósághoz bejelentett tekékenységi körei között. Második kérdés, hogy hogyan kell leszámlázni ezt a munkát az egyetem felé, mivel a repülőjegy 0 százalékos, a szállás pedig 18 százalékos áfás, maga a munka elvégzése (szervezés) az általános szabályok szerint adózna. Válaszukat köszönettel várjuk.
Fémkereskedelem, plusz új tevékenységi kör – törzstőke
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy fémkereskedelmi tevékenységhez milyen engedélyek szükségesek, milyen különleges szabályozások vonatkoznak erre? Továbbá, ha új tevékenységi körként veszi fel a kft., abban az esetben is szükséges a kötelező törzstőkeemelés? Köszönöm válaszát.
Közvetített szolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mikor egy cég közvetített szolgáltatást számláz, akkor a tevékenységi körében kell hogy szerepeljen az a tevékenységi kör? Ha engedélyhez, vagy szakképesítéshez kötött az a tevékenység, akkor nem okoz gondot, hogy ő ezekkel nem rendelkezik?
Be nem jelentett tevékenység végzése
Kérdés
Egy kft olyan termék értékesítésről állított ki számlát, aminek a TEÁOR-kódja nem szerepel sem a cégbírósági anyagában, sem pedig a NAV-hoz nem lett bejelentve. A termékértékesítéshez kapcsolódó adófizetési kötelezettsége nyilván fennáll a számlát kibocsátó kft-nek. A kérdésem, hogy a számlát befogadó cég jogosult-e az áfát visszaigényelni a számla alapján? NAV-ellenőrzés során keletkezhet-e ebből bármilyen hátránya, bírságolhatják-e? Kell-e vizsgálni a számlabefogadónak, hogy a számlakiállító bejelentette-e az általa végzett tevékenységet? A számlakibocsátó a tevékenység be nem jelentése miatt mulasztási bírsággal sújtható az adóhatóság részéről, vagy más szankcióra is számíthat?
Tevékenységi kör modósítás
Kérdés
Egy társaság tevékenységi körét szeretné modósítani. Cégbíróságon be kell-e jelentenie vagy csak elég a Nav-hoz?
Tevékenyésgi kör
Kérdés
Egy végelszámolás alatt lévő kft módosíthatja-e a tevékenységi körét és számlázhat-e?
Saját írás kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő!Tudna-e nekem abban segíteni, hogy készítettem magamnak egy összefoglalást egy szakmai adózási témában, de szeretném másoknak is elérhetővé tenni. kb 20 oldalas e-jegyzet lett belőle. Értékesíthetem-e én saját honlapomon, ha igen milyen teaor szám alatt? Találtam néhányat, de nem tudom melyik a jó erre (900302, 7490119).Tisztelettel köszönöm válaszát.
Cégbejegyzés márciustól: több adat, több irat
Cikk
A cégeknek csak induláskor kell megadniuk a tevékenységi köreiket a cégbíróságnak, a módosításokról az adóhatóság értesíti a cégbíróságot, továbbá megszűnik a kiemelkedően közhasznú jogállás - egyebek mellett ezeket tartalmazza a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium rendelettervezete, amely a kormány honlapján jelent meg, és a végleges változat március első napján lép hatályba.
Tevékenyésgi kör bővítése: hol, milyen nyomtatványon?
Cikk
Mit kell tenni, ha valaki cége tevékenységi körét szeretné bővíteni? Olvasónk kérdésére Kathi Krisztina, az Adózóna cégjogásza válaszol.