81 találat a(z) tevékenységi kör cimkére
Tevékenységi kör és tényleges tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a közreműködését. Folytathat-e egy gazdasági társaság (kft.) olyan tevékenységet, amely a cégjegyzékben meghatározott tevékenységi körében nem szerepel (például mezőgazdasági tevékenységet folytat, a számla szerinti tevékenység elektronikai cikkek árusítása)? Az üzleti partnert érheti-e ezzel kapcsolatban bármilyen hátrány – például revízió esetében –, ha a szolgáltatás megvalósul (a példa szerint az eszközök leszállításra kerülnek) és a számla alapján az ellenérték kifizetésre került? Köszönöm a közreműködést!
Szolgáltatást végző egyéni vállalkozó és a kereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét. Nyílászárókat (főként ablak) ki-, beszerelő egyéni vállalkozónak lenne lehetősége az ablakok kedvezményes árú megvásárlására. Így a vevőinek már nemcsak szolgáltatna (nyílászárók cseréje/beállítása), hanem a gyártó cégtől megvásárolt ablakot továbbértékesítené nekik (gyakorlatilag anyag plusz munkadíj szerepelne ezután az általa kiállított számlákon). A kérdésem az lenne, hogy kell-e erre irányuló kereskedelmi tevékenységgel bővíteni az eddig csak szolgáltatás jellegű tevékenységi körét, vagy ez ebben a formában belefér a nyílászárócserés tevékenységébe? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel!
Agrár szövetkezet Kérdés
Van egy szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó szövetkezet, mely ezidáig csak növénytermesztéssel és növénytermesztéshez kapcsolódó szolgáltatásnyújtással foglalkozott. Kérdésem, hogy ez a szövetkezet vehet-e fel teljesen más tevékenységet pl. masszázs vagy ez kizáró ok ennél a vállalkozási formánál. (Az egyik tag felesége szeretne ezzel a tevéknyeséggel foglalkozni.)
Családi gazdálkodó és kft. kapcsolata Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretném megkérdezni, hogy egy családi gazdálkodó alapíthat-e egy egyszemélyes kft.-t, amelynek ugyanúgy mezőgazdasági növénytermesztés a fő tevékenységi köre?
Ingatlanértékesítés adókötelessé tétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy cégünk egyszeri ingatlanértékesítést szeretne végezni, adókötelesen. A tevékenység nem szerepel a tevékenységi köre között. Megteheti-e, hogy az ingatlanértékesítés tevékenység felvétele nélkül, egy ingatlan értékesítési ügyre kéri az adókötelessé tételt? Pénzügyi vállalkozásról van szó, és ebben az esetben a Htv. tiltja ennek a tevékenységnek a felvételét. Segítségét előre is köszönöm
Online pénztárgépről, néhány kérdés, röviden Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves válaszait az alábbi kérdésekre, előre is megköszönve azokat. 1. Ha valaki online pénztárgép használatára kötelezett (olyan tevékenységet végez), rendelkeznie kell (meg kell vásárolnia) online pénztárgéppel, abban az esetben, ha minden értékesítéséről számlát bocsát ki, vagy ez mentesítési oknak minősül? 2. Be kell-e jelenteni a NAV felé, ha valaki számlát akar kibocsátani online pénztárgépes nyugta helyett? Ha igen, akkor milyen nyomtatványon, és milyen határidővel? 3. A 2. pontban említett számlákról kell-e adatokat szolgáltatni a vállalkozónak a NAV felé? Ha igen, akkor milyen nyomtatványon, milyen gyakorisággal, milyen határidővel kell ezt megtennie? 4. Akkor is kell adatot szolgáltatni a számlákról a NAV felé, ha ezeknek a számláknak a pénzügyi rendezése átutalással történik, és nem készpénzzel? 5. Ha egy cég (vagy egyéni vállalkozó) tevékenységi körében szerepel online pénztárgép használatára kötelezett tevékenység is, de abból nem származik bevétele az adóévben (nem végzi ténylegesen a tevékenységet), akkor kell-e rendelkeznie online pénztárgéppel? 6. Van-e lehetősége a vevőnek arra, hogy számla helyett nyugtát kérjen a fenti paraméterekkel rendelkező cégtől? Ha igen, akkor a cégnek vásárolnia kell először online pénztárgépet, és csak utána szolgálhatja ki a vevőt, vagy nem vesz pénztárgépet, és nem szolgálja ki a vevőt? Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Katás egyéni vállalkozó tevékenységi köre II. Kérdés
Tisztelt Szipszer Tamás! A bevétel több mint 50 százaléka nem a virágkötészeti tevékenységből származik. Ekkor is figyelembe kell venni a munkaviszonyra vonatkozó feltételeket? Köszönöm.
Katás egyéni vállalkozó tevékenységi köre Kérdés
Tisztelt Szipszei Tamás! Köszönöm válaszát. A virágboltba besegítő katás egyéni vállalkozó tevékenységi kör választáshoz, elsősorban virágcsokrok, koszorúk, virágláda beültetések a tevékenység, de ha a tulajdonosnak el kell mennie, akkor az értékesítést is el kell végezni. Tevékenységi körrel kapcsolatos még a további kérdés. Ajándéktárgy készítése: rongybaba, illatpárnák, textil táskák készítése és értékesítése vásárokon, illetve viszonteladóknak. Milyen tevékenységi köröket kell választani. Mi a különbség, ha csak viszonteladóknak értékesítünk? Köszönettel
Telekértékesítés bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. (áfa körbe tartozik) telket vásárolt meg adásvételi szerződéssel (magánszemélytől). Most el szeretné adni. Be kell-e jelenti cégbíróságon az ingatlan-, telekértékesítést a tevékenységi körébe? Áfásan kell-e a számlát kiállítani? Az áfakörválasztást be kell-e jelenteni erre a tevékenységre tekintettel?
Internetes munka és dropshipping munka adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem két típusú internetes bevételnek az adózásairól szól. Az egyik a a grafikus munkáim által befolyt jövedelem. Logókat, könyvborítókat tervezek, és szeretnék csinálni egy weboldalt, ahol a szolgáltatásomat árulom. Ehhez nem kell kiváltanom a vállalkozói igazolványt, vagy igen? Mennyit, és hogyan kellene adóznom utána? Számlát kell adnom utánuk? És mi van abban az esetben, ha nagyobb internetes platformokon keresztül dolgozom (Fiver, oDesk) klienseknek a világ minden tájáról? Ezeket is ugyanúgy kell adóznom? Ezek egyszeri megbízásos munkák, de jövedelmem folyamatosan van belőlük, szóval gondolom ez üzletszerű tevékenységnek számít. A másik típusú bevétel a dropshipping kereskedelem lenne. Ez úgy működik, hogy felveszem külföldi gyárakkal a kapcsolatot, az ő termékeiket hirdetem, és adom el a vásárlóknak különböző oldalakon, például az Ebayen. Viszont az árut nem én postázom, hanem a gyár postázza a vásárlóknak, akiket én vonzok nekik a címükkel együtt. Az árrés viszont engem illet, és ebből van a jövedelmem. A gyártól én kapok számlát, ami szükséges a bevalláshoz, és én is tudnék kiállítani angol nyelvűt (bár a vevőhöz való eljutása nem tudom, hogyan oldható meg.) Ehhez már mindenképp szükséges lenne a vállalkozás gondolom, de milyen tevékenységi körben? (Internetes csomagküldő szolgálat?) Ezt a tevékenységet hogyan kell adózni? Miket kellene esetleg még tudnom a külföldre való eladásokkal kapcsolatban? Köszönöm!
Ezt is tudni kell az áfalevonásról: könnyen elcsúszhat a vétlen fél is Cikk
Élhet-e egy vállalkozás az áfalevonási jogával olyan számla esetén, amely olyan tevékenységről szól, amiről a kibocsátó nem állíthatott volna ki számlát, mivel az nem szerepel a tevékenységei között? – tudakolta olvasónk. dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Kft. vezérigazgatója válaszolt.
Tevékenységi körtől eltérő gazdasági tevékenység folytatása Kérdés
Tisztelt Hölgyem /Uram! Kérdésem, hogy mi a tapasztalat, és az adóhivatal hogyan minősíti azon gazdasági eseményeket, amikor egy gazdasági társaság 1) olyan számlát fogad be, 2) vagy olyan tevékenységet folytat, és erről állít ki számlát, amelyre a számla kiállítójának tevékenységi köre alapján nem „jogosult”? Például meghatározott termék értékesítése egy kereskedelemmel nem foglalkozó cégnél, vagy ingatlan bérbeadás egy kereskedő cégnél, stb. További kérdésem, hogy mely időponttól nem szükséges a tevékenységi kör miatt a társasági szerződés módosítása? Közreműködését előre is köszönöm.
Utazásszervezés? Kérdés
Egy nonprofit kft. egyszeri megbízást kapott a tulajdonos egyetemétől, hogy az egyetemen előadást tartó külföldi professzorokat Magyarországra utaztassa, és a szállásukat is biztosítsa. Ebbe a feladatba beletartozik a professzorok repülőjegye, belföldi utazási költsége, a szállásköltségük, valamint a komplett szervezési folyamatnak a lebonyolítása, például telefonálások külföldre, faxok levelek küldése, valamint az ezzel foglalkozó dolgozó bére és járulékai. Első kérdésünk, hogy ez a tevékenység beletartozik-e az utazásszervezés tevékenységi körbe? Ez a tevékenységi kör nem szerepel jelenleg a kft. adóhatósághoz bejelentett tekékenységi körei között. Második kérdés, hogy hogyan kell leszámlázni ezt a munkát az egyetem felé, mivel a repülőjegy 0 százalékos, a szállás pedig 18 százalékos áfás, maga a munka elvégzése (szervezés) az általános szabályok szerint adózna. Válaszukat köszönettel várjuk.
Fémkereskedelem, plusz új tevékenységi kör – törzstőke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy fémkereskedelmi tevékenységhez milyen engedélyek szükségesek, milyen különleges szabályozások vonatkoznak erre? Továbbá, ha új tevékenységi körként veszi fel a kft., abban az esetben is szükséges a kötelező törzstőkeemelés? Köszönöm válaszát.
Közvetített szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mikor egy cég közvetített szolgáltatást számláz, akkor a tevékenységi körében kell hogy szerepeljen az a tevékenységi kör? Ha engedélyhez, vagy szakképesítéshez kötött az a tevékenység, akkor nem okoz gondot, hogy ő ezekkel nem rendelkezik?