112 találat a(z) tanulmányi szerződés cimkére

Tanulmányi támogatás nem munkavállaló részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy hajótervezéssel foglalkozó cég egy volt alkalmazottját szeretné tanulmányaiban támogatni. Az alkalmazott határozott munkaviszonnyal volt alkalmazva a cégben, ennek lejárta után szeptemberben kezdi meg külföldi tanulmányait. A cég nem szeretné elveszíteni, mert megbízható munkaerő, ezért szeretné támogatni, annak fejében, hogy a tanulmányai befejezése után visszatér a X időre a céghez dolgozni. Kérdésem, hogy mivel nincsen a cégnél alkalmazásban, ezért a cég támogathatja-e a tanulmányait, a támogatás fejében kötelezheti-e, hogy tanulmányai befejezése után X ideig a cégnél dolgozzon? Milyen szerződést kell egymással kötniük? A támogatást a cég költségként elszámolhatja-e? Kell-e a támogatás után adót, járulékot fizetni? Nem gond-e, hogy nincsen munkaviszonyban a cégnél? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Lászlók Éva

Tanulmányi támogatás visszafizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tanulmányi szerződés munkavállaló részéről történő felmondása szerződésszegésnek minősül, és ilyen esetben a támogatás összege visszakövetelhető. Kérdésem az lenne, hogy visszakérhetjük-e tőle a munkáltató teljes költségét, tandíj+szocho+eho, 2019-ben kifizetett összegnél bruttó+szocho?

50 órás közösségi szolgálat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves segítségüket 50 órás közösségi szolgálatot teljesítő tanulók fogadó szervezeteként. Fogadó szervezetként kötelesek vagyunk-e a minisztériumnál regisztrációt kezdeményezni, vagy elég a tanulók iskolájával szerződést kötni, és az alapnyilvántartásokat elkészíteni? Köszönöm válaszukat!

Tanulmányi szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egyik munkavállalóját targoncavezetői tanfolyamra küldi el. Társaságunk fizeti ennek minden költségét. A tanfolyam kb. 120 órás lesz. Az a kérdésem, hogy ilyen esetben – amikor a munkáltató küldi el a munkavállalót oktatásra – lehet-e tanulmányi szerződést kötni? Továbbá, ha igen, akkor a tanulmányi szerződésben mennyi időt lehet kikötni, hogy a munkáltatónál mennyi időt kell még munkaviszonyban töltenie? Szíves válaszukat várva, köszönettel.

Határozatlan idejű munkaszerződés Kérdés

Ha a dolgozó határozatlan idejű munkaszerződéssel van foglalkoztatva, és két éves tanulmányi szerződést kötött vele a munkáltató, akkor ha felmond a dolgozó, mit követelhet vissza a munkáltató?

Tanulmányi szerződésből eredő kötelezettség átvállalása Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Cégünk alkalmazna egy munkavállalót, aki az előző munkáltatójával tanulmányi szerződést kötött. A tanulmányokat a munkavállaló sikeresen teljesítette, azonban az előírt 3 éves munkaviszonyt idő előtt megszünetetné. A tanulmányi szerződésben a cég meghatározott keretösszeget biztosított a munkavállaló részére tanulmányai elvégzésére, mely a tandíj mellett tartalmazta a fizetendő adót, és a megadott keret erejéig az utazási költségeket is. Iskolarendszerű képzésben folyt az oktatás. A tanulmányi szerződés alapján felmondás esetén a keretösszeg időarányosan megfelelő részét kellene visszafizetnie a munkavállalónak. Cégünk a tanulmányi szerződésből eredő valamennyi kötelezettséget átvállalná új munkáltatóként úgy, hogy a munkavállalót semmilyen adózási kötelezettség ne érintse. Kérdésünk az lenne, hogy pontosan milyen adó- / járulékterheket jelent ez cégünk számára, hogyan kellene kezelnünk az átvállalt kötelezettséget? Köszönjük!

Tanulmányi szerződés felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelemnél az egyik munkavállaló felmondott, akinek még érvényben lévő munkaszerződése van. A munkáltató a szerződés alapján visszakéri a tanulmányi szerződésben rögzített díj arányos részét. Kérdésem az, hogy a megállapodás szerinti visszajáró összeget ki kell-e számlázni a dolgozónak, vagy ez egyfajta kártérítés (és akkor meg nem kell számlázni). Mi a helyes eljárás? Tisztelettel és köszönettel: Viktor

Tanulmányi szerződés kivel köthető? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lehet-e tanulmányi szerződést kötni fizetés nélküli szabadságon (kismama) lévő munkavállalóval? Több munkavállaló képzését támogatná a munkáltató, és a munkába majdan visszatérő munkavállalót is támogatná így. Van ennek valami akadálya (nem kötelezi rá)? Válaszát előre is köszönöm.

Szerződés tanulmányok idejére Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalat szeretne támogatni egy hallgatót, aki még nem fejezte be felsőfokú tanulmányait. A szerződésben adományozó lenne a cég, „ösztöndíjas” pedig a hallgató. Meghatározott összeg (70 000 Ft/hó) kerülne a tanulmányi átlagának megfelelően folyósításra minden hónapban a tanulmányai befejezéséig Az anyagi támogatásért cserébe a hallgató vállalná, hogy tanulmányai befejezése után az adományozó céggel munkaviszonyt létesít, kvázi elkötelezi magát a korábban kifizetett támogatás fejében. Az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony feltételeinek nem felel meg, mivel a tanulmányok még folyamatban vannak. Szabályos-e így, ilyen feltételekkel szerződni? Létrejön-e biztosítási jogviszony, ha igen, akkor milyen jogviszony? A NAV felé bejelentési kötelezettsége keletkezik-e az adományozónak? Milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Válaszát előre is köszönöm!

Jönnek-mennek a munkavállalók: így tarthatja meg őket a cég Cikk

Egyre többször fordul elő, hogy a munkavállalók kitanulják a szakmát, majd tovább állnak, ami miatt jelentős károkat szenved el a munkáltató. Milyen törvény szerinti lehetőségekkel lehet a munkaviszony megtartására ösztökélni a munkavállalókat? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Jogellenes és jogszerű röghöz kötés a munkahelyen Cikk

A munkaerőpiaci folyamatokat a munkaerőhiány határozza meg. Sokszor nehéz megfelelő munkaerőt találni, ha ez mégis sikerül, nem ritka, hogy az öröm hamar elillan, mivel a munkavállaló felmond. Ilyen esetekre a vállalkozások számos módszert dolgoznak ki. Melyek a lehetséges forgatókönyvek a munkaerő megtartásához?

Tanulmányok támogatása 2018 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk felsőfokű szakmérnoki képzésének (állami főiskola) tandíját a munkáltató tanulmányi szerződés keretében támogatná. Kérdésünk: – van-e a támogatás összegének évi felső határa, – mennyi adót kell a támogatás után fizetni, – a tanulmányi szerződésben munkaidővel is támogatná a munkáltató a munkavállalót, ennek van-e bármilyen korlátja? Válaszát előre is köszönöm!

Tanulmányi szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy közszolgálati tisztviselő esetében, ha a munkáltató a Kttv. 82. paragrafusa alapján tanulmányi szerződést kötne, akkor a munkáltató a Kttv. 81. paragrafusa alapján köteles megadni az alábbiakat (munkáltató vizsgánként – ha egy vizsganapon a kormánytisztviselőnek több vizsgatárgyból kell vizsgáznia, vizsgatárgyanként – a vizsga napját is, beszámítva négy munkanapra köteles a kormánytisztviselőt mentesíteni a munkavégzési kötelezettsége alól), vagy eltérhet ettől, és rövidebb mentesítési időszakokat is meghatározhat?

Tanulmányi szerződés vagy tanulószerződés? Nem mindegy Cikk

Valószínűleg a hasonló hangzás miatt, többen összekeverik a tanulmányi szerződést a tanulószerződéssel, holott mind tartalmát, mind jogi alapját tekintve két teljesen különböző megállapodásról van szó. Az alábbiakban részletezzük, hogy kik és mikor köthetnek tanulmányi, illetve tanulószerződést, és ez milyen jogi következményekkel járhat.

Külföldi egyetemi tanulmányok kft. általi finanszírozása Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben szeretnék tájékoztatást kérni: Egy kft. szeretné a tulajdonos 18. életévét betöltött gyermekét támogatni a külföldi egyetemi tanulmányai alatt. Kérdésem lenne a támogatás adózása (tao, szja, járulékok): - ha a gyermek munkavállaló lesz a cégben, azaz munkaviszonyt létesítenek vele, - ha a gyermek nem lesz munkavállaló a cégben. A támogatás irányulna: - ösztöndíjra, ami szabadon felhasználható, - külföldi egyetemi tandíj kft. általi kifizetésre - szállás, utazási költség kft. általi kifizetésre. Kapcsolódó kérdésem, hogy tanulmányi szerződést kell-e kötni, és milyen keretek között? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink