78 találat a(z) tanuló cimkére

Egyszerűsített foglalkoztatás és a szabadság Kérdés

Egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz kisegítőket. Van olyan személy, aki minden hónapban 10-15 napokat dolgozik. Hogyan kell elszámolni és kiadni a szabadságot? Például 30 éves egy gyermekkel, 18 éves, tanulói jogviszonnyal rendelkező. Válaszukat köszönjük.

Tanulóval megbízási szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk 16 évesnél idősebb, nappali tagozatos tanulóval kíván megbízási szerződést kötni. Telefonálás lenne a feladata, adott számú partnert kellene értesítenie. Nem szabnánk időbeni határt munkája elvégzésére, saját időbeosztása szerint dolgozna, a feladat elvégzéséért 25 ezer forint megbízási díjat fizetünk részére. A cég telephelyén és telefonjával végezné a munkát. Ugyanezzel a tanulóval ugyanilyen feltételekkel a későbbiekben kerítésfestésre is megbízási szerződést kívánunk kötni. Szintén nem szabnánk időbeni határt munkája elvégzésére, saját időbeosztása szerint dolgozna, a feladat elvégzéséért 25 ezer forint megbízási díjat fizetünk részére. A cég telephelyén és festékével végezné a munkát. Kérdésem, hogy köthető-e mindkét munkára megbízási szerződés, és a biztosítási jogviszony elbírálása fentiek alapján hogyan történik? Köszönettel: Reményiné

Tanuló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy a tanulószerződéssel felvett diák éves betegszabadságát hogyan kell megállapítani? Úgy tudom, hogy naptári évre nekik 10 nap betegszabadság jár. Ha 06.16-ától kötjük a tanulószerződést, akkor az év hátralevő részére nekik is arányosítani kell, mint a munkavállalók esetében? Válaszát előre is köszönöm!

Családi pótlék munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünkben egy tanulót alkalmaznak 2015. 10. 16-tól heti 20 órás munkaviszonyban, bruttó 65 ezer forintos bérrel, szakképzettséget nem igénylő munkakörben. A tanuló 2015. 11. 03-án betöltötte a 18. életévét. A családtámogatási törvényben úgy olvastuk, hogy amennyiben a 18. életévét betöltött személynek rendszeres jövedelme van, úgy a rá tekintettel vagy a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik. Kérdésünk, hogy, ha esetében az első két hónapban (novemberben és decemberben) meghaladta a minimálbért a jövedelme, de januárban módosítják a szerződését, és a részmunkaidő arányában kapja a minimálbért, akkor jogosult marad-e a családi pótlékra? Vagy pedig a családi pótlék további folyósításának feltétele, hogy a 3 hónap közül egyikben sem haladhatja meg a jövedelme a minimálbért? Válaszát előre is köszönjük!

Csaltak az adatokkal, drága lesz a tanulópénz Cikk

Több százmillió forintos csalás miatt vádat emeltek egy szegedi alapítványi iskola vezetőivel szemben – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Fiktív tanulókra kért támogatást az iskola Cikk

Egy Csongrád megyei alapítványi iskola vezetőjével és egyik volt helyettesével szemben javasolnak vádemelést a NAV dél-alföldi pénzügyi nyomozói. A jelenleg más büntetőeljárás alatt is álló gyanúsítottak valótlan adatok alapján csaknem 330 millió forint normatív támogatást igényeltek.

Egyéni vállakozás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Nappali tagozaton tanuló egyéni vállalkozóval kapcsolatos lenne a kérdésem. Kötelező-e neki minimálbér után a járulékokat befizetni, vagy amiatt, hogy nappali tagozaton tanul, nem vonatkozik ez rá? Előre is köszönöm válaszát!

Tanuló alkalmi munkavállalása Kérdés

Tisztelt szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy középiskolai tanulmányit folytató diák dolgozhat-e alkalmi munkavállalóként az év bármely szakában – szülői beleegyezéssel – hétvégenként, vagy csak iskolai szünetek idején? Természetesen a törvényi feltételek betartásával, és a 90 napos korlátot nem átlépve. Köszönettel.

Tanuló távolléti díjának számítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy pontosan milyen módszerrel számoljam ki a tanulószerződéssel foglalkoztatott diák egy napra jutó bérét? Ez akkor lényeges, ha betegszabadságon volt a tanuló. Minden hónapban más a gyakorlatban eltöltött napok száma. Gondolom a rendes havibéres dolgozókhoz hasonlóan a munkanapok arányában kell számolni a távolléti díjat. Példa: egy tanuló egyhavi ösztöndíja 14 175 forint. Szeptemberben összesen nyolc napot dolgozott volna, de ebből két napot betegszabadságon volt. Napi munkaideje 7 óra. Én úgy számoltam, hogy 8*7=56 óra a havi osztószám, így az egyórai bér 14175/56=253,13 forint. A betegszabadságra járó bér kiszámítása: 2*7*253,13=3543,82*0,7=2481 forint. Vagyis a bruttó ösztöndíj összege: 6*7*253,13=10.631+2 481=13 112 forint lesz. Jó ez a számítási módszer? Válaszát előre is köszönöm!

Felsőfokú tanulmányokat folytató Kérdés

Tisztelt Cím! Nappali egyetemi tanulmányait szakította félbe egy leendő munkavállalónk. Tanulmányait szeptembertől folytatja levelezőn, tanulmányi szerződést nem kötünk vele, de a munkáltató megengedi, hogy a konzultáción részt vegyen munkanapokon. A munkavállaló szabadságot nem akar kivenni ezekre a napokra, neki megfelelő az igazolt, nem fizetett távollét. Hogy lehet ezeket a napokat adminisztrálni? Milyen igazolást kell kérnem a munkavállalótól? Válaszukat előre is köszönöm.

Nappali tagozatos tanuló Kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha részmunkaidőben foglalkoztatunk nappali tagozatos tanulót, igénybevehető utána a szoc.hó kedvezmény? Köszönettel!

A tb-járulék mértéke esti tagozaton Kérdés

27 éves fiam felsőfokú tanulmányait esti tagozaton folytatta, hogy munkát vállalhasson. Másfél év után kilépett és tovább folytatja esti tagozatos tanulmányait. Jelenleg tehát jövedelme nincs. Mennyi egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett?

Ennyi pénztől eshetsz el, ha megbuksz Cikk

Komoly szankciókkal sújthatók azok a tanulószerződéssel foglalkoztatott szakmunkás-tanulók, akiknek tanulmányi eredménye elégtelen, s emiatt évismétlésre kötelesek – írja elő január elsejétől a szakképzési törvény.

Személyes megjelenésre idézés adóügyekben: ügyfél vagy tanú? Szakértői Kommentár

Adóügyekben szinte mindig sor kerül személyes megjelenésre idézésre. Kérdés, hogy az idézett személy helyett megjelenhet-e a képviselő? A kérdés megválaszolásához tudnunk kell, hogy az adózót saját ügyében ügyfélként, más ügyében nyilatkozat tételre, vagy más ügyében tanúként idézték-e. Az adóhatóság jogszabályi háttérként mindig az Art. 122. paragrafusára hivatkozik.

Tanulószerződés: pénzbeli juttatásra kell-e érvényesíteni az elvárt béremelést? Cikk

Kell-e érvényesíteni az elvárt béremelést a tanulószerződés alapján kifizetett tanulói pénzbeli juttatásra?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink