88 találat a(z) tanuló cimkére

Felsőoktatásban kötelező gyakorlat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyetemen tanulmányokat folytató tanuló cégünknél tölti kötelező gyakorlatát. Az iskolával nem kötöttünk együttműködési megállapodást. Ha jól tudom, ez esetben a tanulót díjazásban kell részesíteni. Mi a minimális összeg, amit ki kell fizetni a számára? Válaszát köszönöm.

Szakképzési hozzájárulási kedvezmény Kérdés

Tanulószerződéssel hány tanuló foglalkoztatható, függ-e a létszám a foglalkoztatottak létszámától, ha igen, hogyan kell kiszámolni az átlagos létszámot, beleszámít-e ebbe a társas vállalkozó?

A szakképző tanulók Széchenyi Pihenőkártya vendéglátás alszámlájára utalt étkezési hozzájárulás adómentesen adható-e? Kérdés

A gyakorlati képzési napokon egyszeri kedvezményes étkeztetést vagy természetbeni hozzájárulást a tanuló étkezési költségeihez biztosítani kell. A természetbeni hozzájárulást elsődlegesen a helyben megszervezett kedvezményes étkeztetéssel lehet biztosítani. A tanulók étkezési költségeihez való pénzbeli hozzájárulás nem tekinthető a tanuló adómentes díjazásának. A törvényben előírt kedvezményes étkezési lehetőség biztosítására megoldásként a Széchenyi Pihenőkártya vendéglátás alszámlájára utalt támogatás nyújtása.

Külföldi gyakornok bejelentése Kérdés

Török állampolgár tanul Magyarországon. Gyakornokként két hónapig dolgozik egy magyar cégnél. Milyen bejelentési kötelezettsége van a cégnek, milyen járulékot kell fizetni?

Változások a szochóban, nő az egészségügyi szolgáltatási járulék Cikk

A június 19-én kihirdetett „Az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról” szóló 2017. évi LXXVII. törvény módosítja többek között az egészségügyi szolgáltatási járulék mértékét és szociális hozzájárulási adó szabályait is.

Tanulók béren kívüli juttatása Kérdés

Tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulóknak a szakképzési törvény jelenlegi szabályozása egyszeri meleg vagy hideg étkezést, vagylagosan pedig valóban a költségekhez való természetbeni hozzájárulást ír elő. 2016 évig béren kívüli juttatásként megkapták a belső szabályzatban előírt értékű étkezési utalványt. Jelenleg a 2017. január 1-jétől érvényes százezer forint pénzösszeg éves szinten biztosítható-e nekik étkezésre úgy, mint eddig? Válaszukat várva.

Tanuló étkeztetésének adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tanulószerződéssel gyakorlati oktatást végzünk 2 fő tanuló részére, kiknek a gyakorlati hét minden napjára meleg ételt biztosítunk. Kérdésem, hogy a kiszámlázott étkeztetés után kell-e külön szja-t és ehót fizetni, mint például az Erzsébet-utalvány után?

Tanulók utáni beruházási kedvezmény Kérdés

Kedves Szakértő ! Cégünk a tanulók foglalkoztatására tekintettel az év végi 08-as adóbevallásban beruházási kedvezményt érvényesített. Kérdésünk ehhez kapcsolódóan a következő: 1. Kis értékű, pl. pár ezer forintos felszerelések, mint edények, konyhafelszerelések után is érvényesíthető-e a kedvezmény? 2. A beruházásra elszámolt számlában szereplő áfa összege levonható-e? 3. Értékcsökkenési leírás érvényesíthető-e az általános szabályok szerint? Köszönjük a választ.

Részmunkaidős munkavállaló távolléti díja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 17 éves tanulót alkalmaz a kft. munkaviszonyban aki csak szombatonként dolgozik 9-13 óráig. Kérdésem, a részére járó szabadságot (8 nap) hogyan kell kiírni a szabadságengedély tömbben és hogyan kell kiszámítani a szabadságra eső jövedelmet? Köszönettel: Reményi Gyné

Oktatói kiegészítő csökkentő tétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az oktatói kiegészítő csökkentő tétellel kapcsolatban lenne kérdésem. A jogszabálynak megfelelően jogosultak vagyunk erre a támogatásra, az idén eddig igénybe is vettük. Most, hogy jött a nyári szünet, nem tudom, hogy mely tanulókat lehet belevenni ebbe a kedvezménybe. Június hónapban felvettünk 2 fő tanulót tanulószerződéssel. Ebből csak egy végzett munkát ebben a hónapban, így csak rá vehetjük igénybe a szakképzési kedvezményt (abban a hónapban lehet először alkalmazni a kedvezményt, amikor a tanuló legalább egy napot dolgozott). Viszont az oktatói kiegészítés számításakor mindkét fővel számolhatok? Tanulószerződéses diák már volt 2 fő júniusban. A jogszabály és a kitöltési útmutató csak tanulókat emleget, így nem tudom, hogy az együttműködési megállapodással nálunk lévő nyári gyakorlatos tanuló is beleszámítható e a létszámba, amikor az oktatói kiegészítő csökkentő tételt számolom? Válaszát előre is köszönöm!

Egyszerűsített foglalkoztatás és a szabadság Kérdés

Egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaz kisegítőket. Van olyan személy, aki minden hónapban 10-15 napokat dolgozik. Hogyan kell elszámolni és kiadni a szabadságot? Például 30 éves egy gyermekkel, 18 éves, tanulói jogviszonnyal rendelkező. Válaszukat köszönjük.

Tanulóval megbízási szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk 16 évesnél idősebb, nappali tagozatos tanulóval kíván megbízási szerződést kötni. Telefonálás lenne a feladata, adott számú partnert kellene értesítenie. Nem szabnánk időbeni határt munkája elvégzésére, saját időbeosztása szerint dolgozna, a feladat elvégzéséért 25 ezer forint megbízási díjat fizetünk részére. A cég telephelyén és telefonjával végezné a munkát. Ugyanezzel a tanulóval ugyanilyen feltételekkel a későbbiekben kerítésfestésre is megbízási szerződést kívánunk kötni. Szintén nem szabnánk időbeni határt munkája elvégzésére, saját időbeosztása szerint dolgozna, a feladat elvégzéséért 25 ezer forint megbízási díjat fizetünk részére. A cég telephelyén és festékével végezné a munkát. Kérdésem, hogy köthető-e mindkét munkára megbízási szerződés, és a biztosítási jogviszony elbírálása fentiek alapján hogyan történik? Köszönettel: Reményiné

Tanuló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy a tanulószerződéssel felvett diák éves betegszabadságát hogyan kell megállapítani? Úgy tudom, hogy naptári évre nekik 10 nap betegszabadság jár. Ha 06.16-ától kötjük a tanulószerződést, akkor az év hátralevő részére nekik is arányosítani kell, mint a munkavállalók esetében? Válaszát előre is köszönöm!

Családi pótlék munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünkben egy tanulót alkalmaznak 2015. 10. 16-tól heti 20 órás munkaviszonyban, bruttó 65 ezer forintos bérrel, szakképzettséget nem igénylő munkakörben. A tanuló 2015. 11. 03-án betöltötte a 18. életévét. A családtámogatási törvényben úgy olvastuk, hogy amennyiben a 18. életévét betöltött személynek rendszeres jövedelme van, úgy a rá tekintettel vagy a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik. Kérdésünk, hogy, ha esetében az első két hónapban (novemberben és decemberben) meghaladta a minimálbért a jövedelme, de januárban módosítják a szerződését, és a részmunkaidő arányában kapja a minimálbért, akkor jogosult marad-e a családi pótlékra? Vagy pedig a családi pótlék további folyósításának feltétele, hogy a 3 hónap közül egyikben sem haladhatja meg a jövedelme a minimálbért? Válaszát előre is köszönjük!

Csaltak az adatokkal, drága lesz a tanulópénz Cikk

Több százmillió forintos csalás miatt vádat emeltek egy szegedi alapítványi iskola vezetőivel szemben – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Websopos értékesítés harmadik országba

Bunna Erika

adótanácsadó

Láncértékesítés?

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink