95 találat a(z) tankolás cimkére
1,5 millió forintos készpénzkorlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! Húsárú értékesítésével foglalkozó nagykereskedelmi cégtől kiskereskedő ügyfelei készpénzben vásárolnak hústerméket, ki-ki a saját forgalmának megfelelő mennyiségben és változó időközönként. Előfordul azonban, egy-egy vevőnél, hogy az általuk fizetett ellenértékek havi szinten összesítve meghaladják a 1,5 millió forintot. Helyesen gondoljuk, hogy ebben az esetben az egyes vásárlások nem számítanak egy szerződés keretén belül történtnek, mivel különböző időpontokban, más-más mennyiségek beszerzése történik egy-egy kiskereskedelmi cég részéről ,a piaci igényeknek megfelelően? Ehhez a témakörhöz kapcsolódóan kérdezném még, hogy, ha egy több teherautóval rendelkező fuvarozással foglalkozó vállalkozás ugyanazon benzinkútnál tankolja meg az összes teherautóját, és egy hónapon belül a tankolások összegei meghaladják a 1,5 millió forintot, hogyan minősítsük a vásárlásokat? A vállalkozás rendelkezik saját benzinkúttal. Az idegen kútnál történő tankolásra azért van szükség, mert a saját részre megrendelt üzemanyag kiszállítása sokszor csúszik. Ilyenkor előfordul, hogy naponta 10-15 teherautót is megtankolnak ugyanannál a kútnál, és a vállalkozó egyösszegben rendezi, készpénzben a tankolási számlákat. Ha a következő héten ismét csúszik a saját részre megrendelt üzemanyag kiszállítása, ismét az idegen kútnál tankolnak a leírtak szerint a teherautók. A benzinkút és a vállalkozás között nincs megállapodás a tankolásra, azt az élet hozza, és nincs más kút a településen. Köszönöm, Szné
Tankolásról nyugta megőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Céges és bérelt autóink tankolása tankoló kártyával történik. A tankolásról minden hónapban két alkalommal kapunk számlát. A számlán fel van tüntetve a rendszám, a dátum, az üzemanyag fajtája, mennyisége. Azt szeretném megkérdezni, hogy a tankoláskor kapott nyugtát meg kell őriznünk? És, ha igen, meddig kell megőrizni? Köszönöm szépen a válaszát és a segítségét!
Külföldi üzleti út Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég kettő munkavállalója kétnapos üzleti úton volt Olaszországban saját gépkocsijukkal. Hogyan lehet ennek a költségét részükre elszámolni? Milyen dokumentálási kötelezettsége van a munkavállalónak és a cégnek? Napidíj fizethető? Az egyik munkavállaló hozta a tankolási és az autópályadíj-számlákat, a másik sajnos nem. Melyik esetben miként járjunk el? Köszönöm!
Így számolható el a külföldi tankolás és sztrádadíj Cikk
Szerepeltetni kell-e a külföldön vásárolt üzemanyagot, kifizetett sztrádadíjat az áfabevallásban? – kérdezte olvasónk. Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértőnk válaszolt.
Mától 16 forinttal fizetnek többet egy teli tankért a dízelesek Cikk
A parlament döntésének értelmében a gázolaj jövedéki adója 110,35 forint lesz novembertől a jelenlegi 97,35 forinttal...