160 találat a(z) társasági szerződés cimkére
Kft. tagja – munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-mben 2 fő tag van. Az ügyvezetőt a szaktevékenységben (autószerelés és autómentés) munkaviszonyban akartuk foglalkoztatni, melyről 2016 januárjában taggyűlési határozat született, melyet ma kaptam meg. Az ügyvezetői feladatokat megbízási jogviszony keretében "0" forintért látja el. A NAV telefonos válasza szerint ma is (késve) bejelenthetem a munkaviszonyt 2016. 01. 01-jétől. Kell-e társasági szerződést módosítani emiatt, vagy elegendő a taggyűlési határozat a munkaviszony visszamenőleges bejelentéséhez, valamint Ön szerint kell-e valamilyen egyéb dokumentum, hogy minden lehetséges előírást betartsunk? Önrevíziózható-e a január hónap a jogviszony megváltozása miatt? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Jegyzett tőke emelése deviza utalásával Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi kft. vagyunk, alapítónk euróban utal összeget forintos bankszámlánkra, mint jegyzett-tőke-emelést. Tehát ez az összeg forintban fog megjelenni. Kérdésem az, hogy a társasági szerződés módosításában milyen összeggel kell szerepeltetni a jegyzett-tőke-emelést? A már rendelkezésre álló forint összegben, vagy (elvileg az ügyvéd szerint van kerekítési szabály) 5 000 forint vagy 10 000 forjntos kerekítési szabály figyelembevételével? Én úgy gondolom, ha már forintban tudjuk a jegyzett-tőke-emelést, akkor azzal, vagy legalábbis a hozzá legközelebb álló ezer forintra való kerekítéssel kellene a társasági szerződést elkészíteni, a különbözet, mely elvileg nem lesz így számottevő, a tőketartalékba kerülne. Köszönettel.
Társasági szerződésben osztalék Kérdés
Amennyiben új cég alakul és egyik tulajdonos a törzstőke felét szolgáltatja, de csak 40 százalékos üzletrészt szerez, megilletheti-e garantált 20 százalékos (300 000 forint) garantált osztalékelsőbbség, amit bevennének a társasági szerződésbe? Kifizetésre csak akkor kerülhetne sor, ha az üzletrészt feltöltötte.
Osztalék felosztása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztalék felosztásával kapcsolatos kérdésem lenne. A társasági szerződés szerint az osztalék a tagok között, a tagok által megállapított arányban osztható fel, amennyiben a tagok nem kívánnak erre vonatkozóan határozni az adott évben, úgy a részesedésük arányában illeti meg őket az osztalék. Az lenne a kérdésem, hogy ez alapján rendelkezhetnek-e úgy a tagok, hogy egyik évben a jóváhagyott osztalékot a társaság egyik tagjának rendelik kifizetni 100 százalékban, a másik évben egy másik tag részére kerül 100 százalékos arányban kifizetésre. Ez ütközik-e valamilyen egyéb jogszabályba, vagy valóban rendelkezhetnek így a tagok? Válaszát előre is köszönöm.
Űgyvezető Ptk./NAV 2016. 03. 15. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft., amely megfelel az új Ptk. jegyzettőke-követelményének, mert már régen alakult. A cég ügyvédje felhívott, hogy módosítani kell a társasági szerződést, mert bele kell írni, hogy az ügyvezető munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban látja-e el az ügyvezetőséget. Én, mint könyvelő, leírtam neki, hogy van egy boltja, ahol eladó munkaviszonyban és a 08-as bevallásban, mint eladót 20 kód, 5113 FEOR úgy jelentjük, valamint mint társasvállalkozó ügyvezető 35 kód 1210 FEOR nulla forinttal. A válasz: nos az igazság az, hogy ebből bizony nekünk sem egyértelmű. Ügyvédnővel is beszéltünk róla, amit mi tudunk, hogy vezető tisztségviselő vagy munkaviszonyos vagy megbízásos jogviszonyban láthatja el a tisztséget. Mivel a tag bolti munkakörben van foglalkoztatva a társaságnál, talán megbízásos ügyvezető a jelenlegi státusza. Az biztos, hogy mindenképpen kellene, hogy legyen az ügyvezetői jogviszonyára, ha az nem munkaviszony megbízásos szerződése, amiben a díjazása rögzítve van (akár 0 forint)..... Kérdezem: nekem, mint könyvelőnek mit kellene mondanom: 1.) Mondhatom-e, hogy az eladói munkakört átváltom ügyvezetőre, és alkalmazottként, mint ügyvezető van a boltban, mert úgyis ott intézi a cégügyeket is (családi vállalkozás férj, feleség). Vagy maradjon bolti eladó munkaviszonyban, és mint ügyvezető megbízási jogviszonyban nulla Ft-tal? 3.) Tényleg most emiatt minden régi kft.-nek módosítania kell a társasági szerződését is amiatt, hogy benne legyen az ügyvezetői státusz?
Kültag járulékfizetése. Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét kérem a következő kérdésben: egy bt. kültagja napi 2 órás bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik, munkanélküli volt előzőleg. A bt. társasági szerződésében kikötés, hogy ő jövedelmet nem vehet ki. Lehet-e a bt.-ben 6 órás munkaszerződéssel foglalkoztatni, úgy, hogy a társasági szerződést ne kelljen módosítani? Olvasatunkban kérdés, hogy csak a tagi jogviszonyi jövedelemre vonatkozhat-e a tiltás vagy a munkaszerződésre is? Várom megtisztelő válaszát. Tisztelettel: Géczi Sándorné
Könyvvizsgáló társasági szerződésben való rögzítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem azzal a kérdéssel fordult hozzám, hogy az új könyvvizsgáló azt mondta neki, kötelező a társasági szerződést módosítani, és a cégbíróságon bejelenteni, hogy ki a választott könyvvizsgáló. Az előző könyvvizsgálót nem kellett bejelenteni. Ha nem kötelező törvény által, emiatt nem szeretne társasági szerződést módosítani a cég. Valaki azt mondta ügyfelemnek, hogy a könyvvizsgáló csak a pozícióját akarja ezáltal megerősíteni, mert, ha a társasági szerződésben is benne van, akkor nehezebben fogják lecserélni... Elég kényes helyzet alakult így ki, én erről nem tudok, és addig nem is akarok semmit mondani, amíg nem tudom, hogy hol van ez leírva, hol tudok ennek utánanézni. Önöktől mindig hamar kapok választ, de ez most kivételesen nagyon sürgős lenne nekem, és megköszönöm, ha minél előbb tudnak nekem válaszolni! Köszönöm szépen: Krcsik Eszter
Ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Egyszemélyes kft. tulajdonosa az ügyvezetést munkaviszonyban látja el. A társasági szerződésben ez benne van. Ha a társasági szerződés módosítva lesz, az új Ptk. szerint a jogviszonya változatlanul maradhat? A társasági szerződésben benne kell, hogy legyen továbbra is, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban látja el? Az új Ptk. hogyan határozza meg az egyszemélyes kft. ügyvezetői jogviszonyát? Köszönöm.
Telephely bejelentése NAV felé Kérdés
Tisztelt Szipszer Tamás Úr! A Bérelt raktárhelyiség: kell-e iparűzési adót fizetni? című cikkével helyen kapcsolatban kérdezném, milyen nyomtatványon történhet a telephely NAV felé való közvetlen bejelentése, ha az nem kerül bele a társasági szerződésbe? Köszönöm, üdvözlettel dr. Varga Róbert
Munkaviszony vagy megbízási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újonnan alakult kft. társasági szerződésében nincs (aláhúzással) jelölve, hogy az ügyvezető milyen jogviszonyban tevékenykedik. A szerződés minta alapján készült. Mi ilyenkor a teendő? Az ügyvezetők munkaviszonyosak szeretnének lenni, megtehető-e ez ebben az esetben? Köszönöm a segítséget! Vágner Emília
Téves székhely a társasági szerződésben induló vállalkozásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem új kft.-t alapított, és a székhely címe el lett írva a társasági szerződésben, elütötték az irányító számot és az utca nevét is. A jó cím: 1094 Bp., Tompa utca 17., ehelyett az lett írva 1095 Tompa Mihály utca 17. Egy étteremről, kávézóról van szó, ahol a székhely címe valójában a kávézó címe kellett volna, hogy legyen! Ügyfelem nem szeretné módosítani a társasági szerződést és minden dokumentumot ezzel, mert rengeteg plusz költség és időkiesés lehet, nyitni szeretnének minél előbb! Nem fordult elő még ilyen a munkám során, szeretném kérni szakértő véleményüket, hogy milyen esetleges próblémák adódhatnak ebből, milyen területeken van jelentősége a székhelynek, okozhat-e ez nekünk a későbbiekben problémát? Köszönettel: Krcsik Eszter
Telephely Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy tanácsadást végző kft. székhelye az egyik tulajdonos lakása. 2013-ban ez a tulajdonos egy lakást vásárolt, hogy a kft. telephelye legyen. Új építésű társasházról van szó, amelynek építése, átadása 2 évig elhúzódott. Az építés során a kft. igényeinek megfelelően került kialakításra a lakásban a burkolat, villanyszerelés, riasztószerelés...stb., melyeket a kft. fizetett külön az alvállalkozóknak. Ezek a költségek idegen ingatlanon végzett beruházásként szerepelnek a kft. nyilvántartásában a 161-esen. 2014-ben adták át a lakást, viszont a kft.a telephelyet sehova sem jelentette be. A társasági szerződését csak 2015-ben módosította, ahol már szerepel telephelyként a lakás. A rezsiköltségek 2014-ben már a kft. nevére szólnak. Elszámolhatja-e költségként 2014-ben a rezsiköltséget, hogy még nincs telephelyként bejegyezve a lakás? Az idegen ingatlanon végzett beruházást mikor aktiváljuk? A lakás átadásakor, vagy a telephely bejegyzésekor? Értékcsökkenés mikortól számolható el? Társasági adóalapot érinti-e így a költségek elszámolása? Segítő válaszát köszönjük.
Bt.-k, kkt.-k: ki úszhatja meg a társasági szerződés módosítását Cikk
A betéti és a közkereseti társaságoknak már alig több mint két hét áll rendelkezésükre, hogy létesítő okiratukat a 2015. március 15-ei határidőig összhangba hozzák az új Polgári törvénykönyvvel – hívja fel a figyelmet a Deloitte Legal Szarvas, Erdős és Társai Ügyvédi Iroda friss hírlevele.
Ügyvezető, ha tulajdonos Kérdés
Az ügyvezető tulajdonosa a társaságnak. Más társaságnál megfizetik utána a járulékokat. A társasági szerződés szerint a feladatát megbízás keretében látja el, a megbízásért díjazásban nem részesül. Be kell-e jelenteni a 1041-esen, és kell-e havonta 08-as bevallásokat küldeni? És hogyan kell eljárni ugyanezen esetben, ha az ügyvezető külföldi állampolgár?
Társasági jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. többségi tulajdonosa öregségi nyugdíjasként, díjmentesen végzi az ügyvezetést, a társaságban más munkát nem végez. A társasági szerződés módosításakor hogyan kell meghatározni a tevékenységét?