39 találat a(z) tételes átalányadó cimkére

Tételes átalányadóból kilépés Kérdés

Fizető-vendéglátó tevékenységet az adózó tételes átalányadóban fizette 2016-ban. 2017-ben katás egyéni vállalkozóként szeretne adózni, a tételes átalányadó helyett. Ezt a választást a 2016-os bevallásban megfelelő-e jelezni? Jelezhető-e ez így egész évre, ha az egyéni vállalkozói tevékenység 2017. évközben kezdődik? Ki kell-e ez esetben az éves átalányt fizetni? Ki kell-e fizetni az éves átalányadót évesen, ha azért szűnik meg, mert nem állnak fenn a tételes átalanyadó választás feltételei, például cégnek ad számlát (elvileg tételes adózás magánszemélynek nyújtott szolgáltatásra van)?

Airbnb, online kiadású ingatlan adózása Cikk

Áfa, tételes átalányadó, tételes költségelszámolás, egészségügyi hozzájárulás: a NAV összefoglalta, hogyan adózik az airbnb-n vagy más hasonló online rendszerben foglalt ingatlan bérbeadásából származó jövedelem.

Airbnb-s szobakiadás adókilátással Cikk

Ha egy magánszemély airbnb keretében adja ki saját tulajdonú lakását, jellemzően külföldi turistáknak, választhatja-e e tevékenységére a tételes átalányadózást a személyi jövedelemadóban, vagyis elegendő-e, ha szobánként évi 32 ezer forint adót fizet? Olvasói kérdésre Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Airbnb keretében folytatott tevékenység Kérdés

Egy magánszemély airbnb keretében adja ki saját tulajdonú lakását, általában külföldi turistáknak. Kérdésem, hogy választhatja-e ezen tevékenységére a tételes átalányadózást (szobánként évi 32 ezer forint) az szja-ban? Tisztelettel várom szíves válaszát.

Tételes átalányadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély lakóingatlanában kereskedelmiszálláshely-szolgáltatást nyújt. Tevékenységére a tételes átalányadózás szabályait alkalmazza. Az ingatlant a feleség örökölte, a férj neve az ingatlannyilvántartásban nem szerepel, de a férj adószámára vették a pénztárgépet, ő vallotta be, és fizette meg a tételes átalányadót. Helyes-e ez a gyakorlat, tulajdonosnak tekinthető-e a férj is a lakóingatlanban? Ha helyesen járnak el, és a feleségének a tulajdonában van még egy lakóingatlan (a feleségnek szintén van adószáma), akkor választhatna-e a feleség is tételes átalányadózást a kereskedelmiszálláshely-szolgáltatás tevékenységére? Válaszát előre is köszönöm!

Utólag választott tételes költségelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szálláshely-szolgáltatással foglalkozom jelenleg két lakásban. Mindkettő fele-fele arányban tulajdonunk a feleségemmel, de az én nevem alatt fut mindegyik. Mikor bejelentettük, hogy ezzel szeretnénk foglalkozni, akkor nem néztünk utána rendesen, illetve a hivatal sem és a könyvelőnk sem tudta vagy véletlenül félre tájékoztattak minket, hogy két lakás esetén nem választható a tételes átalány adózás. Most, hogy lassan vége a szezonnak, tudtam meg ezt és a kérdés magától adódik: Mi van ilyenkor, mit lehet tenni? A tételes átalányadózás szabályai szerint már befizettem egész évre a 4 szoba utáni összegeket. Úgy gondolom: marad a tételes költségelszámolás, jövőre pedig áttérünk az átalányadózásra. Számlák bútorokról, műszaki cikkekről vannak, illetve nyugták név nélkül. Ezeket elszámolhatom? Pontosan mi után kell fizetnem és mennyit, illetve mennyit számolhatok el költségként és mit? Azt is tudni kell, hogy magánszemélyként foglalkoztatok egy házmestert havi 40 órában, mert én külföldön dolgozom. Az ő bérét is elszámolhatom? Példaként vegyünk egy 1 millió forintos bevételt! Előre is köszönöm a segítséget és a számszerű levezetést! Tisztelettel: Bardóczi Kornél

Szállásadás: így adózhat a legegyszerűbben Cikk

A szezonális szállásadásból származó jövedelem után legegyszerűbben a tételes átalányadózás választásával teljesíthető az adókötelezettség. Ismertetjük ennek feltételeit.

Fizető vendéglátás tételes átalányadóval Kérdés

Fizető vendéglátó tevékenység folytatható-e saját lakóházban tételes átalányádóval, ill . vállalkozóként üdülőben kis vállalkozók tételes átalányadójával. Egy magánszemély, fizető vendéglátó tevékenységre egyidejűleg alkalmazhatja-e mindkét formát (lakóházában üdültet a régi tételes átalányadóval 32000 Ft. szja, 6400 eü. hj szobánként, az új adóval bérelt üdülőben vállalkozóként kis vállalkozók tételes adójával üdültet. ) Lehetséges-e ez?

Új adók: "újabb kiskapuk jönnek, a régieket be kéne zárni" Cikk

A parlament megszavazott két új adót: a KATA -t (kisadózók tételes átalányadója) és a KIVA -t (kisvállalati adó). Az új adók nem titkolt célja, hogy kiváltsa az evát (az egyszerűsített vállalkozói adót), illetve az ekhót (egyszerűsített közteherviselési hozzájárulást. Az ekho-t a munkaviszony vállalkozói jogviszonyba szervezés elkerülésére találták ki). A kormány azonban nem a meglévő adók helyett vezette be az új adókat, hanem mellettük. A kata az eva és az ekho versenytársa lehet, míg a kiva a társasági adó és számviteli törvény hatálya alá tartozó adózás versenytársa.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos autó töltése

Antretter Erzsébet

adószakértő, Adótanácsadási Üzletágvezető

Niveus

Támogató feltüntetése – ellenszolgáltatásnak minősül?

Antretter Erzsébet

adószakértő, Adótanácsadási Üzletágvezető

Niveus

Katás egyéni vállalkozó cseden

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 március
H K Sze Cs P Sz V
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink