53 találat a(z) szemüveg cimkére
Szemüveg támogatása próbaidő alatt Kérdés
Elromlott a látása a számítógépnézéstől? Ki kell fizetnie a munkáltatónak a szemüveg árát Cikk
Olvasónk kérdést tett fel a képernyő előtti munkavégzéshez szükséges szemüveg munkáltatói finanszírozásáról. Ugyan a kérdésben az egészségpénztári és a munkáltatói finanszírozási lehetőség kombinálásáról érdeklődött, de a Surányi Erzsébet okleveles közgazda szakértőnk által adott válaszból kiderült: nincs szükség az egészségpénztári megtakarításra, a munkáltató köteles a látásvizsgálatot elrendelni, ha a munkavállalónak olyan látási panasza jelentkezik, amely a képernyős munkával hozható összefüggésbe, és finanszírozni az éleslátáshoz minimálisan szükséges, éleslátást biztosító szemüveg árát.
Szemvizsgálat adóztatása Kérdés
Éleslátást biztosító szemüveg Kérdés
Szemüveg kormányrendelet alapján Kérdés
Szemüveg mint munkáltatói juttatás Kérdés
Virtuális valóság technológiákat is alkalmaznak a PTE új kutatóközpontjában Cikk
A fogyasztói magatartások kutatásával foglalkozó központ kezdte meg működését a Pécsi Tudományegyetemen. Egyebek mellett szemüvegbe épített, a szem mozgását követő kamera is segíti a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Közgazdaságtudományi Kar munkatársainak kutatásait – tájékoztatta a PTE az MTI-t.
Képernyő előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveg elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vonatkozó jogszabályok – és a cégnél érvényes belső szabályzat – rendelkezéseinek betartásával a munkavállaló adómentes juttatásként jogosult az éleslátást biztosító szemüvegre. A szemüveg elkészíttetése a munkavállaló kötelezettsége, annak költségét a munkáltató – meghatározott keretek között – számla ellenében utólag téríti meg munkavállaló részére. A számlának a szabályzat szerint a munkáltató nevét és címét tartalmaznia kell. Egészségpénztár kártyával történő fizetés esetén azonban a szolgáltató a számlát csak a munkavállaló nevére tudja kiállítani. Kérdésem: téríthet-e a munkáltató közvetlenül a munkavállaló nevére szóló számla alapján ebben az esetben, amikor a jogosultsági feltételek fennállnak és elvileg a munkáltató köteles ezen költségek megtérítésére? Köszönettel.
Szemüveg juttatása: mikor adóköteles és mikor nem? Cikk
Sok cég és foglalkoztatott bizonytalan, hogy szemüveg juttatása esetén mikor keletkezik vagy nem keletkezik adókötelezettség. Összefoglaltuk a tudnivalókat.
Szemüveg adómentes költségtérítése – kiegészítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.04.14. válaszukban, mely kérdés címe: Szemüveg elszámolása volt (https://adozona.hu/kerdesek/2018_4_13_Szemuveg_elszamolasa_rja), a következő szakaszban írottakra szeretnék rákérdezni, mert amit Ön most írt, és amit az említett kérdésre válaszoltak, eltér egymástól, mégpedig jelentősen. Az akkori válasz ezen részét kérem, hogy magyarázza meg, hogy mire is kell alkalmazni: – A fenti előírásoknak megfelelő képernyős védőszemüveg is adómentes juttatás. Amennyiben azonban a képernyő előtt munkát végző személy egyébként is szemüveget hord, úgy a szemüveg ára nem számolható el védőszemüvegként adómentesen, csak egyes meghatározott juttatásként. A másik kérdésem pedig változatlanul az, hogy milyen igazolás alapján számolható el adómentes juttatásként, és mikor nem számolható el adómentes juttatásként, hanem egyes meghatározott juttatásként? Miután a munkavállalót panasz esetén a munkáltató utalja be üzemorvoshoz, úgy gondolom, hogy az üzemorvosi alkalmassági vizsgálatról hozott igazolás nem elegendő a képernyő előtti munkavégzéshez szükséges szemüveg elszámolásához. Vagy ez az igazolás is elegendő lehet? Segítségét megköszönve.
A szemüveg adómentes költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérem segítségét: A képernyő előtti munkavégzés minimális egészségügyi és biztonsági követelményeiről szóló 50/1999. EüM-rendelet alapján a munkáltató térítheti az éles látáshoz szükséges szemmüveg árának egy részét. Ezt megteheti adómentesen, egyes maghatározott juttatáshoz kötődő adózással vagy adók és járulékok megfizetésével. Az a kérdésem, hogy ha adómentesen szeretnénk juttatni a szemüveget, abban az esetben milyen igazolást kell a dolgozónak beszereznie a cég nevére szóló számlán kívül? Ehhez külön igazolás szükséges, vagy elegendő, ha az üzemorvos az időszaki üzemorvosi igazolás, munkaköri korlátozáshoz felvezeti, hogy "képernyő előtti munkavégzéshez szükséges szemüveggel"? A másik kérdésem pedig az, hogy jól értem-e, abban az esetben ha a dolgozó a mindennapi éltben is használ szemüveget, mert a közellátása és a távollátása is korrekcióra szorul, ezt a szemüveget használja a napi munkavégzéséhez, és látásromlásra hivatkozva kéri, hogy a munkáltató utalja be üzemorvosi, valamint szemész szakorvosi vizsgálatra, aminek eredménye az, hogy szükséges az új szemüveg, hogyan számolhatja el a munkáltató a szemüvegtérítést? Köszönettel.
Szemüveget az igazgatónak! Éleslátás cégköltségre? Cikk
Olvasónk a következőket kérdezte: „Egyik cégem igazgatója csináltatott egy monitoros munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveget – optometrista igazolást mellékelve – 426 840 forintért. Van-e felső határa az így vásárolt szemüvegnek, és milyen jogcímen könyvelhetem el (munkaszemüveg)? Lehet-e 100 százalékban költségként elszámolni, vagy adózni kell utána?” Nagy Norbert okleveles adószakértő válaszolt.
Szemüveg elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakártő! Egyik cégem igazgatója csináltatott egy monitoros munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveget – optometrista igazolást mellékelve – 426 840 forintért. Kérdésem, hogy van-e felső határa az így vásárolt szemüvegnek, és milyen jogcímen könyvelhetem el (munkaszemüveg)? Lehet-e 100 százalékban költségként elszámolni, vagy adózni kell utána? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Munkaszemüveg Kérdés
T. Szakértő! Kft. gazdasági vezetője szakorvos által kiállított recepten képernyő károsító hatása elleni szemüveg receptet állított ki. Kérdésem az lenne, hogy munkavédelmi eszköznek könyvelhető-e, és az áfa visszaigényelhető-e? Segítségét köszönöm, Ildi
Egyéni vállalkozó szemüveg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfás egyéni vállalkozó vásárolt szemüveget, a számlán fel van tüntetve, hogy "Monitor előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveg", a vállalkozó egyébként nem szemüveges. Ilyen esetben elszámolható a számla költségként (áfásan)? Előre is köszönöm a válaszát!