14 találat a(z) szabadságvesztés cimkére

Ügyvezető előzetes letartóztatásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvezető előzetes letartóztatásba kerül. 2 cégben is ügyvezető.

Felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy rollerest életveszély okozása miatt a fővárosban Cikk

Életveszélyes sérülés okozása miatt felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt – nem jogerősen – egy rollerest a Fővárosi Törvényszék – tudatta a bíróság pénteken közleményben az MTI-vel.

Idén is nőtt a MÁV-csoport közfeladatot ellátó munkavállalóival szembeni bántalmazások száma Cikk

Sajnos az idei évben is gyakran voltak kitéve erőszaknak a munkatársaink a járműveken. Rendszeresen érték szóbeli vagy fizikai atrocitások a munkájukat végző autóbusz-vezetőket, vasúti jegyvizsgálókat, HÉV járművezetőket, rendészeket. A vállalatcsoport ezúttal is hangsúlyozza: a közfeladatot ellátó munkavállalókkal szemben a tettleges bántalmazás bűncselekménynek számít, az elkövető súlyos büntetésre számíthat, tette szabadságvesztést is vonhat maga után – írja közleményében a mavcsoport.hu-n a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság.

Szabadságvesztés – szünetel a biztosítás Kérdés

Megszületett az elsőfokú ítélet a Hungária Értékpapír Zrt. ügyében Cikk

A Hungária Értékpapír Zrt. ügyében több milliárdos sikkasztás, csalás és más bűncselekmények miatt a két tulajdonost 8, illetve 7 év börtönre, 4 társukat pedig rövidebb szabadáságvesztésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék kedden kihirdetett elsőfokú ítéletével.

Szabadságvesztés idejének igazolása a munkahelyen Kérdés

Több százmilliós pénzmosás ügyében született ítélet Cikk

Az ügyészi indítvánnyal egyezően a Székesfehérvári Törvényszék – első fokon, részben jogerősen – különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntette és további bűncselekmények miatt ítélt el tíz embert; a vádlottak 2013-at követően egy német cég sérelmére elkövetett csalásból származó több százmillió forintot mostak tisztára.

Reintegrációs őrizetes munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alábbi egyedi esetben kérném szíves segítségüket, mivel sehol nem találok róla semmilyen tájékoztatást. Adott egy munkavállaló, aki a szabadságvesztését tölti, és most egy évre reintegrációs őrizetbe helyezték. Tehát lábpereccel elhagyhatta a fegyházat, otthon van a családjával, és mellette dolgozhat is, napi 8 órában. Szeretne is újra munkába állni a munkahelyén, de nem tudom, hogy a jogviszonyát ebben az esetben hogyan rendezzem, hogy minden rendben legyen? Hiszen még a börtönbüntetése nem telt le. Hogyan tudom visszatenni így munkaviszonyba, ha egyúttal még a büntetés-végrehajtási jogviszonya is fennáll? És állítólag valamilyen támogatást is kaphat utána a munkáltatója, de erre sem találok semmi információt. Kérnék szépen eligazítást, hogyan kell eljárni ebben az esetben! Előre is köszönöm a segítségüket!

Szabadságvesztés időtartamára szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló három hétre börtönbe vonul. A munkáltató engedélyezheti-e a munkavállalónak, hogy erre az időszakra szabadságot vegyen ki, vagy pedig a munkáltató csak úgy jelentheti az időszakot, mint "szabadságvesztés címén nemfizetett távollét"? Válaszát köszönöm.

12 év szabadságvesztésre ítélték a büntető bírót Cikk

A büntető eljárásban az I. rendű terheltet – aki a vádbeli időben a Csongrád Megyei Bíróság büntető ügyszakos csoportvezetője bírója, majd a Büntető Kollégium megbízott vezetője volt – 8 rendbeli hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt ítélték el.

Szabadságvesztés alatti kifizetés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkavállalónk előzetes letartóztatásba került. Kérdésünk, hogy milyen jogcímen adhatunk részére jövedelmet? (Régi dolgozónk, támogatni szeretnénk.) Tisztelettel: Adrienn

Ügyvezető szabadságvesztését tölti Kérdés

Tisztelt szakértő!Egyszemélyes Kft ügyvezetőjét előzetes letartóztatásba helyezték. A kérdésem, hogy ebben az esetben adhat-e meghatalmazást, hogy valaki más lássa el az ügyvezetést, illetve mit lehet tenni, hogy a cég folytathassa a tevékenységét. Alkalmazott nincs a cégben.Köszönöm szépen.

Három évet kaphatna a Mikulás magánlaksértésért Cikk

A Büntető Törvénykönyv vonatkozó rendelkezései szerint bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakónak vagy azzal rendelkezőnek akarata ellenére vagy megtévesztéssel éjjel bemegy, vagy ott bent marad. Bár köztudott, hogy a Mikulások kulcs nélkül is kényelmesen járnak ki-be a lakásokból, illetve szállnak alá a kéményeken, mégis viszonylag ritkán vetődik fel bennünk, hogy a fennhangon hahotázó, jópofa, pocakos kis öreg többrendbeli bűncselekmény elkövetője lehet.

Vagyonvizsgálatok: elévülés és szabadságvesztés Cikk

Ítéltek-e már bárkit börtönbüntetésre vagyonvizsgálat alapján? Mikortól számít elévültnek egy ügy? Olvasói kérdések, szakértői válaszok.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink